Sportvilág

2007.10.08. 02:29

Női EHF-kupa: kedden sorsolás

Székesfehérvár, Mór (mj) - A női kézilabda EHF-kupában nem jelentett különösebb gondot a Cornexi-Alcoa-Auto Bahn csapatának, hogy riválisát legyőzve bejusson a 32-es mezőnybe.

Belátva a két csapat közötti jelentős tudáskülönbséget, a hazájában hétszeres bajnok és hétszeres kupagyőztes belga Femina Visé feladta a pályaválasztói jogát. Így mindkét találkozóra hazánkban került sor. Az elsőt szombaton a Köfém Sportcsarnokban, míg a visszavágót vasárnap Móron rendezték. Az odavágón az alábbi történt:

Cornexi-Alcoa-Auto Bahn-Femina Visé 37-17 (13-9). Székesfehérvár, 600 néző. Vezette: Matija Gubica, Boris Milosevics (horvátok).

Cornexi-Alcoa-Auto Bahn: DJERICS - Balogh 3, Vijunaite 3, BERNATAVICIUTE 6, TRISCSUK 5, TÁPAI Sz. 7/2, KENYERES 7, csere: Szrnka 2, Vaszari, Kovács 1, Mayer 1, Kamper 2. Vezetőedző: Vura József.

Femina Visé: Gennez - Blockx 2, FALCI 5/2, VAN MEENSEL 4, Penders 1, MACHIELS 3, Panis 2, csere: Aendekerk (kapus), Neuzy, Hortelan, Frere, M. Masrouki, Jolly, S. Masrouki. Vezetőedző: Dessart Jean-Luc.

A találkozó előtt kiderült, hogy két - számára - meghatározó játékosát, a francia átlövő Myarót, és a 29-szeres román válogatott irányítót, Carcadiát inkább a hazai bajnokságra pihenteti a Femina.

Ettől függetlenül sem tettek rossz benyomást a belgák - magyar szinten jó közepes NB I/B-s gárdának felelne meg a Visé - a nézőkre, hiszen a hazai játékosok hibájából, nagy meglepetésre 8-8-ig tartották a lépést. Csak a kiválóan védő Djericsre nem lehetett panasz: a Sugár Tímea által felkészített kapus az egész mérkőzésen 58 (!) százalékos, vagyis világszínvonalú teljesítményt nyújtott.

Az első félidőben, bosszantó módon még döcögött a hazai szekér, de a folytatásban a lányok kiengesztelték a szurkolókat, s végül felőrölték a rivális csapatot. Az utolsó másodpercben látott gól, amit Kamper passzából Kenyeres látványos kínai figura után lőtt be a kapuba, közönségdíjasra sikeredett.

A móri visszavágón: Cornexi-Alcoa-Auto Bahn-Femina Visé 28-21 (14-8).

A helyi bornapi rendezvények egyik jelentős eseményének számított a nemzetközi kupamérkőzés, így 500 néző tekintette meg a játékot. A fehérváriak - Djerics - Balogh, Lévai 4, Vijunaite 2, Tápai 9/4, Szrnka, Kenyeres 1, csere: Fekete (kapus), Triscsuk 4, Bernataviciute 4, Kovács, Vaszari 2, Mayer 1, Kamper 1 - az első félidőben a szombatihoz hasonlítható teljesítményt nyújtottak. Ebben a periódusban csupán csak Tápai volt dicsérhető, aki a hátán cipelte a csapatot, kilenc gólt lőtt. A második fél-időben Vura József a fiataloknak adott lehetőséget, lényegében ennek tudható be, hogy nem volt jelentős a fehérváriak fölénye. Az EHF-kupa sorsolását kedden tartják Bécsben, várhatjuk a következő ellenfelet, ami már nehezebb lesz.