2009.10.08. 02:29

Kiküzdött siker

Székesfehérvár - Az Alcoa-FKC NB I-es női kézilabdacsapata a Veszprém-Barabás együttesét fogadta a Magyar Kupa 3. fordulójában. Bravúros hajrával az Alcoa jutott tovább.

Silye Sándor

A mérkőzés előtt a két mestert faggattam a lehetséges esélyekről. A házigazdáknak fél szemmel már a szombati EHF-kupa visszavágóra is figyelniük kellett.

- Ezen a héten két győzelmet szeretnénk begyűjteni, a mai lehet az első... Győzni akarunk, mégpedig minél nagyobb arányban, ezért aztán hiába elég csak egy góllal nyerni, nem figyelhetünk energiáink tartalékolására, mert arra ráfizethetnénk - mondta Sótonyi László, az Acoa-FKC vezetőedzője.

- Nem a kötelező szerénység mondatja velem, hogy a hazai pályára való tekintettel a fehérváriak az esélyesek. A felkészülés során többször találkoztunk velük, láthattam, két hasonló képességű alakulat játszik ma - így Gyurka János (Veszprém).

A vendégek kezdtek jobban, ezt egy gól és egy kapufa jelezte, de Tilinger egyenlített. A veszprémiek egyáltalán nem megilletődve játszottak (miért tették volna?), Tilingert viszont nem tudták tartani, a harmadik találata a hazaiak vezetését jelentette. Emberhátrányba kerültek az alcoások, két perc alatt hármat lőtt a Veszprém, máris kétgólos vezetésüknek örvendhettek, jókor jött Triscsuk bombasztikus lövése. Ami itt Tilinger, ott Weigel volt gólerőben, mindketten háromnál jártak 10 perc alatt. A látogatónak hatékonyabb volt a védekezése, ezért az Alcoa-FKC csak loholt az eredmény után. Az eladott, ötlettelenül eldobott labdáknak köszönhetően már 4 volt oda. A szomszédok ügyesen kijátszott támadásai végén mindig volt egy szabad ember, nem volt jó látni az igazságot, de ők játszották a jobb kézilabdát. Megfelezte hátrányát a fogadó, ehhez kellettek Pastrovics védései is. A sokadik hiba után Sótonyi László időt kért, és olyan magasra emelte a hangját, mint talán még soha. Volt oka rá... A lányok ijedtükben gyorsan egyre zárkóztak, majd a 26. percben Azari egyenlített, Vincze vezetést szerzett. Na, végre! A 30 perc végén kezdhettek a csapatok mindent előlről, egállal tértek pihenőre.

Térfélcsere után is a Veszprém lőtte az első gólt, aztán a másodikat is. A fehérváriak rendre kihagyták a helyzeteiket, máris újra három egység volt a hátrány, lehetett kapaszkodni. Előkészítetlenül, kapkodva ellőtt labdák itt, elképzeléssel teli támadások ott, így már öt volt oda. Apró öröm: emberhátrányban Németh Kriszta talált be, de még mindig négy volt a hátrány. Éledeztek a remények, már csak egy volt oda, végre összeszedettebb lett a védekezés és koncentráltabb a támadás. Kovács egyenlíthetett volna, nem sikerült, Veszeli nem hibázott, de a büntetőt kihagyta, Horváth gólját követően egy maradt a hátrány. Majd döntetlen, gyerünk, szerezze már meg a csapat a vezetést! Tilinger megtette, 2 perc maradt, egy ide, 1 perc, nyert a csapat, hatalmas szívének köszönhetően.

- Amit 45 percig elviseltem, senkinek sem kívánom. Egy percig sem adtam, adtuk fel - így Sótonyi László.

Alcoa-FKC-Veszprém-Barabás 27-26 (14-14)

Székesfehérvár, 400 néző, vezette: Hargitai I, Markó.

Alcoa-FKC: SZIKORA - Kovács 2, BERNATAVICIUTE 7 (1), TILINGER 8 (4), Horváth 3, Triscsuk 2, Vincze 3, csere: Pastrovics (kapus), Bízik, Rádl, Azari 1, Becséri, Németh K. 1, vezetőedző: Sótonyi Lászó.

Veszprém: Hoffmann - Horváth V. 4, Ábrahám 4 (1), VESZELI 7 (2), Smidéliusz, Koszorús, Bognár 2, csere: Lengyel (kapus), WEIGEL 6, Gertsmár 1, Pollakova, Földes K. 1, Szabadfi, Földes V. 1, vezetőedző: Gyurka János.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc, büntetők: 6/5, ill. 4/3.

Az eredmény alakulása: 11. perc: 4-7, 23. perc: 11-12, 38.pec: 15-20, 53. perc: 24-24, 55. perc: 26-25.