2011.06.19. 09:37

Kajak-kenu Eb - Négy érem, köztük két arany 500 m-en

Négy érmet, köztük két aranyat nyertek a magyar versenyzők a vasárnap délelőtti 500 m-es döntőkben a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon.

MTI

A győzelem a címét megvédő Kozák Danuta (K-1), valamint a Csipes Tamara, Kovács Katalin duó (K-2) nevéhez fűződött, míg a Szabó Gabriella, Kozák, Kárász Anna, Benedek Dalma összeállítású kajaknégyes és a Takács Kincső, Obermayer Dorina kenus duó a második helyen ért célba.
A férfiak egyik számban sem tudtak a dobogóra állni fél kilométeren: a Tóth Dávid, Kulifai Tamás kettős (K-2) hatodik, a Németh Szabolcs, Vasbányai Henrik páros (C-2) hetedik, Kugler Attila (K-1) nyolcadik, Korisánszky Péter Dániel (C-1) pedig kilencedik lett a fináléban.