2017.01.10. 14:23

Még bármi megtörténhet

Székesfehérvár - Az EBEL 42. fordulójában közvetlen rivális otthonában korcsolyázik jégre a Fehérvár AV19 jégkorong csapata.

Egy vereség sosem hordoz magában magasztos érzelmeket, de az Innsbrucktól hazai pályán elszenvedett 4-2-es fiaskó igazán kellemetlenül érinthette a Fehérvár AV19 hokisait. A kék-fehérek nagy versenyfutásban vannak a minél előkelőbb helyezésért az alapszakaszban. Az már biztos, hogy a középszakasz felsőházába már nem fér be a Fehérvár AV19, a jelenleg hatodik Klagenfurt 10 ponttal gyűjtött többet, így a hátralevő három mérkőzésen már nem lehet befognia a rekordbajnokot. Azonban az alsóház bónuszpontokat ajándékozó első helyeit még el lehet csípni.

Fotó: Koppán Viktor

Az alapszakasz utolsó három összecsapását sorrendben a Dornbirnnel idegenben, a Villach-hal is Ausztriában és a Graz-cal itthon vívja a Volán, vagyis éppen azokkal a csapatokkal, melyekkel a középszakasz alsóházának első két helyéért is ádáz küzdelmet vívhat a Laporte-legénység. Szerdán 19 óra 15 perctől a Dornbirner otthonában „hatpontos" lesz a randevú. A fehérváriak a 10. helyről és a 11. pozícióban tanyázó Dornbirnnel szemben hétpontos előnnyel utazik Ausztriába, hogy a szezonban immár harmadszor győztesen zárja a meccset a DEC ellen.

Kétszer már sikerült legyőzni a Dornbirnt a 2016-17-es kiírásban, az itthoni 5-es sikert ráadásul idegenbeli diadal követte (2-3). Igaz, legutóbb a Dornbirn örülhetett, az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban 2-0-s győzelemmel korizhattak le a jégről a vendégek.

Lenne miért visszavágni, de a legfontosabb, hogy győzzenek Sarauerék, hiszen akkor már biztos, hogy a 10. helynél rosszabb pozícióban nem zárhatja az alapszakaszt a gárda. Ez azonban csak sovány vigaszt nyújthat a nehezen induló szezon fontos állomásához közeledve, hiszen továbbra is a rájátszás, vagyis a legjobb nyolc közé kerülés a fehérváriak célja.