Sportvilág

2007.09.01. 02:29

A Volán remekelt itthon, a Kassa ellen

Székesfehérvár (bb) - Az Alba Volán SC jégkorongcsapata tegnap felkészülési mérkőzésen a szlovák extraligás Kassát fogadta. A fehérváriak fegyelmezett, lelkes játékkal nyertek.

Bobory Balázs

Alba Volán-HC Kosice4-2 (2-0, 1-1, 1-1)Székesfehérvár, 600 néző. Vezette: Baluska (Jankovic, Tvrdon, mindhárom szlovák).

Alba Volán: Budai - Horváth, Majoross, Palkovics, Ocskay, Kovács, Ondrejcik, Borostyán, Stastny, Mac Sweyn, Galik, Svasznek, Kangyal, Benk, Vaszjunyin, Gröschl, Barabás, Németh, Feil, Rajz, Fodor. Vezetőedző: Jan Jasko.

HC Kosice: Lipovsky - Kledrowetz, Mocek, Gron, Spelda, Valentin, Javin, Jendek, Droppa, Miklik, Lukac, Barthánus, Jencik, Simurda, Kmit, Bartos, Spilar, Huna, Pleva, Macho, Faith, Scurko. Vezetőedző: Ján Sterbak.

Kiállítások: 24, illetve 14 perc 10 perc fegyelmi.

Kedden 5-1 arányban nyert Szlovákiában a Kassa, vagyis amolyan visszavágóra készültek tegnap a csapatok, csak éppen már a fehérvári jégcsarnokban. A vendégek éppen akkor érkeztek meg a létesítménybe, amikor idősebb Ocskay Gábor szakosztály-igazgató és Elekes Szentágotai Blanka szakosztály-menedzser az osztrák liga (EBEL), valamint az Osztrák Jégkorong Szövetség illetékeseit kalauzolták az öltözőkben és az egyéb helyiségekben. A sógorok a közelgő osztrák bajnoki előtt akarták szemrevételezni a jégcsarnokot, és mindenki megelégedésére mindent rendben találtak.

Azt sajnálhatják a vendégek, hogy a Volán-Kassa derbit már nem várták meg, és hazautaztak Ausztriába. Pedig láthatták volna, hogy az albások nem arra készülnek, hogy pofozógépek legyenek az EBEL-ben. Hiába a sok hiányzó, a kék-fehérek remekül játszottak a szlovák extraliga egyik legmarkánsabb együttese ellen. Igaz, a kassaiak az első tíz percben keményen nyomtak, aztán az Alba átvette az irányítást, és kétszer is megzörgette a hálót az első harmadban. Előbb emberhátrányból, egy kontra végén Ondrejcik passzát Stastny tuszkolta a kapuba, majd a 20. percben a fiatal Barabás indította az egyedül meglépő Fodort, aki a szóló végén a bal felső sarokba lőtt, 2-0.

A második harmadban a szlovák bíró gyakoroltatta a kassaiakkal a szimpla, majd dupla emberelőnyös játékot, ám a különbség nem csökkent, csak átalakult . A 22. percben hiába lőtt Huna éles szögből a kapuba, a Volán ismét emberhátrányból válaszolt, ezúttal Stastny előkészítése után Kangyal tüzelt a kapuba, 3-1. Semmilyen különbség nem volt a csapatok között, a hálás közönség jo-gosan éltette a hazaiakat.

A befejező harmad ember-előnyös albás góllal kezdődött, Ocskay lövésébe Kovács szúrt bele, 4-1. Csak az utolsó percekben tudta beszorítani a Volánt a Kassa, de Scurko gólja későn érkezett, 4-2-re nyert a fehérvári társaság.

Vasárnap, hétfőn és kedden magyar bajnoki következik az SC Csíkszereda ellen.