2006.07.29. 02:29

Szép eredmény

Székesfehérvár - Debrecen adott otthont az idei atlétikai országos bajnokságnak, ahol a fehérvári ARAK sporto-lói eleget tettek az elvárásoknak. Listár Nikolett két aranyat szerzett.

Mórocz Zsolt

Zömmel fiatal, ám roppant tehetséges sportolók alkotják az ARAK atlétikai szakosztályát, ám miután már többször is bizonyítottak a versenye-ken, szinte biztos volt, hogy érmekkel megpakolva térnek majd haza az országos bajnokságról. Így is történt, hiszen összesen hat medáliát akasztottak az eredményhirdetések után a fehérváriak nyakába. A legeredményesebben a klub egyik büszkesége, Listár Nikolett volt, a gazella léptű futó két aranyérmet zsebelhetett be. Elsőként szakította át a célszalagot a 200 méteres síkfutásban, továbbá Turcsik Katalin, Hegyi Dóra és Nyusa Viktória mellett a 4x100 méteren aranyérmes női váltó tagja volt.

A férfiaknál a magasugró Vaskó Zoltán vitte a prímet, 214 centit vitt át, s azzal ezüstérmes lett. Szintén második helyezett volt Nyusa Viktória a női 200 méteren csak klubtársa, Listár előzte meg. Szintén a második helyen végzett a 4x400 méteres női váltó, Varga Fruzsina, Pitler Alexandra, Listár és Zsigovics Natália összeállításban. A női százon Nyusa döntőbe jutott, s ott a szépen csillogó bronzérmet érdemelte ki teljesítményével. Pontszerző helyen végzett még a hármasugró Disztl Gabriella, valamint a 400 méteres futásban Zsigovics.

- Versenyzőink a várakozásnak megfelelően szerepeltek, ezért elégedett vagyok a teljesítményükkel, bár egy-két jobb helyezés bennük maradt - kezdte értékelését Tölgyesi Előd, szakosztályvezető. - Itt elsősorban Listár Nikire gondolok, aki a 100 méteres futás rajtjánál kétszer is kiugrott, ezért kizárták a versenyből. Pedig a riválisokat elemezve, továbbá az előfutam alapján, állt neki a bajnoki cím, viszont a váltóban hozta magát. Kellemes meglepetést okozott a 4x400-as női váltó, különösen a 15 éves befutó, Zsigovics, aki kiemelkedően teljesített, s ez a megállapítás a 400-as egyéni eredményére is vonatkozik. Összességében mindenki hozta magát a bajnokságon.

Nyusa és Vaskó nem pihent, ma is rajthoz áll Csehországban, egy U23-as válogatott versenyen indulnak.