Sportvilág

2008.01.05. 03:29

Remek iram és szép győzelem

Dunaújváros (acs) - Legyőzte csütörtökön lapzártánk után a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata a montreáli McGill Uniresity együttesét. A mérkőzés végeredménye 2-1 lett.

Kovalcsik Katalin

Gill egyetem csapata, a McGill Redmen Hockey a kanadai jégkorongozás egyik legendája, hiszen 1873-ban alakult a csapat, és résztvevője volt a világ első hivatalos, jegyzőkönyvezett jégkorong-mérkőzésének két évvel alakulásuk után, 1875-ben. A McGill azóta is az észak-amerikai jégkorong komoly tényezője, eddigi összesen százötvenhárom játékost adott az NHL-be. Figyelembe véve, hogy a tengerentúlon rengeteg az egyetemi hokicsapat, ez az évi egy játékos átlag egyáltalán nem nevezhető rossznak. Legutóbb Mathieu Darche került a Tampa Bay Lightinghoz.

A McGillről talán még annyit érdemes tudni, hogy 1981-től rendszeresen túráznak a világban, így Európában is, és remek győzelmekkel bizonyították azt a tényt, hogy nagyszerű játékerőt képviselnek. Többek között megverték a svájci élcsapatok közül az Ambri-Piottát, a St. Moritz-ot, a Baselt, jobbnak bizonyultak a csehek U18-as válogatottjánál, sőt, megverték a szovjet és a cseh ligaválogatottat is! Legutóbb 2004 végén és 2005 elején tartózkodtak Európában, akkor a finn B válogatottól 4-1-re, a francia nemzeti csapattól 2-0-ra kikaptak, viszont döntetlent játszott a franciák egyik legjobb alakulatával, a Morzine együttesével. Ha ezeket a híreket figyelembe vesszük, egyáltalán nem lebecsülendő, hogy az Acélbikák legénysége csütörtök este egy nagy iramú, rengeteg ütközést hozó mérkőzésen legyőzte a McGillt csapatát.

Néhány szót szóljunk a meccsről is. Az összeállításban két meglepetés volt: játszott Lencsés Tamás, aki egy hete tért vissza a tengerentúli kalandozásából, és a center Foltin a beteg Vargyas helyén az első sor védelmében kapott lehetőséget.

A derbi az első pillanattól kezdve hatalmas iramot hozott, és ahogy várható volt, rengeteg ütközést. A dunaújvárosi jégkorongozók szerencsére felvették az eléjük dobott kesztyűt, és nem maradtak adósai a kanadaiaknak. A DAB a 21. percben Kiss Ákos révén szerzett vezetést, majd az 53. percben a McGill egyenlített. Két perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Klacansky betalált, így 2-1 lett az állás. Hogy a Redmen mennyire komolyan vette a találkozót, azt az bizonyítja, hogy a gól után vehemensen reklamálni kezdtek, törték, zúzták a botjaikat, a kapusuk majdnem sokkot kapott, aminek kis híján az lett a vége, hogy porrá zúzza a vasból készült kaput. A felháborodásukra az adott számukra okot, mert úgy érezték, a DAB elcserélte magát, és hatan voltak a dunaújvárosiak a pályán.

A hajrára azután a McGill lehozta kapusát, az Acélbikák nehéz időszakot éltek át, de végül megmaradt az előny, így a DAB örülhetett a mérkőzés végén.

DAB - McGill University

2-1 (0-0, 1-0, 1-1)

Dunaújváros, 800 néző.

DAB: Kiss T. - Foltin (1), Hegyi, Klacansky 1, Szilassy, Peterdi (1), Sekula, Erdélyi, Kiss Á. 1, Galanisz, Azari, Holló, Hüffner, Orsó, Erdősi, Borsos, Pozsgai, Lencsés, Mestyán, Jonkl, Magosi. Edző: Vladimír Matejov.

McGill: Poitras - Pearce, Turcotte, Verrili, Morin, Urquhart, Shewchuk, Churchill-Smith, Courcelles, Arsenault, Gazdic, LItalien 1, Demers, Kovacevic, Bloom, Lclerc, Doucet, Vossen, Legare, Burgess, Lambert (1), Filiatrault (kapus). Edző: Martin Raymond.