2012.01.30. 03:27

Vidi: kínai bajnok is kipipálva

Székesfehérvár - A marbellai Impact Kupa helyosztója, a bronzmeccs helyett a kínai Evergrande FC ellen lépett pályára a Videoton FC. A bajnokok meccsét 2-1 arányban a fehérváriak nyerték.

Videoton FC: Tujvel - Szolnoki, Apostolopoulos (Vaskó, 71.), Caneira (Vinícius, a szünetben), Jeff Silva (Brachi, a szünetben) - Gyurcsó (Vasziljevics, 71.), Polonkai (Tóth B., 71.), Sándor (Mitrovics, 62.), Gosztonyi (Walter Lee, 72.) - Evandro (Kovács I., 62.), Torghelle (Nikolics, 62.), vezetőedző: Paulo Sousa.
Gólszerző: Torghelle 31. perc, Evandro 47., 11-esből, illetve Jiang Ning 12.

A magyar bajnok Oliveira nélkül játszott: a Vidi futballistájának megszületett a gyermeke, ezért Sousa érthető módon hazaengedte a portugál játékost. Ami a mérkőzést illeti, helyzetek mindkét kapu előtt voltak, de azokkal a piros-kékek jobban sáfárkodtak, sőt, az 59. percben Polonkai 25 méterről bődületes kapufát is lőtt - derült ki a klub honlapjának a tudósításából. A Vidi ma (hétfőn) ismét pályára lép: az a 2005-ös UEFA-kupa győztes, háromszoros orosz bajnok és kupagyőztes CSZKA Moszkva lesz az ellenfél, amely csapat a BL-ben bejutott a legjobb 16 csapat közé, s ott februárban a Real Madriddal játszik.