2009.11.18. 03:29

Még nincs vége

Székesfehérvár - A labdarúgó Magyar Kupában a Videoton FC tegnap az Újpestet fogadta a párharc első mérkőzésén. A találkozó előtt gyászszünetet tartottak Takács Lajos emlékére.

Sóstói Stadion, 2000 néző. Vezette: Solymosi Péter (Lémon Oszkár, Takács Gábor).

Videoton FC: Sebők - Andics, Lipták, Horváth, Varga - Szakály, Elek, Polonkai - Nagy, Sitku, Alves. Vezetőedző: Mezey György.

Újpest: Balajcza - Dudics, Vaskó, Takács, Vermes - Simek, Sándor, Korcsmár, Tóth - Rajczi, Kabát. Vezetőedző: William McStay.

Csere: Szakály helyett Dvéri (a szünetben), Sitku helyett Vujovics (a szünetben), Elek helyett Demjén (a 69. percben), illetve Rajczi helyett Simon (a szünetben), Simek helyett Foxi (a 87. percben), Tóth helyett Jucemar (a 91. percben). Szögletarány: 8:7 (6:3).

A Magyar Kupa legizgalmasabb párosítása a Videoton FC és az Újpest közötti párviadal, amely akár a döntőnek is beillene. Ezért is volt bosszantó, hogy a kezdés előtt 40 perccel egyre jobban rátelepedett a tejfehér köd a Sóstói Stadionra. Amikor a két csapat kivonult a kezdéshez, a lelátók magasabb pontjairól alig lehetett valamit látni. Azt azért igen, amikor a szombaton örök nyugalomra helyezett Takács Lajos három fia, Dávid, Krisztián és Bertold átvette Farkas Balázs csapatkapitánytól a Vidi piros-kék, Takács feliratú, 7-es számú mezét, miközben az elhunyt emlékére egyperces gyászszünetet tartottak. Ezt követően az Újpest kezdett az odavágón , de Solymosi játékvezető már a 47. másodpercben kiszaladt a hazai kispadhoz, és arra kérte Varga Endre technikai igazgatót, hogy legyen szíves neonsárga színű labdákat behozni a játékhoz , s lám ez is történt. Majd a 3. percben csak hang után hallhattuk, hogy a Vidi kapufát lőtt, de azt, hogy ki volt az elkövető, azt fentről homály fedte. (Istenem, sóhajtottak fel ekkor sokan az öregebb drukkerek közül, olyan ez mint a régi szép időkben a Párizs ellen. Akkor a Vidi az UEFA Kupában kétszer is elpáholta a franciákat, miután a köd miatt félbeszakadt, majd megismételt találkozón is Kovács Feri bácsi tanítványai győztek.) A 27. percben Sándor 23 méteres emelését Sebőknek a léc alól kellett szögletre tenyerelnie. Persze, könnyebb helyzetben voltak a vendégek, lévén tiszta fehérben játszottak, így ők viszonylag jól látták egymást, ellentétben a szürkeségbe olvadó piros-kék mezesekkel. Ekkor jegyezte meg Horváth Lajos, a Vidi egykori sportorvosa, amúgy szemész főorvos: nem kéne lefújni, és szerdán egy órakor újra játszani a meccset? Na kérem, ha a szemész nem látta, akkor mit szóljon az egyszerű földi halandó? Közben az újpesti kapuhoz közelebb lévők hördültek fel, mert - vélhetően - a labda alig kerülte el a ketrecet. Ebben nem lehet vita, a fehér színű mezek mozgásából és tartózkodási helyükből következtethettünk arra, hogy momentán hol zajlik a játék. Így volt ez a 41. percben is: csak Solymosi tudta, hogy miért, de büntetőt ítélt a Vidi ellen, amit Kabát lőtt be, 0-1.

A második félidő egy hazai lessel és azzal kezdődött, hogy a köd komótosan kezdett elszivárogni Sóstóról, így már a hazaiak is látták egymást. De csak rövid ideg, mert az időjárási halmaz ellentámadásba lendült. De még így is többet támadott a Vidi. Persze, azt nem állíthatjuk, hogy a lilák csak védekeztek. Erőlködött a hazai csapat, de sikertelenül. Könnyebb helyzetben voltak a vendégek, mert fehérben játszottak: ők látták egymást