2009.12.14. 03:25

Két nap alatt kétszer is egy pont

Szucsou - Szombaton az Európa-bajnoki ezüstérmes, vasárnap az olimpiai bronzérmes volt a magyar női kézilabda-válogatott ellenfele. Volt tartása a csapatnak, pontokat szereztek.

Silye Sándor

Szombaton válogatottunk - HERR - Bódi 1, BULATH 4 (1), Tomori 1, Szabó 1, Tóth T., JUHÁSZ 3, csere: Szekeres, ZÁCSIK 5, Kovacsevics 2 (1), Tóth K. 2, Orbán 2 - az Eb-ezüstérmes spanyolokkal mérkőzött. Előzetesen nem sok esélyt lehetett adni alakuló csapatunknak, amit az első két perc igazolni látszott, hiszen ennyi idő alatt 2 gólt kaptunk, egyet sem dobtunk. Hiányzott a sérült Vérten és a lázas Szucsánszki. Tartotta a lépést együttesünk, bár a spanyolok néggyel is vezettek, de mindig volt valaki, aki a csapat élére állt (leginkább Herr), a végén Zácsik tette góljaival ezt leginkább, és a meccs utolsó 10 percében már nem engedték ellépni ellenfelüket. Több hiba is becsúszott a játékba, de a döntetlen kellemes meglepetés.

Vasárnap Dél-Korea volt a soros, a kezdés előtt a magyarok Bulath Anitát köszöntötték 25. válogatottsága okán. Jól kezdtek lányaink, az 5. percben két góllal vezettek az olimpiai bronzérmes ellen, akik bő egy perc múlva egyenlítettek. A magyarok irányították a játékot, bár egyről a kettőre csak ritkán tudtak lépni. Az ázsiaiak rohanós, darálós kézilabdáját jó védekezéssel sikerült lefékezni, és a 13 percben már négy volt ide (5-9). Ötnél láthatóan megzavarodott Dél-Korea, hatnál már örülhettünk. Megtorpant csapatunk, ezt kihagyott büntető és ziccer jelezte, de nem engedtek a hatból, a hét meg már tényleg hatott. Nagyon jól védekezett a társaság, és támadásban is pontosak voltak, még szerencse, hogy nem kapufára játszották a meccset, mert ebben nagy koreai előny volt... Az ellenfél nyitott védekezésre váltott a félidő végén, de nekünk nyolc volt, igaz, a végén kettőt lőtt Korea.

Térfélcsere után egy-egy gól született egy perc alatt, majd négyre zárkózott a védekezésben kiválóvá lett Dél-Korea. Nem találták játékuk ellenszerét Tomoriék, kettőnél időt kellett kérnie Mátéfi Eszternek. Ázsia legjobbjai nagyot javultak, szerencsére az alcoás Pastrovics is ziccereket védett. Nehezebb lett az élet, mint gondoltuk. Négynél szolidan mosolyoghattunk, lehetett volna öt is, de ennél a kapunál a kapufa vonzza a labdákat. Öt gólnál kettős emberhátrányba kerültünk, kaptunk kettőt, dobtunk kettőt! Felesleges szabálytalanság után újra hátrányba került csapatunk, három maradt, Pastrovics-bravúr, a francia bírónők beszigorítottak, megint kettős hátrány, kiegyenlített Korea, újra Pastrovics, még mindig egál, másfél perc, előny itt, 19 másodperc, megint emberhátrány, vége, újabb pont, lehetett volna kettő, de így is szép volt! A második félidőben két franciával többen voltak a koreaiak...

Dél-Korea: Kybong Ha - WOO 4, Jung 4 (1), Mjoung 3 (1), Kim C. 3, Moon 2, LEE 5, csere: Kang, KIM ONA 5 (2), Yu 2. Szövetségi kapitány: Lee Yaejoung.

Magyarország: Herr - Orbán, BULATH 7, Kovacsics 4 (1), Tomori 2, ZÁCSIK 8, Juhász 2, csere: PASTROVICS (kapus), Tóth K., Szekeres 1, Szabó V. 1, Szucsánszki 2 (1), Bódi 1, Tóth T., szöv. kapitány: Mátéfi Eszter.

Hétméteresek: 6/4, ill. 4/2. Kiállítások: 4, ill. 14 perc.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 1-2, 10. perc: 4-6, 17. perc: 6-12, 37. perc: 16-19, 46. perc:19-23, 51. perc: 21-25, 55. perc: 26-27.