Sportvilág

2006.07.10. 02:29

Német bronzérem

PLT-információ - A labdarúgó-világbajnokságot példamutató módon rendező Németország válogatottja állhatott a dobogó harmadik fokára, miután legyőzte Portugália együttesét. A németek megérdemelten lettek bronzérmesek, mert a labdarúgó nagy seregszemle egyik legjobban játszó csapata volt az övék. A döntőről lapunk első oldalán olvashatnak.

Mórocz Zsolt

A házigazdák teljesen megérdemelten nyerték a kisdöntőt PLT-információ - A labdarúgó-világbajnokságot példamutató módon rendező Németország válogatottja állhatott a dobogó harmadik fokára, miután legyőzte Portugália együttesét. A németek megérdemelten lettek bronzérmesek, mert a labdarúgó nagy seregszemle egyik legjobban játszó csapata volt az övék. A döntőről lapunk első oldalán olvashatnak. Bár özönvíz lepte el németföld egy részét, így a vasárnapi esti finálé helyszínét, Berlint is, de nem kímélte az égi áldás a bronzcsata helyszínét, Stuttgartot sem. Aztán - hiába, ez már a 21. század - ebből mit sem lehetett látni este a pálya talaján. A körülmények tehát adottak voltak egy igazán jó mérkőzéshez. Ráadásul az eddigi bronzmeccsek statisztikái sem gólszegény meccset ígértek, igaz, volt 1-0-ra végződött csata is a labdarúgóvilág történelmében. Az első 20 percben rövid tapogatózást követően felpörögtek a pályán lévők, voltak szép támadások, nagy lövések, jó védések mindkét oldalon. Oliver Kahn élt a bizalommal, lehúzta a rolót, s egy kivételtől eltekintve mindent védett mi védhető, és azokat a lövéseket is, amelyek nem. - Ez volt az utolsó meccsem a válogatottban. Nagyon örülök, hogy egy ilyen szép sikerrel tudok elköszönni a nemzeti együttestől. Azt hiszem, ennél kiválóbb búcsúmérkőzést el sem lehet képzelni - jelentett ki a találkozó végén. A játékrész második felben kissé visszavettek a felek, a döntés a második 45 percre maradt. Nagy meglepetést jelentett, hogy Liuz Felipe Scolari nem tette a kezdőcsapatba a válogatottól búcsúzó Luis Figót, és csupán a 77. percben küldte a pályára. Pedig helye lett volna a csapatban a legendává váló játékosnak. - Eljött az idő a búcsúzásra. Kicsit szomorú vagyok, hogy vesztes mérkőzéssel intek búcsút a nemzeti csapatnak, de nincs tovább. Büszke vagyok arra, hogy ilyen hosszú időn át tagja lehettem a válogatottnak - mondta meghatottan a középpályás. A térfélcsere után az eredetileg a kezdőcsapatba sem jelölt Schweinsteiger lépett elő főszereplővé, két távoli bombalövéssel mattolta a portugálok hálóőrét, majd a csereként a pályára lépő Petit segítette gólhoz, igaz, labdája öngólpassz volt. A végén Figo beadását Nuno Gomes fejelte be, s ezután jöhetett az öröm ünnepe, az érmek átadása. Németország győztesen fejezte be a világbajnokságot. Nyilatkozatok a bronzcsata befejeztével Jürgen Klinsmann, német kapitány - Nem tudom szavakba önteni, mit érzek most. Egyszerűen fantasztikusan érzem magam és a lefújás óta ez csak egyre fokozódik. Gyönyörű emlékeket őrzünk meg erről a világbajnokságról, most pedig eljött az ünneplés ideje. Luis Felipe Scolari, portugál kapitány - Az első gólt éppen akkor kaptuk, amikor már jól futballoztunk. Nekünk is meg voltak a helyzeteink a találkozón, de egyszerűen nem sikerült idejében a hálóba találnunk. Ugyanakkor gratulálni szeretnék Jürgen Klinsmannak, aki remek munkát végzett a német csapatnál, örülök a sikereinek, nagyra tartom őt.A 3. helyért Németország-Portugália 3-1 (0-0) Stuttgart, 52 000 néző, vezette Toru Kamikava (japán) Németország Kahn - Lahm, Metzelder, Nowotny, Jansen - Schneider, Kehl, Frings, Schweinsteiger (Hitzlsperger, 79.) - Podolski (Hanke, 71.), Klose (Neuville, 65.). Portugália Ricardo - Ferreira, Meira, Costa, Nuno Valente (Nuno Gomes, 69.) - Costinha (Petit, a szünetben), Maniche, S. Sabrosa, C. Ronaldo, Deco - Pauleta (Luis Figo, 77.) Gólszerzők Schweinsteiger (56., 78. perc), Petit (61. perc öngól), illetve Nuno Gomes (88. perc)Fotó mti PLT-információ - A labdarúgó-világbajnokságot példamutató módon rendező Németország válogatottja állhatott a dobogó harmadik fokára, miután legyőzte Portugália együttesét. A németek megérdemelten lettek bronzérmesek, mert a labdarúgó nagy seregszemle egyik legjobban játszó csapata volt az övék. A döntőről lapunk első oldalán olvashatnak.