2017.05.07. 19:23

Kis győzelem, nagy siker - A Puskás AFC Dorogon sem vesztett pontokat

A Merkantil Bank NB II 34. fordulójában a listavezető Puskás Akadémia FC a Dorogi FC vendége volt, és újabb győzelmet aratott.

Dorogi FC-Puskás Akadémia FC 0-1 (0-0)

Vezette: Pintér Cs. (Kulman, Bertalan)

Dorog: Demjén - Kővári (Sitku), Berkó, Csató M., Bora, Bor - Lénárt, Medgyes, Tóth M., Mészáros Á. (Szedlár) - Simon A. (Vígh). Vezetőedző: Németh Szabolcs

PAFC: Hegedüs L. - Heffler T., Vanczák, Tóth B., Spandler (Csilus Á.) - Gyömbér - Prosser (Márkvárt), Sándor Gy., Zsidai, Szakály P. - Lencse (Tischler). Vezetőedző: Pintér Attila

Gólszerző: Tóth B.

Az első negyvenöt percben, ahogy várható volt, a Puskás Akadémia FC kezdeményezett többet, és jutott el többször Demjén Patrik kapujáig. A 39. percben jegyezhettük

a félidő legnagyobb felcsúti helyzetét, amikor Spandler Csaba lódult meg a bal szélen, centerezése tökéletes volt a középen érkező Prosser Dánielnek, de a szélső lövésébe az utolsó pillanatban beleléptek a bekkek. Majd egy perccel később Heffler Tibor eresztett meg egy életerős lövést a bal összekötő helyéről, de Demjén bravúrral hárított. A 48. perc azonban már meghozta a felcsútiak számára a vezetést, Prosser jobb oldali szögletét Tóth Bence bólintotta Demjén kapujába. 0-1.

Az utolsó negyedórában a vendéglátók nagy erőket mozgósítottak, de fejesből csak a kapufáig jutott Tomás Lénárt. Idegenbeli győzelmével újabb lépést tett a másodosztály bajnoki címe felé a Puskás Akadémia FC csapata.