2009.10.19. 02:29

Hatalmas EBEL-siker - a Linz ellen győzött a Volán

Székesfehérvár - A listavezető Linz legénysége látogatott a megyeszékhelyre a remeklő Sapa Fehérvár AV 19 csapatának az otthonába. A találkozót végül a hazaiak nyerték meg.

Silye Sándor

Nehéz meccs várt a Sapa csapatára, ez nem volt kérdéses. De ne feledjük, a fehérváriak, a Sapa Fehérvár AV 19 legénysége is remekelt eddig, és mindenki abban bízik, hogy most jönnek bele, hiszen részben új a csapatuk (edző, játékosok). Legutóbb, hazai pályán a Villach elleni 5-1-es siker tekintélyt parancsolt.

- Bárki győzelme lehetséges a mai mérkőzésen, hiszen két jó csapat feszül majd egymásnak - vélte Jarmo Tolvanen, a Sapa edzője a kezdés előtt. Optimisa volt az SC társelnöke, Tóth István is.

Robert Shearer játéka bizonytalan volt sérülése miatt, de végül vállalta a játékot. A fehérváriak ezen a héten letaszították az első helyről a Villachot, most megint az első helyezett jött Székesfehérvárra. A 4. perben jött a jeges zuhany, majd a felmelegedés. Ugyanabban a percben Leahy átadásából Schearer ütött gólt, rögtön utána Mihály egyenlített Palkovics passzából, 1-1. Felpörögtek az események, eszeveszett tempóban korcsolyáztak a játékosok, pillanatok alatt jutottak a kapu elé mindkét oldalon. Emberhátrányba kerültek a hazaiak, ezt rögtön büntette a vendég Grabher révén, 1-2. Valamelyest csökkent az iram, de bőven volt esemény. A 14. percben emberhátrányból Oberkopfler lépett meg egyedül, de hiába. A 19. percben, egy másodperccel az emberhátrány vége előtt Leahy örülhetett, 1-3.

A folytatásban nagy lendülettel kezdtek a házigazdák, beszorították ellenfelüket, öt percig jószerivel a Linz kapuja előtt történtek az események, az osztrákok csak elvétve jöttek át a másik oldalra. Egy ilyen alkalommal, a 27. percben emberelőnyben Purdie talált be, 1-4. Mélyült a gödör, bár a fehérváriak igyekeztek kapaszkodni onnan, A 29. percben Kóger D. egészséges lövése érdemelt tapsot, majd az ellentámadásnál Satosaari mutatta meg, mit tud. Minden emberhátránynál féltettük a csapatot, öröm volt a kivédekezett ilyen szituáció. A Linz kis híján gólt lőtt hátrányból, szolíd fütty harsant a lelátón. Vas János ziccerénél nagyot hördült a lelátó népe, a kimaradt helyzet miatt. Érdekes szituáció volt a 38. percben, a Linz kérte a videóbírót, de csak buli lett belőle. Nem úgy a 39. percben, amikor Szűcs talált be, 1-5.

A zárószakasz kérdése az volt, meg tud-e újulni a Sapa AV 19. A hazaiak főleg emberhátrányban gyengélkedtek, ez okozta a jelentős különbséget. De megújultak! A harmad nyitányán a 45. percben Vas Márton betalált, szólt is a dal a lelátón, 2-5. Hatalmas iramot diktált mindkét csapat, a Sapa volt a kezdeményzőbb, az 52. percben emberelőnyben Tokaji lopta közelebb csapatát, 3-5. Két perc múlva lehetett reménykedni, Nagy G. gólja után 4-5. Zúgott a csarnok, és egy perc múlva egál volt, Palkovicsnak köszönhetően 5-5! Ondrejcik megsérült egy csúnya belemenés után, aztán Satosaari védett kihagyhatatlanak tűnő ziccereket. A fantasztikus csapat visszahozta a sírból a meccset. Büntetők döntöttek, a negyedik kör után nyert a Sapa!

Sapa FAV19-Linz 6-5 (1-3, 0-2, 4-0, 0-0, 1-0)

Székesfehérvár, 2600 néző, vezette: Smetana (Erd, Siegel).

Sapa AV 19: SATOSAARI - Horváth, Tokaji 1, PALKOVICS 1 (2), Vaszjunyin, MIHÁLY 1 (2), Ackerström, Jobb, Vas J. (1), Fekete (1), Kovács Cs., Alen, Ondrejcik, Ladányi, Vas M. 1, Kóger D. (1), Maklári, Peterdi, Sofron (1), Nagy G 1., Benk. Vezetőedző: Jarmo Tolvanen.

Linz: WESTLUND - Macdonald, Grunber, LEAHY 1 (1), SCHEARER 1 (3), Szűcs 1, Lukas, Pallestrang, Baumgartner (1), Oberkofler, Ibounig, Brunilla, Mayr, Matthiasson, Purdie,1, Grabher Meier 1, Schlacher, Judex (1), Iberer, vezetőedző: Kim Collins.

Kiállítások: 10, illetve 14 perc.