Az Enying magabiztos sikert elérve gyűjtötte be első győzelmét

2019.11.04. 18:03

Zsinórban hatodszor győzött a Gárdony

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának minden kétséget kizáróan legnagyobb meglepetését a Sárosd Kronos Sport csapatának enyingi veresége jelentette. A Gárdonyt nem tudta megállítani az Ercsi sem, míg a Mór az előző két forduló sikertelensége után a Kislángot porolta el.

Szikrázóan kemény összecsapáson nyert Martonvásáron a Főnix (kék), amely ezzel feljött az ötödik helyre Fotó: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

Bodajk–Ikarus-Maroshegy 0-0

Bodajk, 300 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Bodajk: Csikesz P. – Tetzl, Orosz, Bregócs, Kovács J. (Takács V.) – Molnár T. (Gergő), Gulyás (Fülöp), Kovács T. (Bélik), Kővári B. – Joó (Füri), Klein. Vezetőedző: Takács Viktor

Ikarus-Maroshegy: Gável – Szabó P., Békefi, Varga F., Jámbor – Makai (Bíró), Kovács L. (Szontagh), Andróczi, Victor (Léki) – Farkas G., Zsöllei. Edző: Borsányi István, Gelencsér Tibor

Jók: Csikesz P., Kővári B., ill. Zsöllei, Békefi

Szépszámú közönség előtt mindkét csapat a biztonságos védekezésre rendezkedett be, ezért a mérkőzés nagy része a pálya középső részén zajlott. Az első lehetőség Molnár Tamás előtt adódott az 5. percben, de közeli lövését a vendégek kapusa hárította. Egészen a 33. percig kellett várni a következő eseményre, ekkor Gulyás Gergő végzett el szabadrúgást a vendégkaputól 18 méterre, lövése alig ment fölé. A 40. percben vezetést szerezhetett volna az Ikarus, de Csikesz Péter bravúrral lopta le a vendég csatár lábáról a labdát. Három perccel később Molnár T. vezette kapusra a labdát, de százszázalékos helyzetben a kezébe emelt. A második félidőben mindkét csapat nagyobb sebességre kapcsolt, helyzet inkább a fehérváriak kapuja előtt adódott. A 70. percben Tetzl János jobb oldali szabadrúgását Kovács Tibor a kapufára fejelte, majd a 80. percben Klein Márk lefutotta a védőket a bal oldalon, be­gurítását Takács Viktor 10 méterről mellé lőtte. Igazságos eredmény született.

Tudósított: Kovács Zoltán

Flavus Velence–Sárbogárd 1-1 (0-1)

Velence, 100 néző

Vezette: Kupi Zoltán

Flavus Velence: Sebestyén – Hushegyi, Totsche, Oláh, Sebők – Boda, Szalai P., Szi­lágyi N. (Bartha), Zsigmond – Kovács D., Klauz (Puhnyák). Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Sárbogárd: Matócza – Laták, Kindl, Paget, Buzás (Gráczer Bálint) – Kókány, Luczek, Majláth, Gráczer G. – Rodenbücher T. (Gyuricza), Demeter (Nagy Á.). Szakmai igazgató: Pajor László

Gól: Szalai P. (65.), ill. Majláth (30.)

Jók: Totsche, Szalai P., ill. Laták, Majláth

Jó iramú mérkőzésen végig nagy küzdelem volt, igazságos döntetlen született. Az első félidőben inkább a vendégek, a másodikban pedig a hazai csapat irányított. A 30. percben Majláth Henrik 25 méteres átlövése szerzett vezetést a Bogárdnak, majd a 65. percben Szalai Pál egy bedobás utáni helyzetből öt méterről egyenlített ki, 1-1.

Tudósított: Gyalus Zoltán

Enying–Sárosd Kronos Sport 3-1 (2-1)

Enying, 100 néző

Vezette: Rózsa József

Enying: Benedeczky – Kovács L., Kalló, Bogár (Dani), Nagy L. (Szőke) – Szalai K., Paluska, Halász (Vas), Kajtár – Nyikos (Kiss Gy.), Keszler. Vezetőedző: Molnár Ferenc

Sárosd Kronos Sport: Rigó – Susa, Handl (Kargl), Truszek, Vida T. – Kű (Tóth D.), Rottmann, Meszlényi (Hallósi), Kosaras – Kovács S., Szabó N. (Virág). Megbízott edző: Arany Tibor

Gól: Kajtár (6.), Paluska (21.), Nyikos (53.), ill. Szabó N. (16.)

Jók: az egész csapat, ill. Szabó N.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, a 6. percben a hazai Kajtár Benjamin végezhetett el szabadrúgást 18 méterről. Nagyszerű lövése védhetetlenül vágódott a léc alá, 1-0. Tíz percig tartott a hazai előny, ekkor ugyanis Kovács Sándor használta ki az enyingi védelem hibáját, labdát szerzett, s nem hibázta el a ziccert, a kapujából kiérkező Benedeczky Martin mellett gurított a hálóba, 1-1. A 21. percben egy tökéletes indítást kapott Paluska Krisztián, és egyedül vezethette a labdát Rigó Ádám kapujára. Végül szorongatott helyzetben ugyan, de sikerült beemelni a labdát a hálóba, 2-1. A második félidőben is folytatódott az Enying hősies küzdelme első pontjaiért. Az 53. percben Paluska kínált lövésre egy labdát Nyikos Martinnak, aki 20 méterről óriási gólt lőtt, beállítva ezzel a 3-1-es végeredményt. Az Enying magasan a legjobb őszi mérkőzését hozta a kicsit idegesen és indiszponáltan játszó Sárosd ellen.

Tudósított: Mohai Norbert

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő–Ercsi Kinizsi 3-1 (1-1)

Agárd, 100 néző

Vezette: Závotka Csongor

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Erdélyi – Ujvári, Cziklin, Radács, Pump (Parádi) – Balogh P. (Balogh Á.), Tóth T., Koronczi, Mód – Rodenbücher I., Ribarics (Endrefalvi). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Ercsi Kinizsi: Schön (Hodula K.) – Tóth K., Hoffmann, Hamar, Holentoner – Kondreska, Bognár B. (Bálint), Horváth B., Márki (Sábics) – Szalánczi, Gróf. Vezetőedző: Lieber Károly

Gól: Ujvári (17.), Balogh Á. (58.), Tóth T. (81.), ill. Hamar (43.)

Jók: Balogh Á. (a mezőny legjobbja), Ujvári, Cziklin, ill. Hodula K.

A 17. percben egy szöglet után Ujvári Ádám fejjel vette be Hodula Krisztián kapuját, 1-0. Ezután több lehetőségük is volt a vendéglátóknak, ám ezeket elpuskázták, és a félidő vége előtt, a 43. percben Hamar Erik egy hosszú átívelés után talált a hálóba, 1-1. A találkozó előtt derült ki, hogy a hazaiak játékmestere, Balogh Ádám előző nap rosszul volt, nem tudta vállalni a játékot a kezdő tizenegyben, és csak a kispadon ült az első félidőben. Hiányát megérezte a listavezető, nem úgy játszottak, ahogy szerettek volna. A második félidőben aztán Balogh Ádám beszállt, az 58. percben szabadrúgásból gólt lőtt, majd a folytatásban adott egy gólpasszt Tóth Tibornak a 81. percben, 3-1.

Tudósított: Balogh Balázs

Tordas Fész Zrt.–Lajoskomárom 2-1 (2-0)

Tordas, 100 néző

Vezette: Winklár Péter

Tordas Fész Zrt.: Cseresnyés – Csányi (Berki), Szabó B., Hermann, Kanyó – Kerényi, Horváth B., Fridrich, Tóth R. – Versits (Adorján), Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Lajoskomárom: Kajári – Hanák, Vass, Kövecses, Fodor Márton – Gergye (Orbán), Vései, Szakáts, Czéhmeiszter – Sonkoly (Imre), Berta (Szili B.). Vezetőedző: Megyeri János

Gól: Horváth B. (6.), Csányi (26.), ill. Vass (66.)

Jók: Kanyó, Horváth B., Fridrich, ill. Kövecses

Fotó: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

Martonvásár–Főnix-Baracska 0-3 (0-1)

Martonvásár, 100 néző

Vezette: Rózsa Ádám

Martonvásár: Benkő – Király J., Szeidl, Erdei P., Süle (Somogyi D.) – Schäffer (Rácz), Hernádi, Neuvert, Seregy – Cservenka, Patkós K. Vezetőedző: Patkós Csaba

Főnix-Baracska: Barsch – Ambrus, Eckl, Peringer, Imrik – Knausz, Erdei M. (Willerding Zs.), Kertész (Fodor Máté), Csiba (Szegedi) – Bognár I. (Hanzli), Tanárki (Zoboki). Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Erdei M. (7., 56.), Tanárki (60.)

Kiállítva: Neuvert (81.)

Jók: senki, ill. Imrik, Erdei, Kertész, Csiba

Nehezen indult ez a délután. A hazai csapatnak egé­szen biztosan, mert csak pislogva nézték, amikor a 6. percben Erdei Milán 18 méterről a felső lécet találta telibe. Rá egy percre Bognár Imre csipkedte magát a jobb oldalon, beadását Hernádi Ádám kicsit elszámolta, így Erdei újra próbálkozhatott, és ezúttal jóval közelebbről már a hálóba belsőzött, 0-1. Ezután sokáig csak a csont­zene törte meg a martonvásári csendet, egyedül a 34. percben egy szöglet okozott némi izgalmat, de Schäffer Ádám sarokrúgását Szeidl Bence öt méterről belsővel mellé lőtte. A fordulás után úgy tűnt, magára talált a Martonvásár, egy, a 16-oson eladott labdára Schäffer Ádám csapott le, de estében csak a kapufát találta el. Ezután néhány perccel később Király János beforgatta a védőjét, a lecsorgó labdát Seregy Tamás 10 méterről középről mellé lőtte, majd pillanatokkal később már az ő beadása után Patkós Kevin kísérletét hárította Barsch Gábor. A kihagyott helyzetek viszont most is megbosszulták magukat, az 56. percben egy szabadrúgás után Csiba Zoltán tört be a 16-osra, pontosan passzolt, Erdeinek pedig nem volt más dolga, mint a hálóba lőni, 0-2. A 60. percben Erdei az előkészítésben jeleskedett, átadását Tanárki Mihály előbb a kapusba, majd a kipattanót már a kapuba vágta, 0-3. A martoniak sorsa a 81. percben pecsételődött meg teljesen, amikor Neuvert Álmos piros lapot kapott, így ezen a vasárnapon csak tovább rontották amúgy is pocsék hazai mérlegüket.

Tudósított: Szupkai Gábor

Mór–Kisláng-Telmex 10-0 (7-0)

Mór, 150 néző

Vezette: Cseh Roland

Mór: Kiss M. (Berta) – Kaszás, Grecsó, Pataki (Végvári), Kosztolányi – Lattenstein (Klémán), Büki, Ferencz, Bognár B. (Osgyán) – Varga B., Tar B. (Petruska). Vezetőedző: Petres Tamás

Kisláng-Telmex: Ányos – Kassai J., Árki, Dudar E., Simon I., (Kovács T.) – Juhász J., Komlós, Kassai D., Balogh Z. (Erdei B.) – Horváth Z. (Rehák), Kassai Cs. (Palkovics). Vezetőedző: Rehák Viktor

Gól: Bognár B. (3., 22., 34.), Kosztolányi (13., 74., 89.), Kaszás (7.), Büki (15.), Lattenstein (30.), Petruska (48.)

Jók: az egész csapat, ill. senki

A 3. percben Bognár Bence Büki Baltazár indítását követően helyezett okosan a hálóba, 1-0. A 7. percben Büki éles szögletét Kaszás Kornél fejelte a kapuba, 2-0. A 13. percben a vendég védők nem tudtak felszabadítani, így Kosztolányi Bence közelről talált be, 3-0. A 15. percben Büki okosan tekert a hosszú alsó sarokba, 4-0. A 22. percben egy Büki–Bognár B. kényszerítő után Bognár B. vette be Ányos Pál kapuját, 5-0. A 30. percben Lattenstein Norbert ellen szabálytalankodtak a büntetőterületen belül, a 11-est a sértett magabiztosan váltotta gólra, 6-0. A 34. percben Bognár B. fektetett el két kislángi védőt, majd nagy erővel szerezte meg harmadik gólját, 7-0. A 48. percben Petruska Dániel tekert a rövid alsóba egy szépen végigjátszott akció végén, 8-0. A 74. percben Kosztolányi került helyzetbe, és nem is hibázott, 9-0. A 89. percben Klémán Máté adott gólpasszt a Bognárhoz hasonlóan mesterhármast szerző Kosztolányi Bencének, 10-0. A mérkőzést ilyen arányban is megérdemelten nyerte meg a Mór a lelkesedését hamar elveszítő vendégek ellen.

Tudósított: Móri SE