Sportvilág

2006.07.28. 02:29

Kovács Rita ezüstje

Balatonalmádi, Budapest (mti) - Kovács Rita a Balatonalmádinál rendezett 10 km-es versenyben elért második helyével az első magyar érmese a 28. úszó Európa-bajnokságnak.

Mórocz Zsolt

A kétszeres kontinensbajnok klasszis sikerének értékét növeli, hogy hét év kihagyás után tavaly tért vissza, ráadásul a 2008-as pekingi olimpián debütáló versenyszámban lett második. Korábban a másik két nyíltvízi távon, 5 km-en (1995) és 25 km-en (1997) diadalmaskodott. Kovács Rita sokáig vezetett, ám a hajrát a német Angela Maurer bírta a legjobban, Kovácsnak pedig meg kellett elégednie a második hellyel. A másik magyar, Barsi Klaudia a 20. lett. Kettős német siker született a férfiak 5 km-es számá-ban a 10 km-en is első Thomas Lurz nyert honfitársa, Christian Hein előtt, míg Gercsák Csaba a 12. helyen ért célba. A budapesti vizes Eb második napját a műúszók párosverseny selejtezőjének indulói kezdték. A szabadprogramban a leglátványosabbat az olimpiai aranyérmes, Európa-bajnoki címvédő orosz páros, a két Anasztaszja, Davidova és Jermakova nyújtotta, velük csak a spanyol kettős, Gemma Mengual és Paola Tirados tudta tartani a lépést. A kötelező program lapzártánk után fejeződött be.