Női kézilabda NB I

2020.01.19. 07:44

Hatgólos vereséget szenvedett az MTK-tól az Alba FKC

Walfisch Mercédesz és Claudine Mendy egyénileg kiemelkedtek, de csapatként nem működött az Alba FKC, amely hatgólos, 36-30-as vereséget szenvedett a K&H női kézilabda-bajnokságban az MTK vendégeként.

MTI, Korondy Tamás

Fotó: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

Két meccsel többet játszva mindössze három ponttal volt előnyösebb helyzetben a fővárosi alakulat – a találkozó előtt. Látszólag jobban kezdett a koronázóvárosi alakulat, ám ez tényleg csak látszólagos volt – Claudine Mendy ugyan vezetést szerzett a fehérváriaknak, de válaszul négy is érkezett a nemrég két évvel hosszabbító Armelle Attingre kapujába (4-1). Már a legelejétől akadozott a fehér mezesek játéka, s ezt a hazaiak az ETO-t is megjárt játékosa, Tóth Eszter meg is büntette – másfél perc alatt két lerohanásból szerzett góllal módosított az eredményjelzőn, 6-2.

A másik oldalon sem stabilizálódott a helyzet, s ekkor Deli Rita vezetőedző időt is kért, a hatása pedig meg is látszott – negyedórának kellett eltelnie, hogy ne csak Claudine Mendy neve szerepeljen a vendéggólszerzők között, ekkor Szarka Adrienn iratkozott fel mellé, 7-4. Töpfner Alexandra percei következtek: négy perc alatt háromszor talált be Suba Sára kapujába, ezzel pedig nagyban hozzájárult, hogy egy gólra zárkóztak a vendégek, majd később az összecsapás során először a játékrész utolsó perceiben a vezetést is átvette az Alba, 12-13. A vezető kiléte az utolsó öt percben többször változott,

Dakos Noémi pedig veszélyes játékért az utolsó másodpercben piros lappal kiszállt a meccsből – az időn túli fehérvári szabaddobást nem sikerült gólra váltani, így 17-17-tel mentek szünetre a felek.

A képpel ellentétben nem a kék mezes MTK volt az, aki végig futott az eredmény után

Azt gondoltuk, az első felvonás hibáiból levonták a tanulságot Deli Rita lányai, ennek ellenére még drámaibb kezdést produkáltak. Sztankovics Réka még góllal nyitott, ám utána 8(!) percig nem zörgette meg a kék mezesek hálóját megyei gárdánk, s ennek egy hatgólos hazai futás lett a vége (24-18).

Majdhogynem a második félidő feléig kellett várnunk, míg ismét nőtt a Fehérvár alatti szám az eredményjelzőn. Belépve az utolsó tíz percbe, Pelczéder Orsolya találatával változatlanul hat volt közte, s ekkor a hazaiak szélsője, Dávid-Azari Fruzsina meglőtte a mérkőzés legszebb gólját – kiszorított helyzetből, csuklóból pörgette el az időközben Attingre helyére beálló Mistina Kitty lábai mellett a labdát, amolyan Görbicz Anitás eleganciával. Ez a fehérvári lányokat is kellően megtörte, s érdemi változásra már nem is volt képes az Alba, a mentális fölényben játszó MTK-nak mindenre volt válasza, így azt kell mondani, hogy megérdemelt, hatgólos vereséget szenvedtek a fehér mezesek, a vége 36-30.

MTK Budapest – Alba Fehérvár KC 36-30 (17-17)

Budapest, ELMŰ Sporttelep, 350 néző. Vezette: Medve Róbert, Südi Péter

MTK: Győri, Suba (kapusok – Dávid-Azari 7, Szöllősi-Zácsik 7, Dakos 5, Mihálffy 5, Tóth 5 (1), Fekete 3, Szabados 3, Gerháth F. 1, Ferenczi, Malovic. Vezetőedző: Vlagyimir Golovin

Alba: Attingré, Györkös, Mistina (kapusok) – Mendy 8 (2), Szarka 5, Töpfner 5, Utasi 4, Walfisch 4, Boldizsár 1, Moutsogianni 1, Pelczéder 1, Sztankovics 1, Gerháth, Rózsás, Zazai. Vezetőedző: Deli Rita

Hétméteresek: 1/1; 4/4Kiállítások: 12, illetve 10 perc

A forduló további mérkőzésein könnyed és egyformán nagy különbségű győzelmet arattak az élcsapatok: a címvédő és listavezető Győr 26, a második Ferencváros pedig 23 góllal verte ellenfelét.