2006.09.25. 02:29

Utcai harcosok

Győr - Bár kikapott, de volt tartása a fehérvári csapatnak a bajnok elleni rangadón. Több összetevője is volt a vereségnek, de a legnagyobb a hazaiak által alkalmazott harcmodor...

Mórocz Zsolt

A fehérvári csapat fanatikusai - már akik a sportszerű győri vezetők jóvoltából bejutottak a sportcsarnokba - végleg meggyőződhettek arról, hogy a női kézilabda bizony nem a kisasszony kategóriába tartozik. Mert amik a szombati rangadón történtek, az sokakban felidézte azt a több évtizedes jelenetet, amikor egy férfi kupamérkőzésen a tatabányai Pánovics és a német Deckarm szerencsétlenül ütközött. Ez utóbbi hetekig kómában volt, s a játékospályafutása is végleg befejeződött... Nos, ez a jelenet villant be azonnal a tudósítónak is, amikor az első félidőben a fehérvári Szrnka Hortenzia, főként Hornyák és Vérten által elkövetett brutális és folyamatos terrorizálását látta a pályán. Senki sem lepődött volna meg, ha azonnal, s végleg kiállították volna őket, de nem így történt. Az is csoda, hogy Szrnka súlyos sérülések nélkül túlélt mindent.

- Voltam már jobban is, hiszen rengeteg zúzódást összeszedtem, de amúgy élek - mondta már vasárnap a Cornexi-Alcoa átlövője. - A mérkőzés előtt a társaim előre szóltak, hogy kemények lesznek a győriek, de erre azért nem számítottam. Amúgy az ütések általában nem okoznak problémát, ám szombaton rengeteg alattomos és szándékos volt közöttük. Annak nem volt értelme, hogy szóljak a játékvezetőknek, mert akkor engemet állítanak ki, s azzal a csapatot sújtottam volna.

Szóval, Szrnka sikeres semlegesítésétől húzott el a Győr az első félidőben, s ezt főként az utolsó percekben valósította meg. Szünet után Radulovics lövésével tíz gólra (21-11) nőtt a hazai előny, s ekkor bizony félő volt, hogy katasztrófális vereséget szenvednek el a fehérváriak. A reményt az hozta vissza, hogy Kenyeres (akit alpárian szidalmaztak, s le is köptek a hazai drukkerek) és Szrnka két találatával zsinórban három gólt lőtt a Cornexi. Ekkor Szabó Edina időt kért, s jól tette, mert tovább araszolt, a becsületéért is küzdő csapat. Ennek köszönhetően Lima gólja után már csak 28-25 volt a mérkőzés állása, miközben Hornyákot harmadszor, s így véglegesen kiállították a játékvezetők. Később erre a sorsa jutott Vaszari Virág is, bár ő nem keménykedett, csak rálehelt a hazai hercegnőkre. Küzdött, ment előre a Cornexi-Alcoa, s élt a remény, hogy kiharcolja a döntetlent. De nem sikerült, mert a nagy akarat és az elszántság gyermeteg hibákkal is párosult, s a hazai-ak ismét megléptek. Verbális kifejezéssel: maszturbálva örvendett a hazai közönség, hogy ismét legyőzték az általuk utált csapatot.

- Eredményes volt a Győr terrorkézilabdája, úgy látszik, hogy ez a fajta játék hozza meg a sikert. De mi lényegében a saját hibáink miatt kaptunk ki. Pedig a szünetben mondtam a lányoknak, hogy van lehetőség a felzárkózásra, s így is történt, de aztán jöttek a hibák. Szerdán, 18 órakor a Fradit fogadjuk, s nagyon remélem, hogy Szrnka, de a szintén Győrben megsérült Triscsuk és Vijunaite is pályára léphet, mert ha nem, úgy még sokkal nehezebb lesz a dolgunk - mondta Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője.

Győr, 2500 néző. Vezette: Horváth, Marton.

Győri Audi ETO KC: Petróczi - Bódi 2, BRADEANU 7, GÖRBICZ 8/2, Temes 1, Hornyák 1, VÉRTEN 8, csere: Guiu (kapus), RADULOVICS 6/1, Djokics, Bognár 1. Vezetőedző: Róth Kálmán.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding: Djerics - BALOGH 5/1, Kordyuk 2, Őri, VIJUNAITE 3, SZRNKA 9/2, Kenyeres 2, csere: Fekete (kapus), Vaszari 1, Valová, Pádár, TRISCSUK 2, Lima 2. Vezetőedző: Szabó Edina.

Hétméteres: 6/3, illetve 6/3.

Kiállítás: 14, illetve 10 perc.

Az eredmény alakulása, 4. perc: 2-2, 7.: 5-4, 10.: 7-4, 13.: 7-6, 17.: 9-6, 20.: 10-7, 24.: 11-9, 26.: 14-10, 33.: 20-11, 36.: 22-13, 45.: 24-16, 50.: 27-21, 52.: 28-23, 57.: 31-26.