2007.05.23. 02:29

Javuló formában

Hódmezővásárhely, Bugyi (mj) - A motokrosszversenyzők, közöttük a Fejér megyeiek, előbb az első profi bajnoki futamon álltak rajthoz, majd a Köztársaság-kupán szerepeltek.

Nagy várakozás előzte meg a Hódmezővásárhelyen megrendezésre kerülő, idei első profi motokrossz bajnoki futamot. Az mx1 kategóriában nem volt Fejér megyei résztvevő, de ifj. Czuni László és ifj. Borkai János csatája igazi csemege volt. Az mx2-ben a kápolnásnyéki Hujber Péter az 5. helyen végzett, míg a fehérvári Adamek Imrét a kiváló formája ellenére egy defekt hátráltatta a jó helyezésben. Szintén ebben a kategóriában Matern Balázs a 16. helyen zárt, míg a kőszárhegyi Csontos Milán a 15. helyen ért be a célba. A 85 ccm-es mezőnyben a polgárdi Szép-Horváth Arnold az első futamban még a negyedik időt érte el, de a másodikban egy defekt miatt kiállni kényszerült. Az amatőrök betétfutamában a fehérvári Takács Attila a 6., a kőszárhegyi Gáspár Geri a 7., míg klubtársa, Véninger Milán a 14. helyen végzett.

Vásárhely után Bugyi következett, a Köztársaság-kupa futama, s itt már sokkal jobban ment megyénk versenyzőinek. A 65 ccm-es mezőnyben az újonc Rácz Zoltán a 13. helyen zárt, míg a 85 köbcentiben a suzukis Szép-Horváth Arnold, a száraz homokkal teli pályán, kemény motorozással ezüstérmes lett a 19 induló között. Az mx2-ben, azaz a 250 ccm-es négyüteműek versenyében Adamek Imre brillírozott: nemes egyszerűséggel utasította maga mögé a mezőnyt, míg Hujber Péter a dobogóról lecsúszva a negyedik helyen zárt. Szintén ebben a géposztályban Csontos Milán a 11. helyet szerezte meg a 30 fős mezőnyben. Az mx1-es kategóriában az amatőr licenccel rendelkező kisapostagi Jobb László is bizonyított, hiszen az erős mezőnyben a 7. helyen végzett. A motokrosszosok legközelebb Nyárs-apátiban, a profi ob futamán állnak majd rajthoz.