2010.05.10. 02:28

Női kézilabda: az FKC nagy csatában kapott ki Siófokon

Siófok - A Győr megvédte bajnoki címét az NB I-es női kézilabda-bajnokságban, miután másodszor is legyőzte a Debrecent. Az FKC Siófokon nagy csatában kapott ki. Zsórban harmadszor szerezte meg a bajnoki címet a Győri ETO csapata, miután a döntő második mérkőzésén, idegenben 26-25 (14-12) arányban győzött a DVSC-Korvex ellen. Ez a Győr hetedik aranyérme.

Siófok: Scholtz - Nagy 1, Kovács 7/6, BLOJ 5/1, Szűcs 3, Barna 3, SZEPESI 9, csere: Lajtos (kapus), Sterbik 2, VASAS 2, Tóth M., Tóth Zs. Szakmai igazgató: Varga József.

Alcoa FKC: Szikora - AZARI 4, Németh 4, Horváth, TILINGER 7/2, Bernataviciute 2, VINCZE 8, csere: Trimmel (kapus), Bízik 3, Rádl 3. Vezetőedző: Mihály Attila.

Hétméteres: 7/7, ill. 3/2.

Kiállítás: 16, ill. 18 perc.

A rájátszás 8. helyén álló hazaiak ellen lépett pályára a 7. helyezett fehérvári csapat, s annak a tudatában: az idegenbeli győzelem esetén fellép a hatodik helyre. Ennek megfelelően, a találkozó elején jól is játszott a csapat, a hazaiak csak a 9. percben tudtak egyenlíteni (7-7). Aztán kétgólos előnyre tett szert az FKC, s ebből a szünetre egy maradt. A folytatásban kiegyenlített a Siófok (21-21), ám a 40. percben 25-21-re meglépett a látogató. Rá öt percre egy gólra csökkent az előny, majd a befejezés előtt tíz perccel már a Siófok vezetett 28-27-re, s már nem is engedte ki a kezéből a győzelmet. Az FKC szombaton a Dunaújvárost fogadja.