Nem sokon múlt

2018.08.28. 19:00

Az EL-ben folytatja a MOL Vidi FC

Kedden este a MOL Vidi FC és az AEK Athén a labdarúgó Bajnokok Ligája playoff-körébe jutásért csapott össze egymással.

Ferencz Balázs, Nagy Péter, Keszi Gréta, Elekes Gergő

Fotó: MolVidi.hu/Cuhorka Ádám

A Vidinek nincs oka szégyenkezni, az EL-ben folytatja csapatunk!

22:57 – Közben elszabadulnak az indulatok

Livaja és Lazovics kakaskodik, Lazovics kapott sárgát végül. Livaját úgy kell visszafogni, mindenkinek nekimenne.

22:56 – És ennyi volt!

Az AEK Athén összesítésben legyőzi 3-2-re a magyar bajnokot, és így bejut a Bajnokok Ligája csoportkörébe.

AEK Athén – MOL Vidi FC 1-1 (összesítettben 3-2)

22:55 – Helyzet!

Juhász tekert a tizenhatosról épphogy a bal felső fölé.

22:54 – Lazovics elesik, nem fúják le

Kovácsik kirúgja.

22:52 – Juhász lesen

Szabadrúgás a hazaiaknak. Közben megint húzzák az időt az athéniek. Nagy nehezen megint feltápászkodik a görög játékos.

22:51 – Másfél perc ment el ezzel a drámával.

22:49 – Megy az idő

Kovács viaskodik a jobb oldalon előretörő görög támadóval, aki nagyot esik.

Lefújják, szabadrúgás. Nagyon fáj neki! Jön a hordágy.

22:47 – Újabb hazai csere, hosszabbítás

A csapatkapitány Petrosz Mantalosz helyett Uros Csosics a pályán. 5 perc a hosszabbítás.

22:45 – Felépült, folytatódhat a játék.

Már csak két perc van hátra.

22:43 – Véd a kapus, ám a Barkasz nem megy sehova

Lazovics beadását Barkasz húzza le. A görögök kapusa lerogyott a földre.Megsérült. Ki tudja, miben.

22:42 – Mindenki előre!

Ezt az ukászt adta ki Juhász Roland. Nego harcol ki szögletet.

22:40 – Görög csere

Cserél az AEK Athén: Livaja helyett Alef.

22:39 – Remek védekezés!

Jól zár Fiola és Juhász, közöttük nem mehet el senki.

Egyre nehezebben mozognak a lábak, de nincs mit tenni, menni kell előre. Kell a gól!

22:38 – Véd a görög kapus

Lazovics a balösszekötő helyéről, 20 méterről megcélozza a kaput, a görög kapus azonban hárítani tud.

22:36 – Piros lap!

Lazovics szeretne szögletet. Nem kap. Szinte leüvölti az asszisztens fejét... Mennek előre a görögök, de nem érnek vissza. Lehet kontrázni!

Piros lap! Emberelőnybe került a Vidi. A 79. percben Hélder Lopest állítja ki a játékvezető egy elkésett szerelést követően.

A szenvedő fél Pátkai.

22:33 – Próbálkozik az AEK

A 74. percben járunk, amikor Livaja vet be két biciklicselt a tizenhatoson belül, aztán egy kicsit kisodródva ballal lő, Kovácsik vetődve szögletre ment.

Pátkai sok labdát ad el, Fiola is kezd fáradni.

22:31 – Egy kis statisztika

11-7 a gólszerzési kísérletek száma az AEK javára.

22:29 – Újabb Vidi-lehetőség!

Marko Scsepovics keverget 18 méterre a kaputól, majd estében ballal a jobb alsó felé csavar, de Barkasz kitornázza.

A szögletet lehúzza a vendéglátók portása.

22:26 – Jelenleg jobb a Vidi!

Nego remekül fordul le a tizenhatoson, jobbal lő, épphogy elkerüli a kaput a labda.

Hangos fütty! Ez senkinek nem tetszik a helyi szimpatizánsok között.

22:25 – Újabb Vidi helyzet

És van is: Lazovics balról a kapu elé teker, a hosszún Fiola érkezik, Barkasz felkapja a labdát.

22:23 – Megjön a görögök hangja

Ismét felharsan a hazai szurkolótábor, érzik a görögök is, hogy baj van.

22:21 – AEK kontra

Kicsit feljebb merészkedik a Vidi, így kontrázhat az AEK. Továbbra is szakad az eső.

22:19 – Görög frissítés

Cserélnek a görögök is: a 62. percben jön Klonaridis helyére Ponce.

22:13 – OTT VAN!!!

Gól! Ott van!!!! Az 57. percben egyenlít a Vidi. Lazovics indítja remekül a jobb szélen megiramodó Loic Negót, aki nagyon ügyesen észreveszi, hogy Vasziliosz Barkasz túlságosan kijön a kapujából, és a tizenhatoson belülről finoman átlöbböli a labdát fölötte, 1-1.

Elhalkul a stadion! Tombol a maroknyi Vidi-tábor.

A félidőben Negot egy sorral feljebb vezényelte Nikolics mester. Remek húzásnak bizonyult.

22:12 – Kellenek a gólok!

Nem sokat változott a képlet a továbbjutást illetően: a Vidinek két gól kell a hosszabbításhoz.

Fehérvári ziccer az 53. percben: Pátkai futtatja Fiolát, a tizenegyesnél hibázó hátvéd erőből lő középre, Galanopulosz majdnem öngólt érően ment szögletre.

22:05 – AEK GÓL!

Sajnos Fiola húzza vissza feleslegesen a tizenhatoson belül az érkező Hélder Lopest, amiért sárgát kap.

A büntetőt PETROSZ MANTALOSZ kegyetlen erővel vágja a balra mozduló Kovácsik mellett a kapu jobb oldalába.

AEK Athén – MOL Vidi FC 1-0 (összesítettben 3-1)

22:02 – Elindult a második félidő

Az indiszponált Boban Nikolov helyét Pátkai Máté foglalja el.

21:55 – Szurkolók a Zichy ligetben

A MOL Vidi FC női csapata a Zichy ligetben szurkol a fiúknak.

Fotós: olvasó

Az RBD szurkolók is buzdítják a fehérvári csapatot.

Fotó: Koppán Viktor Dávid / Fejér Megyei Hírlap

21:45 – Vége az első félidőnek!

Nincs hosszabbítás, Marciniak az öltözőbe vezényli a csapatokat. Több helyzete volt az AEK Athénnek, de Lazovics szabadrúgása után akár a magyarok is vezethetnének.

21:44 – Livaja emeli meg a fehérváriak vérnyomását

Úúúúúúúúúúú! A félidő egyik legszebb jeleneteként Livaja bolondítja meg a fehérvári védelmet, majd ballal, 19 méterről kevéssel téveszti el a jobb felsőt.

21:43 – Nagy hiba, újabb sárga

Ajjaj! Hadzic előbb elcsúszik, majd letarolja a megiramodó ellenfelet. Ez is sárga! A szabadrúgásból szerencsére nem lesz semmi.

21:42 – Ápolás

Lazovics ütközik, Simoes marad a földön. Ápolás. A hazaiak játékosa a Vidi 7-es számú játékosának vállával találkozott.

21:40 – Szépen elázott a görög edző

Uzunidisz továbbra sem ül le a kispadra, bőrig ázott már az AEK trénere.

21:38 – Nego is besárgul

Nego is talajt fog, közben viszi az ellenfelet is magával. Sárgát kap a francia.

21:37 – Görög szabadrúgás

Lazovics küldi be a labdát a hosszúra, Stopira elöl csukafejessel tisztáznak. A Vidi védője közben szabálytalankodik, kifelé jár szabadrúgás.

Ömlik az eső továbbra is. Hiába az előrejelzés, itt bizony úgy esik, mintha dézsából öntenék. Villámlik, dörög. Közben többen csúszkálnak a pályán.

Kovács István
Fotó: Molvidi

21:35 – Szabadrúgás

Újabb Vidi-szabadrúgás, most Nego kerül a földre.

21:33 – Felpörögtek az események!

Mantalosz jobb oldali, életerős beadás-lövését védi Kovácsik kiváló reflex-szel.

21:31 – Gyorsan jött a válasz

Helyzet a másik oldalon is: André Simoes jobblábas lövését üti ki a Vidi kapusa.

21:30 – Nem sokon múlt

Óriási bravúr! Lazovicsot akasztják úgy 25 méterre a görög kaputól, a szabadrúgást a sértett végzi el, a jobb felsőbe tartó lövést Barkasz hárítja látványos vetődéssel.

21:26 – Első Vidi szöglet

Ez rendben volt: Stopira biciklis csellel játszotta tisztára magát, de a beívelésébe beleléptek. Szöglet! Lazovics végzi el, akit közben folyamatosan lézerrel zavarnak a helyi drukkerek.

Livaja fejéről fölé pattan Lazovics sarokrúgása, a szerb ismételhet, de ez már veszélytelen.

21:25 – A negyede már letelt

Túl vagyunk a mérkőzés negyedén, egyelőre nem forognak veszélyben a kapuk. A Viditől pedig gól kell, a kérdés, hogy ki lövi majd!?

21:23 – Stopira beadása

Hoppá! Stopira viccelte majdnem meg a jó nevű Barkaszt beadásával. A Hollandiában született görög kapus azonban szépen húzta le a balbekk lecsúszott beadását.

21:21 – Szakad az eső

Közben nem csak esik, szakad! A nézők feljebb araszolnak a szektorokban, nem akarnak megázni....

21:19 – Les!

Livaja hiába lépett ki a 19. percben, előrébb helyezkedett mint a fehérvári védelem.

21:18 – Sok a hiba

Most Stopira is pontatlan, de Klonaridis centerezéséről Livaja maradt le középen.

21:15 – Veszélyes az AEK

Járatják a labdát a vendéglátók, amikor Nikolov szabálytalankodik feleslegesen. Mantalosz jobb oldalról beívelt szabadrúgását nem tudják kapura csúsztatni a házigazdák.

21:14 – Ez most rosszkor jött

Vinícius ad el egy labdát megint.

21:13 – Keményebb játékot vár Nikolics

Nikolics gesztikulál hevesen a partvonalon, keményebb játékot vár az övéitől.

21:10 – Juhász a földön, görög helyzetek

Juhász Roland került földre, a Vidi csapatkapitánya rosszul fogott talajt egy fejesnél.

Villámlik a stadion felett. Közben pedig sorra jönnek az AEK-támadások. Vinícius eladott labdája okoz problémát a 10. percben, de Stopira korrigál.

21:09

A hazaiak 20-as számú játékosára figyelni kell, most Hadzic tisztázza a rendkívül lendületes Mantalosz beadását.

21:07 – Sárga lap

Megvan az első sárga lap: Boban Nikolov rántja vissza Mantaloszt a 7. percben.

21:05 – Első görög helyzet

Mantalosz jobb oldali beadásánál hördül fel a helyi publikum az 5. percben, szerencsére az érkező Hélder Lopes lemarad a labdáról.

Marko Scsepovics

21:05 – Nincs teltház

Körülbelül 40 ezren látogatta ki az Olimpiai Stadionba. Nem rohan fejjel a falnak a Vidi, a biztos védekezést helyezik előtérbe Viníciusék.

21:03 – Száz százalékos koncentráció, 12. Vidi meccs

Marinosz Uzunidisz, az AEK mestere szerint csak rajtuk múlik a továbbjutás. Ehhez azonban száz százalékos koncentrációt vár a játékosaitól.

A Vidi már a 12. mérkőzésénél jár a nyáron, eddig csak az Athén tudta legyőzni őket.

21:00 – Kezdünk

Felcsendül a BL-himnusz. Libabőr a köbön. Reméljük, még legalább hatszor felcsendül Georg Friedrich Händel műve a székesfehérváriaknak.

Προς τη δικαίωση μιας ολόκληρης ποδοσφαιρικής διαδρομής" target="_blank" rel="nofollow noopener">#ucl #aekvid #aekfc #aekfcseason2018_19 #aekfamily #uclplayoff #aekfcineurope #weareback pic.twitter.com/bcGjfrpZiF

20:56 – „Nem kell túl dramatizálni”

Juhász Roland vezetésével felsorakoztak a csapatok, a játékosok jó ismerősként köszöntik egymást. A Fejér megyei alakulat stílusosan fehérben, a görögök fekete melegítő felsőben vonulnak ki a pályára. Remélhetőleg nem csak a mérkőzés előtt fáznak majd az athéniek.

Marko Nikolics, a Vidi vezetőedzője szerint nem kell túl dramatizálni ezt a találkozót, ez egy futballmeccs, amit a fehérváriak meg akarnak nyerni. A szerb szakvezető a mérkőzés előtt elmondta, hogy most nem a látvány, az eredmény a fontos. Büszke a játékosaira, akik harcosokként küzdenek, mindent megtesznek majd a pályán. Az összecsapáson nüanszok dönthetnek, a továbbjutáshoz a szerencse is szükségeltetik.

20:50 – Fehérben

A MOL Vidi FC idei igenbeli mezében, azaz fehérben lép pályára. Legutóbb a Dudelange otthonában volt erre példa.

20:45 – Már csak 15 perc

Mindkét csapat befejezte a melegítést, nemsokára kezdődik a meccs!

20:40 – Húszezertől negyvenötezerig

Gyűlnek a nézők a stadionba! Szervezőktől függően változó nézőszámokról hallani, van aki 20-25 ezer, de van, aki 40-45 ezer szurkolót várt estére – írja a molvidi.hu. Hamarosan kiderül.

20:28 – Fél óra a kezdésig!

Elkezdték a csapatok a melegítést.

20:19 – A MOL Vidi FC kezdői

Csapatunk a Kovácsik – Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira – Nego, Hadzic, Nikolov – Kovács, Danko – Scsepovics kezdő tizeneggyel vág neki a mérkőzésnek.

20:14 – Íme az AEK kezdője

20:04

Enyhén felhős, 24 Celsius-fokos hőmérséklet fogadja a játékosokat és a nézőket a Spiros Louis Olimpiai Stadionban. Kicsivel kevesebb, mint egy óra és kezdetét veszi a találkozó.

19:48

A MOL Vidi FC 80 perccel a kezdés előtt érkezett a stadionba, ahol a játékosok rögtön ellenőrizték a pályát.

19:23

Hamarosan megérkezik a csapat a meccs helyszínére! 100 perc múlva kezdődik az AEK – Vidi BL-visszavágó! Hajrá, Vidi! " target="_blank" rel="nofollow noopener">#vidi pic.twitter.com/JtqrxiYTg8

19:20 – Lengyel bíró

A mérkőzést a lengyel Szymon Marciniak vezeti, akinek munkáját Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz, Paweł Raczkowski és Tomasz Musiał segítik majd, míg a negyedik játékvezető Radosław Siejka lesz – olvasható az Agonasport.com görög portálon.

A harminchét éves Marciniak 2011 óta FIFA bíró, aki többek között 2018-ban az Argentina-Izland és Németország-Svédország mérkőzéseken is fújt, sőt hat esztendeje már vezetett a Vidinek is meccset. Akkor a piros-kékek nyerni tudtak. Ma is kiegyeznénk ezzel.

19:07 – A stadion már készen áll

Az AEK Athén – MOL Vidi FC Bajnokok Ligája playoff-mérkőzés előtt két órával eső áztatta az athéni Olimpiai Stadion gyepszőnyegét.

Mit várhatunk?

A piros-kékek két gólos hátránnyal, de nem esélytelenül játszanak a Bajnokok Ligája csoportkörébe bejutásért. Izgalmas mérkőzésre számítanak a játékosok és a nézők is, így Önök is figyelemmel követhetik a meccs alakulását!

A Vidi este már Athénban edzett
Fotó: molvidi.hu

Az AEK Athén nyerni szeretne, de nem becsüli le ellenfelét. „A visszavágón is nehéz és kemény játékot várok a Viditől. Észnél kell lennünk, okosan kell játszunk-” nyilatkozta Marinosz Uzunidisz, az athéniek edzője.

90 percünk van még, hogy beteljesítsük az álmunkat – mesélt a csapat gondolatairól Marko Nikolics, a Vidi vezetőedzője. – Büszkék vagyunk arra, hogy az Európa-ligás csoportkör is már biztos, ez a fontos a magyar labdarúgás számára.

Vajon melyik mester fog jobban örülni a találkozó végén?

Kövesse velünk élőben a meccset, kollégánk a helyszínről tudósít.