Sportvilág

2009.10.05. 02:29

Előnyt szereztek

Székesfehérvár - Bemutatkozott az Alcoa a nemzetközi porondon, a fehérvári női kézilabda-csapat az EHF-Kupa második fordulójában három góllal nyert hazai pályán a török Irmir együttese ellen.

Bobory Balázs

Nagy kérdés volt a mérkőzés előtt, hogy a nemzetközi rutin mekkora előnyt jelent majd a válogatottak sorával felálló törököknek. Bár a magyar kézilabdát jóval előrébb sorolják világviszonylatban, ha az erősséget tekintjük, azonban a fehérváriaknál komoly fiatalítás kezdődött meg a nyáron, sokan még a húszat sem töltötték be (a 16 éves Becséri Kittiről nem is beszélve), így nem lehetett tudni, hogy a hazai lányok hogyan alkalmazkodnak, viselik a magas hőfokú meccset.

Jelentjük: a hatvan perc során változóan... Az Alcoának akadtak egészen kiváló periódusai, amikor három-négy góllal is elhúzott ellenfelétől, ám ekkor következtek a pontatlanságok, a buta hibák és a törökök, a zseniálisan irányító Iskenderoglu vezérletével mindig visszakapaszkodtak. Amikor Vincze Melindának sikerült kikapcsolnia az Izmír eszét és gólgyárosát, akkor esetenként még Nahcivancli húzta a vendégek szekerét, hol beállósként, máskor a tíz méterről előtt bombáival jeleskedett. Ők ketten tartották a lelket a látogatóknál, miattuk (is) lett szoros a csata.

No meg azért, mert a fehérváriak kulcsjátékosai hullámzó teljesítményt nyújtottak. Triscsuk és Tilinger is remekül kezdett, előbbi sérülése után vállalta a játékot, utóbbi pedig az első félidőben igazi vezér volt, elképesztően látványos gólokat szerzett. Aztán Krisztának pihennie kellett, az irányító pedig a fordulás után nem találta az utat a hálóba. Még szerencse, hogy a második játékrész középső szakaszában Vincze, illetve Kovács Angéla is villant néhányszor és felsejlett egy nagyobb arányú győzelem lehetősége. Egy újabb rövidzárlat ezt megakadályozta, még szerencse, hogy a hajrában Bernataviciute Azari segítségével a hátára vette az alakulatot, és a kissé kaotikus végjátékot követően három gólos előnyre tett szert az Alcoa.

Sótonyi László: Az ellenféltől azt kaptuk, amire azámítottunk, azt hiszem, ennél többet nem tudnak. Mi viszont igen, de kérdés, hogy ez realizálódik-e Törökországban a pályán? Akadtak gondok a hozzáállással, voltak jó momentumaink, de gyakran nem játszottunk nemzetközi szinten. Sokszor fegyelmezetlenek voltunk védekezésben és támadásban is. Meglátjuk, mire elég ez a győzelem.

Alcoa-FKC-Izmir BSB SK 29-26 (13-12)Székesfehérvár, 500 néző. Vezette: Sirbu, Suponicov (moldovaiak).

Alcoa: SZIKORA - Kovács 4, BERNATAVICIUTE 5 (1), Triscsuk 5, Tilinger 5 (1), Horváth 2, VINCZE 5. Cs: Pastrovics (kapus), Azari 2, Bizik, Rádl 1, Becséri. Vezetőedző: Sótonyi László

Izrmir: Imamoglu - Pekmutlu 2, Deveci 2, NAHCIVANCLI 5, Yesilbayir, Sahin 2, Özcan 3. Cs: Tinkaoglu (kapus), Günay 1, Atalar 1, ISKENDEROGLU 10 (2), Yörükler. Vezetőedző: Hikmet Vurgun.

Az eredmény alakulása: 8. p.: 4-4. 20. p.: 10-7. 26. p.: 10-8. 43. p.: 19-15. 49. p.: 20-20. 55. p.: 24-24

Kiállítások: 6, ill. 10 perc . Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2. Kiállítva: Sahin (35. p.)