Sportvilág

2007.01.23. 03:29

Zseniális játékkal

FMH-információ - Vasárnap este, a lapzártánk után befejeződött mérkőzésen a magyar férfi kézilabda-válogatott zseniális játékkal legyőzte Norvégiát, s bejutott a középdöntőbe.

Kovalcsik Katalin

Nincs rá jobb kifejezés: a magyar válogatott esélyt sem adva a norvégoknak, zseniális játékkal győzte le a csoportmérkőzésen skandináv riválisát, s így az Angola elleni mérkőzéstől függetlenül, már bejutott a középdöntőbe.

A feladat adott volt a vasárnapi rangadó előtt: egy ki-ki jellegű mérkőzésen győzni kell a norvégok ellen, hogy a csapat ne idő előtt utazzon haza a vb-ről. Sikerült, ráadásul egy sokáig emlékezetes összecsapáson. A kieli sportcsarnok ismét zsúfolásig megtelt - főként norvégokkal -, de magyar szurkolók is lengették a piros-fehér-zöld zászlókat. Válogatottunk - PULJEZEVICS - Iváncsik T., NAGY L. 3, DÍAZ 3, GÁL 5, ILYÉS 2, IVÁNCSIK G. 3, csere: CSÁSZÁR 8/5, MOCSAI 1, KATZIRZ, Vadkerti, Tombor - ugyan elrontotta az első támadását, ám az erőszakos és határozott védekezésnek köszönhetően, valamint a támadások pontos befejezése miatt, hamar meglépett ellenfelétől. A norvégok csak 5-5-ig tartották a lépést. Erről a fantasztikus formában védő Puljezevics is tehetett, és persze az a tény is, hogy a 17. percben Lund azonnali piros lapos kiállítást kapott, mert a gólhelyzetben felugró Nagy bal vállát szinte kitépte a helyéből. Ráadásul a jobb oldali átlövőnk olyan rosszult esett a térdére, hogy percekig ápolták a kispadon.

Ezzel még nem múltak el a sérülések, hiszen Kjelling szépen kivitelezett horogütése Gál orrán csattant. A beállós nózija azonnal vérzett, de sikerült játékra alkalmassá tenni válogatottunk egyik kulcsemberét. Közben Díaz remekül mozgatta a csapatot, így Mocsait és a dunaújvárosi Császárt, aki szemtelen gólokkal alázta meg a világhírű Ege kapust. Miután Nagy egy látványos kínai figurából is betalált, 21-15-re meglépett a magyar csapat, s ekkor már érezhető volt, hogy lélekben a norvégok feladták. A végén azért még összekapták magukat, ám ez is kevés volt, hiszen a 15-12-es félidő után, 25-22 arányban válogatottunk győzött. Ez pedig már középdöntőt ért.

Tegnap, Angola ellen Skaliczki László szövetségi kapitány lényegében a második sorunkat játszatta. A mérkőzést egy kissé ellazázta válogatottunk, így csak 19-15-re vezetett a félidőben, s végül 34-31 arányban nyert. A csapat szerdától Mannheimben folytatja a további szereplését, a többi között a csehek, a spanyolok és a horvátok társaságában.