2009.09.18. 02:29

Megharcolt siker - szoros csatában nyert az Albacomp

Székesfehérvár - Az Albacomp Kupa sorsát is eldöntő mérkőzést rendezték a második fordulóban. A házigazda Albacomp a Paks ellen lépett parkettre, és nagy csatában győzött.

Silye Sándor

A fehérváriak a bemutatkozó csatában különböző arcukat mutatták. A meccs első felében nem találták a ritmust, de a harmadik szakaszban ráleltek arra, és ekkor lemosták a BC Pezinok együttesét. Az első félidőben 49 kapott pont jelentette védekezésük milyenségét, a második 20 percben 31 pont jelezte a javulás mértékét. Kiemelkedett Lee, aki 27 percnyi játék alatt 28 IBM-pontot szorgoskodott, és 27 valós ponttal a mezőny legeredményesebbje volt. Simon is remekelt (32 perc, 31 IBM-pont), de Bonnerre sem lehetett panasz, 21 perc alatt 12 pontot szerzett, 9 lepattanójával ő volt az úr a palánkok alatt. De a Paks elleni csata nagyon nehéznek ígérkezett.

Mielőtt az esti összecsapáson feldobták volna a labdát, előbb a Dombóvár és a Pezinok találkozót nézhették meg az érdeklődők. A csatát változatos küzdelem után a szlovákok 83-77 (22-17, 16-33, 22-10, 23-17) arányban nyerték. A legjobb dobók Lukjanec 20/6, illetve Walker 20/9 voltak. Ezután következett a torna mérkőzése az Albacomp és a Paks között. A bajnok kezdett jobban (3. perc: 4-7), a hazaiaknál Simon járt elől a pontszerzésben, a kilencből hét az ő nevéhez fűződött. Állandósult az öt egységnyi paksi vezetés (6. perc: 9-14), de támadásban is csak Simi betörései voltak főleg eredményesek ekkor, jókor is jött Bonner két triplája. A 9. percben már az Alba vezetett (19-17), volt is öröm a csarnokban, a utolsó másodpercben Keller pöcije jelentette, hogy ezt a szakaszt az Albacomp nyerte. A rövid pihenő után Bódi triplája már ötöst jelentett, miközben az ellen (túl) keményen védekezett. A hétpontos vezetés néhány pontatlan támadás után csökkent, majd megint nőtt (16. perc: 40-27) Simon és Bódi vezérletével. A második szakaszban rendben volt a védekezés, a támadás, így 14 pont volt ide a szünetben.

Szünet után derült ki, Radovics megsérült, nem is jött vissza a folytatásra. A vendégek továbbra is keménykedtek, tehették, a sporik nem voltak feladatuk magaslatán. Tíz alá került a Paks (34. perc: 52-45), segített Bonner harcossága, és újabb triplája. A sok szabálytalanság megtörte az Albacomp ritmusát, tovább zárkózott a Paks (27. perc: 59-56), sokszor állt a játék, emiatt sokáig tartott a meccs. A záró szakasz kezdetére mindössze egy pont maradt a hazai előny, úgy tűnik, birkózásban még mindig nem vagyunk jók. A kezdés után átvette a vezetést a Paks (61-62), de hittük, Bódi triplája csak átlendíti a csapatot a holtponton. Dillt durva szabálytalankodásért kiállították, ne szépítsük, a Paks verekedett. Harcolt a fehérvári csapat, két perc, és már 76-73. Mi lesz a vége...? Győzelem, tornagyőzelem, így ma 19 órakor a Dombóvár ellen jöhet a jutalomjáték.

Albacomp-Paks 78-76 (23-21, 26-14, 12-25, 17-16), 2000 néző, vezette: Hartyáni, Franyó, Gorka.

Székesfehérvár

Albacomp: Simon 19, Hanga 15/6, Radovics, Lee 6, Bonner 12/9, csere: Bódi 22/9, Fodor, Keller 4, Antal Sz., vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Paks: English 15/3, Horváth 21/3, Kiss 6/6, Körtélyesi 8/3, Dill 10, csere: Mészáros, Gulyás 13, Morgen, Medve 3/3, Kovács, Horti, vezetőedző: Braniszlav Dzunics.

Kipontozódott: Bonner (35.).