Sportvilág

2008.08.18. 02:29

Sima volt, mint az országút...

<strong>Felcsút</strong> - A labdarúgó NB II Nyugati-csoportjában a múlt heti vereségét korrigálta a Felcsút SE, hiszen magabiztos győzelmet aratott hazai környezetben.

Bobory Balázs

Győri ETO II: Molnár - Tóth, Völgyi, Copa (Kiss, 67.), Klement - Dorogi, Csermelyi (Gál, a szünetben), Berde (Lappints, 67.), Vető - Cseri, Zámbó. Vezetőedző: Klement Tibor. Az elmúlt héten átbeszélték a Pápa elleni vereség tanulságait Felcsúton, és egyértelműen arra készült a társaság, hogy az újonc győriek ellen megszerzik első pontjaikat és megörvendeztetik a szurkolókat. Sokan látogattak ki a mérkőzésre szombaton délután, kellemes volt az idő, végre a hőség sem kínozta a futballistákat.

Jobban kezdte a találkozót a vendégalakulat, de negyed óra elteltével felvette a ritmust a Felcsút is. Kissé váratlanul, de megszerezték a vezetést a házigazdák, a 24. percben Móri lövését ütötte ki Molnár kapus, Vadász középre fejelt, Sándor pedig közelről a hálóba lőtt, 1-0. Innentől fölényben futballoztak a Fejér megyeiek, és a szünet előtt emberelőnybe kerültek, Klement második sárgáját kapta meg, és mehetett zuhanyozni.

Az emberhátrány ellenére ismét a győriek kezdtek jobban a második félidőben, de a 64. percben mégis a Felcsút szerzett gólt, Vadász szabadrúgása után Bölcsföldi fejelt a hálóba, 2-0. Elvesztette a fonalat a vendégcsapat, a 75. percben Zámbó letaglózta Bölcsföldit, és ezért piros lapot kapott. A kettős emberelőnyt a 83. percben használta ki a Felcsút, Móri remekül tört be a tizenhatoson belülre, ott két gyönyörű csellel elküldött két védőt, és a bal alsó sarokba helyezett, 3-0. Lényegében a második játékrészben már nem nagyon volt esélye a látogatóknak, a felcsútiak magabiztosan, céltudatosan futballoztak, és megszerezték első győzelmüket a bajnokságban.

A jövő héten újabb élvonalbeli klub második együttesével csap össze a Fejér megyei gárda, Székesiék Zalaegerszegre látogatnak, és ismét pontokat gyűjtenének.