2010.02.12. 03:29

Veszprémben nyert a Dunaferr SE férfiröplabda-csapata

Veszprém - Idegenbeli győzelemmel zárta a férfiröplabda Extraliga középszakaszát a Dunaferr SE együttese. A tét nélküli mérkőzésen kevés ellenállást mutatott a hazai gárda.

Dunaújvárosi Hírlap

Veszprém-Dunaferr SE 0:3 (-22, -21, -14)

Veszprém: Seck, Puspán, Németh, Szalai, Tóth T., Cztula, Szabó (liberó). Csere: Dolgos, Kráml, Szilvássy, Horváth. Vezetőedző: Szabó Gábor.

Dunaferr SE: Tóth A., Tomanóczy, Lukács, Baróti, Hatvany A., Gelencsér B., Pápai (liberó). Csere: Bokor E., Dávid, Hatvany Zs., Szűcs, Szabó B. Vezetőedző: Ruffing Péter.

A találkozó elején a vendégek szerezték meg a vezetést, de az első technikai szünetben már a veszprémiek vezettek egy ponttal. A folytatásban az újvárosiak átvették az irányítást, de a hajrában ismét egyenlő volt az állás. A rutinosabb Dunaferr 22-22 után már nem adott több esélyt, és megnyerte a szettet. Sokáig szoros volt a második játékrész is, a végjátékban ismét a vendégek koncentráltak jobban. A harmadik játszma hazai vezetéssel indult, de hamar fordítottak Tomanóczyék. Ezt követően már nem volt kérdéses, melyik csapat nyeri az összecsapást.

Ruffing Péter, az újvárosiak mestere: - Az első szettben még jól küzdött a Veszprém, de mi taktikusan játszottunk. Ezt követően kifogtuk a szelet a hazaiak vitorlájából, az történt, amit mi akartunk. Azt hittem, nagyobb ellenállásba fogunk ütközni. Az előzetes terveknek megfelelően mindenki játéklehetőséget kapott, hiszen nem forgott veszélyben az eredményességünk. Mostantól a Magyar Kupa négyes döntőjére készülünk. A felkészülésben problémát okoz, hogy a csapatunk fele a hét végén diákolimpiai döntőt játszik hazai környezetben, a másik fele pedig helyhiány miatt nem tud megfelelően edzeni.

A középszakasz (1-4. hely) végeredménye: 1. Diamant-Kaposvár 11 p., 2. Kecskeméti RC 10 p., 3. Dunaferr SE 9 p., 4. Veszprém RC 6 p.