2016.10.16. 17:40

Megye I.: Felnégyelte ellenfelét a Bicske

Fejér megye - A megyei I. osztályú bajnokság 10. fordulóját rendezték a hétvégén. A Sárosd idegenbeli győzelmével a Martonhoz hasonlóan három helyet lépett előre.

Bicske-Ercsi Kinizsi 4-0 (3-0)
Bicske, 250 néző
Vezette: Wittner József
Bicske: Milinte - Máté, Sötét, Máj, Köntös - Bognár Gy. (Rados), Deák (Pásztor), Varga Z., Katona (Bencze) - Móri, Németh E. (Szarvas). Vezetőedző: Raffai Rudolf
Ercsi Kinizsi: Hodula - Rapai (Mónus), Hoffmann, Szalánczi, Ivacs - Hosszú P., Fridrich, Varga K., Nagy R. (Kovács P.) - Versits, Drapcsik. Vezetőedző: Gróf András
Gól: Varga Z. (32.), Németh E. (34.), Móri (39., 88.)
Jók: Sötét, Köntös, Móri, Németh E., illetve Hosszú P., Nagy R.

A 32. percben Bognár György indította Varga Zoltánt, aki két csel után a kapuba helyezett. 1-0. Újabb két perc elteltével Máté Dávid jobboldali bedobását Varga Z. megcsúsztatta Németh Erik, pedig két lépésről a kapuba pofozta a labdát. 2-0. A 39. percben Bognárt fellökték a 16-oson belül, a megítélt 11-est Móri Tamás értékesítette. 3-0. Egy óra játék után Németh E., majd Köntös Dániel volt a labda útja, akinek a beadását Varga Z. a kapufára lőtte. Az utolsó előtti percben Bencze Márk tért ölelő átadásával Móri lódult meg, és a kiinduló kapus mellett a hálóba lőtt. 4-0.

Lajoskomárom-Sárosd Sport 36 1-2 (0-1)
Lajoskomárom, 120 néző
Vezette: Szűcs László
Lajoskomárom: Barabás - Boda, Szakáts, Vései, Csizmadia R. (Fodor M.) - Vadászi (Dobai), Tanárki, Molnár V., Czéhmeister - Reichardt, Molnár O. (Berta). Megbízott edző: Simon János
Sárosd Sport 36: Rauf T. - Imre J. (Arany), Susa, Kosaras, Truszek - Dvéri Zs., Szabó N., Kállai, Kovács N. (Ladányi) - Imre G. (Rottmann), Zách. Vezetőedző: Dvéri Zsolt
Gól: Boda (66.), illetve Kovács N. (19., 53.)
Jók: Boda, Vései, illetve Dvéri Zs., Kovács N.

A 19. percben Boda Béla a 16-oson belül megrántotta Kovács Norbertet, a megítélt büntetőt a sértett értékesítette. 0-1. Az 53. percben a baloldalon a hazai védelem megingását kihasználva Kovács N. 12 méterről helyezett a bal alsó sarokba. 0-2. A 66. percben az előrehúzódó Boda 28 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. 1-2. A 74. percben Fodor Márton cselezett, és 14-méteres lövése a bal kapufáról pattant vissza a mezőnybe.

Polgárdi-Martonvásár 0-1 (0-0)
Polgárdi, 100 néző
Vezette: Závotka Csongor
Polgárdi: Sári - Holka (Véninger), Borostyán (Egerszegi), Csrepka Márton, Borbás - Szabó B. (Keserű), Farkas D., Bencze, Csizmadia G. - Magda, Spánitz A. (Csizmadia D.). Szakmai igazgató: Kinizsi Gábor
Martonvásár: Nagy Gy. - Kanyó, Hermann, Neuvert, Magyar B. - Hernádi (Szigeti), Radics Udvaros, Szabó B. (Kővári F.) - Vörös F., Bajor. Vezetőedző: Patkós Csaba
Gól: Bajor (92.)
Jók: Csrepka Márton, Csizmadia G., illetve Bajor

A 41. percben nagyszerű hazai támadás után, Bencze János hatalmas kapufát lőtt. A 92. percben Polgárdi védelme hibázott, és Bajor Balázs talált a hazai kapu jobb felső sarkába. 0-1.

Tordas-Pátka 1-0 (0-0)
Tordas, 110 néző
Vezette: Altorjai Áron Gellért
Tordas: Kires - Kőszegi, Kerényi, Bakos R., Tolnai - Bakos L., Farkas Zs., Balassa (Kun), Szmok (Tőke) - Vörös F. (Molnár P.), Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor
Pátka: Csikesz P. - Orosz, Krell (Rothauszki), Rózsás (Csikesz L.), Füri - Kővári B., Szakács (Nagy F.), Sinka (Loncsár), Fülöp - Rózsa B., Takács V. Vezetőedző: Takács Viktor
Gól: Szmok (64.)
Jók: Bakos R., Bakos L., Szmok, illetve Rózsás, Takács V.

Megszeppenten kezdte a mérkőzést a hazai csapat, így a Pátka előtt adódott az első lehetőség, de a közeli lövés csak a felső lécen csattant. Ezt követően fokozatosan átvette a kezdeményezést a Tordas, igaz Szmok Gergely és Vörös Ferenc is hibázott ziccerben. A második félidő 14 percében végül Pongrácz Pétertől szerencsésen Szmok elé került a labda, aki közelről a hálóba talált. 1-0. A Tordas tovább növelhette volna előnyét, de előbb Pongrácz hibázott a kapussal szemben, majd Kun Bálint kapufáról a vonal mögé pattanó lövését nem ítélte gólnak a játékvezető.

Iváncsa-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 3-0 (1-0)
Iváncsa, 150 néző
Vezette: Pekker Bálint
Iváncsa: Boldog - Majláth, Spánitz L. (Nagy A.), Márki (Szauter), Berényi (Godslove) - Pribék, Facskó, Imrik (Keresztúri), Fodor G. - Aradi, Bartha (Balogh L.). Vezetőedző: Masinka László
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Klauz, Pápai, Burucz (Balogh Bence), Hanák - Kocsis D. (Pintér K.), Ihász P., Balogh Á., Katóka R. - Ambrus H., Sowunmi A. (Pleszkán). Vezetőedző: Balogh Zsolt
Gól: Berényi (30.), Nagy A. (78.), Majláth (81.)
Kiállítva: Balogh L. (59.)
Jók: Facskó, Pribék, Imrik, Majláth (a mezőny legjobbja), illetve Burucz, Klauz

A 30. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat, Márki Dénes sokadik jobb oldali szögletét Fodor Gergely megcsúsztatta, majd Aradi Csaba a földre fejelte a labdát, amelyet Berényi Balázs a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0. Az 59. percben Balogh László becserélése után nyolc perccel piros lapot kapott. A 70. percben Berényi indításával Majláth Henrik lépett ki két vendégvédő között, Heim Attila azonban a tizenhatoson kívül elütötte a támadót. A játékvezető csak sárga lappal büntette a kapust. A 78. percben Majláth verte meg emberét a jobb oldalon, beadását Heim kiejtette, az ajándék labdát Nagy Attila közelről a kapuba kotorta. 2-0. A 81. percben ismét Majláth volt a főszereplő, jobbról középre cselezte magát, majd 17 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 3-0.

Mór-Mezőfalva 8-0 (4-0)
Mór, 150 néző
Vezette: Jónás Péter
Mór: Pap - Bátki (Szabó B.), Végvári, Meggyes, Tar B. - Kaszás (Gál D.) , Klémán M., Cseszneki, Mayer (Cseh)- Kőbányai (Osgyán), Petruska (Vajda). Vezetőedző: Horváth Zoltán
Mezőfalva: Papp M. - Mekota, Márok, Cislo, Kuti - Kubicza, Erdős, Szili Z., Bartus (Tibold) - Kaszala, Sági R. (Szili Sz.). Vezetőedző: Horváth Csaba
Gól: Kaszás (19., 69.), Végvári (35.), Petruska (40., 57.), Cseszneki (45+2), Klémán M. (90.), Osgyán (92.)
Jók: az egész csapat, illetve senki

A móriak számára az utóbbi két forduló fiaskói után csak a győzelem volt elfogadható, és ennek szellemében is vetették magukat a küzdelembe. A 19. percben Kaszás Kornél közeli fejesből nyitotta meg a gólok sorát. 1-0. A 35. percben Végvári Ádám egy kapu előtti kavarodást használt ki. 2-0. A 40. percben Meggyes Dávid szögletéből Petruska Daniel fejelt védhetetlen gólt. 3-0. A félidő hosszabbításában Cseszneki Richárd növelte a hazai előnyt. 4-0. A második játékrészben móriak gördülékeny támadásai felőrölték az egyre fáradó vendégcsapatot. Fölényük gólokban is megmutatkozott, egy óra elteltével Tar Bálint szögletéből 5-0 ra növelte Petruska talált be. A 69. percben Kaszás éles szögből pazar találattal lőtte ki a kapu jobb oldalát. 6-0. A 86. percben Klémán Máté, majd Cseszneki tesztelte a kapuvasat. A 90. percben Osgyán Máté átadásából Klémán M. talált közelről a hálóba 7-0. A gólfesztivált a ráadásban Osgyán zárta le, s állította be a végeredményt. 8-0. A móri csapat ilyen arányú győzelme is megérdemelt az epizódszerepre kényszerülő, elfáradt vendégcsapattal szemben. A hazai csapat hozta a papírformát, mellyel tovább tudott tapadni az élmezőnyhöz

Aba-Sárvíz FC-Sárbogárd SE 2-2 (1-0)
Aba, 100 néző
Vezette: Domak Ádám
Aba-Sárvíz FC: Szabó N. -Tóth R., Lakk, Nyitrai, Esze T. - Csuti (Bujtás), Penczer (Réti), Kovács P., Madácsi - Gyuricza, Kovács M. (Glócz). Vezetőedző: Bor József Dezső Sárbogárd: Deák M. - Gráczer G., Tóth Zs., Gráczer Bence, Varga T. - Vámosi D. (Horváth Á.), Lajtos, Laták, Rauf R. (Horváth I.) - Boros B. (Demeter), Nagy Á. (Kőkuti). Vezetőedző: Gracza Tibor
Gól: Penczer (9.), Gyuricza (51.), illetve Gráczer Bence (65., 82.)
Jók: Gyuricza illetve Gráczer Bence

Hiába dolgozott ki több lehetőséget - Rauf Renátó kapufája mellett - az első játékrész folyamán a Sárbogárd, a vezető találatot a hazaiak szerezték meg. A 9. percben Gyuricza Kornél passzából Penczer Zsolt 17 méterről jobbal lőtte a jobb alsó sarkot. 1-0. A második játékrész elején növelte előnyét az abai alakulat, az 51. percben Gyuricza a saját térfeléről indulva hagyta faképnél Tóth Zsoltot, és éles szögből a bal alsó sarokba lőtt. 2-0. A 65. perben csereként beállt Demeter Dávid remek átadását Gráczer Bence helyezte a kimozduló kapus mellett a jobb alsó sarokba. 2-1. A 82. percben egyenlített a vendég gárda, Laták Bertold visszagurítását Gráczer B. az ötösről lőtte az abai kapuba. 2-2. A hajrában még mindkét oldalolon adódtak helyzetek, de az eredmény már nem változott.

Tíz emberrel tudott fordítani a Velence

A legutóbbi fordulóban Pátkán hat nullás vereségbe belefutó Velence az idény legjobb játékával győzte le a Baracs csapatát.

Velence-Baracs 2-1 (0-1)
Velence, 70 néző
Vezette: Jakab Zoltán
Velence: Bostyán - Széll, Harmati, Metzger, Rakonczay - Barabási, Gulyás-Kovács, Lantos, Gémes - Horváth B., Waltner (Tóth B.). Vezetőedző: Czakó András Baracs: Tóth N.- Badi B., Cséza, Oroszi, Nagy D. - Éliás, Prókai, Szurma, Fülöp - Sági J., Balogh D. Vezetőedző: Gyalus Zoltán
Gól: Waltner (55.), (Barabási 86.), illetve Fülöp (12.)
Kiállítva: Gulyás-Kovács (18.)
Jók: egész csapat, Metzger (a mezőny legjobbja), illetve Cséza, Prókai, Fülöp

A hazaiak léptek fel támadólag, ám a 12. percben egy vendég szöglet után a beívelt labdát Fülöp Attila Bostyán Ernő asszisztálása mellett, a kapus kezei közül fejelt a léc alá. 0-1. A 18. percben a játékvezető úgy látta, hogy Gulyás-Kovács Géza megütötte ellenfelét, és ezért kiállította a játékost. A 43. percben velencei szöglet után Széll István 8 méterről, félfordulattal a bal kapufa tövét találta telibe. Az 55. percben hazaiak bedobást végezhettek el a 16-ossal egy magasságban, a labda Waltner Ádám elé került, akik szabályosan beberusztolta a labdát a kapuba. A gólt az asszisztens jelzése alapján adta meg Jakab Zoltán, ugyanis ő jelezte, hogy a labda teljes terjedelmében áthaladt a gólvonalon. 1-1. A 86. percig felváltva forogtak veszélyben a kapuk, ekkor formás akció végén Gémes László több csellel tisztára játszotta magát, majd a védőkről Barabási Béla elé került a labda, aki nagy gólt ragasztott a bal alsó sarokba. 2-1.

Tudósítók: Kiss Ervin (Velence), Kurja Csaba (Polgárdi), Venczel József (Bicske), Farkas Örs (Tordas), Mosberger Mátyás (Lajoskomárom), Gémesi Zsolt (Iváncsa), Mézner László (Mór), Bor Péter (Aba.)
Összeállította: Káldor András