2006.06.27. 02:29

Játékvezetés, óh...!

Jó mérkőzést ígért a portugál-holland összecsapás. Az első 30 perc nem is okozott csalódást, küzdöttek és fociztak a felek. A 24. percben a portugál ...

Mórocz Zsolt

Jó mérkőzést ígért a portugál-holland összecsapás. Az első 30 perc nem is okozott csalódást, küzdöttek és fociztak a felek. A 24. percben a portugál Maniche a visszapasszolt labdát megtolta védője mellett, majd egy csel után védhetetlen gól lőtt a holland kapuba. Ekkor még nem sejtettük, hogy ez az 1-0 jelenti a végét, s azt sem, hogy bő "termésosuknak van sárga lapja, ennyi labdarúgónak kell vigyáznia, nehogy újra besárguljon, mert ha csapatuk továbbjut, akkor az elődöntőben bizony nem játszhatnak.

Az Olaszország-Ausztrália csatán az itáliaiaktól De Rossi eltiltás, Nesta sérülés miatt hiányzott, és Totti is csak a kispadon foglalt helyet. Az ausztrálok - Schwarzer - Bresciano, Neill, Moore, Chipperfield - Grella, Culina, Cahill, Sterjovski (Aloisi, 81.), Wilkshire - Viduka - birtokolták többet a labdát az első 30 percben, de az olaszoknak - Buffon - Zambrotta, Materazzi, Cannavaro, Grosso - Perrotta, Pirlo, Gattuso - Del Piero (Totti, 75.), Toni (Barzagli, 56.), Gilardino (Iaquinta, a szünetben) három helyzete is volt (Toni kettő, Gilardino), míg amott Viduka fejese emelhette valamelyest Buffon andrenalinszintjét, igaz, Chipperfield lövése már inkább izgalomba hozhatta az olasz portást. Az első 45 perc csendben lecsorgott, különösebb események nélkül, talán a korábban említett helyzetek jelentettek némi színfoltot. Térfélcsere után hamar a spanyol bíró, Cantalejo vált főszereplővé. Materazzi szerelését az 51. percben érthetetlen szigorúsággal piros lappal "jutalmazta", s ettől kezdve szinte minden kétesélyes szituációt az olaszoknak ítélt. Az ausztráloknál ezután még többet volt a labda, de vigyázniuk kellett ellenfelük kontráira. Egy ausztrál lövés adott munkát Buffonnak, aztán három kék mezes vitte rá a labdát két sárgára, de nem jutott el a játékszer Del Pieróhoz. Furcsa módon a kenguruk földjéről érkezettek inkább óvatosan játszottak, mintsem úgy, mint akik emberelőnyben vannak. Így aztán fokozatosan fulladt unalomba a meccs. A spanyol a végén ismét felizgatta a kedélyeket, az ausztrálok szerint vitatható 11-essel lepte meg Cantalejo Olaszország fiait. Totti élt a lehetőséggel, és jól irányzott lövésével a legjobb 8 közé rúgta csapatát. Ismét komoly viták várhatók a játékvezető tevékenységéről... Fotó mti