2017.05.01. 16:16

Megye I: Ercsiben sem fékezett a Bicske

A megyei I. osztályú bajnokság 25. fordulóját rendezték. Az Iváncsa megszenvedett Agárdon, míg tovább tart a Mezőfalva mélyrepülése.

Ercsi Kinizsi-Bicske

0-5 (0-1)

Ercsi, 150 néző

Vezette: Pekker Bálint

Ercsi Kinizsi: Hodula - Rebők (Fridrich), Hoffmann, Gróf (Rapai), Varga K. (Kovács P.) - Ivacs, Nagy R., Hosszú P., Juhász V. - Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Bicske: Milinte - Katona (Máté), Sötét, Máj, Dukon - Rigó G., Szilágyi L. (Deák R.), Varga Z., Németh E. - Móri (Molnár A.), Pump (Köntös). Vezetőedző: Raffai Rudolf

Gól: Varga Z. (28.), Szilágyi L. (49.), Rigó G. (80.), Németh E. (89.), Molnár A. (91.)

Kiállítva: Kővári L. (74.)

Jók: Juhász V., Nagy R., illetve Milinte, Rigó G., Szilágyi L.

A 28. percben egy óriási védelmi hiba utáni 11-est értékesített Varga Zoltán. 0-1. Három lehetősége is volt a hazai csapatnak az egyenlítésre, de ezek kimaradtak. Majd a második félidő elején Szilágyi László fejelt 7 méterről a hálóba. 0-2. A 74. percben Kővári László reklamálásért megkapta második sárga lapját, így emberelőnybe került a Bicske. Szétesett a Kinizsi, ezt kíméletlenül kihasználták a vendégek. A 80. percben Rigó Gábor, míg a 89. percben Németh Erik, a hosszabbításban pedig Molnár Attila talált be. 0-5. Megérdemelte a győzelmet a Bicske, de a végeredmény a látottak alapján túlzónak tűnik.

Kemény, harcos meccsen kerekedett felül a piros mezes Martonvásár FOTÓ: Kricskovics Antal

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Iváncsa 0-2 (0-1)

Agárd, 150 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Molnár B. - Kocsis D., Burucz, Oláh D., Tóth B. (Ambrus) - Ihász P. (Katóka R.), Balogh Á., Bernáth B., Klauz - Hanák, Sowunmi A. (Kuti). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Iváncsa: Boldog - Nédó (Nagy A.), Imrik, Bartha (Barócsai), Majláth - Facskó (Balogh L.), Szauter, Pribék, Godslove - Aradi, Fodor G. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Majláth (37., 78.)

Jók: Molnár B., Oláh D., Bernáth B., illetve Majláth, Aradi

A 37. percben egy balról középre passzolt labdánál összefutott két hazai védő, így Majláth Henrik köszönte szépen, és az elé került labdát a kifutó kapus mellett lőtte a hálóba. 0-1. A 78. percben középpályán eladott labdával indították Majláthot, aki 14 méterről Molnár Bence lábai között lőtt a kapuba. 0-2. A vendéglátóknak is volt két lehetőségük, de rossz döntéseket hoztak. Ettől függetlenül kiegyenlített, döntetlen szagú meccs volt. A Gárdony nehéz mérkőzésre kényszerítette a még veretlen listavezetőt.

Baracs-Velence 3-1 (2-0)

Baracs, 150 néző

Vezette: Rózsa József

Baracs: Tóth N. - Fülöp, Prókai (Rezes), Bartók S., Sági J. (Badi) - Éliás (Sebestyén), Nagy Dominik (Szurma), Varga T., Ásványi - Balogh D. (Nagy Dániel), Oroszi. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Velence: Krencz - Tóth A., Silhány, Lantos, Harmati - Németh E. (Pál), Baranyai, Tóth B. (Gál-Gerlach), Németh Zs. (Urschler M.) - Czifra, Bakonyi. Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Oroszi (33.), Nagy Dominik (36.), Rezes (85.), illetve Czifra (47.)

Jók: Bartók S., Ásványi, Nagy Dominik, illetve Krencz

Az első negyvenöt percben a jól és magabiztosan játszó Baracs Oroszi László és Nagy Dominik találataival kétgólos előnyhöz jutott. 2-0. A szünet után a Velence bátran kitámadott, és Czifra István révén a 47. percben szépített, 1-2. Kiegyenlítetté vált a meccs, majd a félidő közepén visszavette a játék irányítását a Baracs, és a 85. percben Rezes János találatával bebiztosította győzelmét. 3-1.

A bicskei Szilágyi Lászlót (kék) nehezen tudták tartani Fotó: Kricskovics Antal

Sárbogárd-Aba-Sárvíz 2-0 (0-0)

Sárbogárd, 150 néző

Vezette: Cseh Roland

Sárbogárd: Deák M. - Németh K., Kőkuti, Nagy K. (Tóth T.), Tóth Zs. - Bezerédi (Nagy Á.), Gráczer G. (Lajtos), Laták, Horváth Á. - Gráczer Bálint (Hegedűs Gy.), Gráczer Bence. Vezetőedző: Gracza Tibor

Aba-Sárvíz: Sereg - Mészáros Sz., Réti G., Tóth R., Fauszt (Sallai) - Lakk, Glócz, Madácsi, Gyuricza - Esze T., Esze A. Vezetőedző: Bor József Dezső

Gól: Gráczer Bence (67., 70.)

Jók: Tóth Zs., illetve Sereg

A szervezett Aba védelmét az első félidőben a hazaiak nem tudták feltörni, ebben Sereg Zoltán bravúros védései megakadályozták őket.

A 68. percben Tóth Tamás nagyszerű átadását a bal oldalon Gráczer Bence kapta, és 14 méterről laposan a kapuba lőtte. 1-0. A gól kissé megzavarta az abai csapatot, és a 70. percben Horváth Ádám lövését Sereg még kiütötte, de az érkező Gráczer B. 3 méterről a kapuba fejelt. 2-0.

A gyorsan szerzett két gól megnyugtatta a hazaiakat, és a kötelező győzelem "terhétől" is megszabadult a csapat.

Pátka-Tordas 0-1 (0-1)

Pátka, 100 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Pátka: Csikesz P. - Rózsás (Rózsa), Orosz M., Prill (Varga D.), Pusztay (Sinka) - Füri (Herczeg), Farkas G., Vincze, Krell - Kővári B., Fülöp (Szakács). Vezetőedző: Takács Viktor

Tordas: Kires - Kerényi (Bakos), Hadnagy, Kun (Márkus), Kőszegi - Vörös F., Hermann, Balassa, Szép - Szabó B. (Farkas Zs.), Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gól: Pongrácz (28.)

Jók: Szép, Vörös F., Hermann.

A találkozó első félidejében főleg a Tordas kezdeményezett, a hazai csapat erejét a védekezés őrölte fel. A 28. percben egy mintaszerű jobb oldali akció végén Pongrácz Péter fejelt a kapu jobb oldalába. 0-1. További gól már nem született a kissé színvonalon aluli, unalmas meccsen, köszönhetően a vendégek remek védekezésének.

Mezőfalva-Mór 1-3 (0-0)

Mezőfalva, 120 néző

Vezette: Altorjay Áron G.

Mezőfalva: Papp M. - Móricz, Balogh I., Szabó K. (Suplicz), Szilva (Bozsoki) - Sági R., Balogh D., Mekota, Bartus - Szili Z., Márok. Vezetőedző: Hajnal Attila

Mór: Kiss M. - Végvári, Tetzli, Bátki, Cseszneki - Gál D. (Meggyes), Tar B., Mayer, Tornyai T. - Cseh (Bánfalvi), Tanárki. Vezetőedző: Németh Bálint

Gól: Móricz (81.), illetve Gál D. (60.), Bánfalvi (65.), Mayer (78.)

Jók: az egész csapat, illetve senki

Az első félidőben igyekezett vezetést szerezni a Mór, de a hazai védelem sikeresen hárította a rohamokat. A 60. percben azonban megtört a hazai ellenállás, egy jobbról érkező beadást bólintott kapuba Gál Dániel. 0-1. A 65. percben egy alapvonalról visszapöckölt labda szállt a középen álló Bánfalvi Balázs elé, aki az üresen maradt kapuba talált. 0-2. A 78. percben Bánfalvi indította Mayer Dávidot, a csatár remek ütemben, két hazai védőt is hátrahagyva tört kapura, és a kirohanó Papp Martin már nem tudta a helyzetet menteni. 0-3. A 81. percben Móricz Csaba szépített. 1-3.

Martonvásár-Polgárdi

2-0 (1-0)

Martonvásár, 100 néző

Vezette: Magyar János

Martonvásár: Gábor - Endrefalvi, Hernádi (Bozsó), Vörös F., Radics - Neuvert, Madaras (Szigeti), Kanyó, Cziklin (Magyar B.) - Szilágyi R. (Szabó L.), Berczi. Vezetőedző: Patkós Csaba

Polgárdi: Bernáth I. - Spánitz A. (Schultz), Csizmadia G., Szabó B., Bencze J. - Csizmadia D. (Balogh R.), Borbás, Egerszegi (Farkas D.), Holka - Csrepka Márton, Kosztolányi. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Gól: Madaras (39.), Magyar B. (75.)

Jók: Gábor, Berczi, illetve Szabó B., Csrepka Márton, Kosztolányi

Az első fél órában sok pontatlan átadás jellemezte a hazaiak játékát, míg a vendégek két kapufát is rúgtak. A 39. percben Madaras Ádám kényszerítőzött Bozsó Ferenccel a 16-os előtt, a visszakapott labdán még tolt egyet, és kilőtte a bal alsó sarkot. 1-0. A 60. percben kisebb sérüléssel küszködő Magyar Balázs beállásával feljavult a Marton támadó játéka, a 79. percben egy bedobást követően a 16-oson belül éppen eléje került a labda, majd egy igazítás után, erővel a kapu közepébe lőtt. 2-0. A gyenge napot kifogó hazaiak nehezen győzték le a lelkes és időnként jól játszó Polgárdit.