Sportvilág

2007.10.17. 02:29

Ismét sokan futottak

Székesfehérvár (bb) - Az elmúlt hét végén a Bregyó köz és környéke adott otthont a Magyar Köztáraság XXIX. Kismaratoni Országos Futóbajnokságának. Sok fiatal állt rajthoz.

Bobory Balázs

A juniorok versenyében, a nőknél a hunyadis Kácser Krisztina negyedik lett a 15. kilométeres távon. Az ifjúsági lányoknál a Hunyadi DSE csapata (Lőrincz Dóra, Szabó Rita, Kukucska Zita, Troják Anett) ugyancsak a negyedik helyen végzett. A serdülő lányok viadalában Fejér megyei diadal született, a dunaújvárosi Hajdú Rita nyert aranyat.

A junior férfiak versenyében a Hunyadi DSE atlétája, Őri István másodikként ért célba. Az ifjúságiak mezőnyében a legjobb Fejér megyei az ötödik helyezett, szintén hunyadis Havlik Barnabás lett, az egyesület csapata (Havlik, Jeszenszki Donát, Fenyvesi László, Papp Dénes) a hatodik helyen végzett. A 15 éves fiúk viadalában az ARAK-os Nagy Péter 14. lett, a Hunyadi csapata (Márkus Viktor, Horváth Attila, Jáki Milán, Hessl Péter) bornzérmet vehetett át. A 13 éves fiúk viadalában az ARAK csapata (Kozics Patrik, Hegedűs Ádám, Zsipi Tamás, Szomor Áron) az ötödik lett.