nba

2019.10.31. 10:32

Minden idők harmadik legpontgazdagabb mérkőzését játszották

A Houston Rockets klubrekordot jelentő 159 pontot elérve nyert a Washington Wizards otthonában az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) minden idők harmadik legtöbb pontot eredményező hosszabbítás nélküli mérkőzésén, a szerdai játéknapon.

(FILES) In this file photo taken on February 20, 2019 James Harden #13 of the Houston Rockets controls the ball during a 111-106 loss to the Los Angeles Lakers at Staples Center on February 21, 2019 in Los Angeles, California. - Houston Rockets star James Harden on October 7, 2019, apologised to China over a controversial tweet by the team's general manager backing Hong Kong protests that has caused a massive backlash. The Houston Rockets were racing Monday to quell a growing storm in China that saw their games yanked from television over a tweet supporting Hong Kong's democracy protests. The issue has also dragged in the NBA, with the league seeking to distance itself from the comments by Rockets' general manager Daryl Morey. (Photo by Harry How / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP)

Forrás: AFP / GETTY IMAGES NORTH AMERICA

Fotó: Harry How

James Harden 59 pontot szórt, az

utolsó büntetőjét 2.4 másodperccel a vége előtt értékesítette, ezzel nyert csapata.

A fővárosiaknál Bradley Beal 46 pontjával volt a legeredményesebb.

Az NBA történetében, ráadás nélküli összecsapáson az 1990. november 2-án játszott Denver Nuggets-Golden State Warriors meccsen esett a legtöbb pont, szám szerint 320, amikor is a vendégek 162-158-ra diadalmaskodtak. A mostani találkozónál egy ponttal több, 318 született az 1984. január 11-i Denver-San Antonio Spurs mérkőzésen, akkor a hazaiak 163-155-re nyertek.

A Golden State Warriors számára nemcsak a Phoenix Sunstól otthon elszenvedett 121-110-es vereség lehet fájó, hanem az is, hogy az NBA kétszeres MVP-je, Stephen Curry keze eltörött. A hazaiak sztárjára a Suns centere, Aron Baynes ráesett, és ekkor történt a súlyos sérülés.