nba

2019.02.14. 10:00

Háromszori hosszabbítás után győzött a Nets

A Brooklyn Nets háromszori hosszabbítás után 148-139-re győzött a Cleveland Cavaliers otthonában az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) szerdai játéknapján.

A hazaiaknál négy, a vendégeknél nyolc játékos ért el legalább tíz pontot. A mezőny legeredményesebbje a Cavalierst erősítő Jordan Clarkson volt 42 ponttal.

A Philadelphia 76ers nyert New Yorkban, így a Knicks sorozatban 18. vereségét könyvelhette el.

A nap meglepetése a Portland Trail Blazers csapatához fűződik, amely a negyedik negyedet 35-12-re megnyerve több mint húszpontos különbséggel győzte le a címvédő és a nyugati főcsoportban éllovas Golden State Warriors együttesét. Az oaklandiek sorozatban öt győzelem után annak ellenére kaptak ki, hogy a két legjobbjuk, Steophen Curry és Kevin Durant egyaránt 32 pontig jutott.

Szintén alulmaradt a Houston Rockets, de szupersztárja, az előző idény legértékesebb játékosa, James Harden folytatta remek sorozatát, 42 pontjával immár sorozatban 31. mérkőzésén ért el legalább 30 pontot. Ez az NBA történetének második leghosszabb sorozata, Wilt Chamberlainnek az 1961/62-es idényben megszakítás nélkül 65 ilyen mérkőzése volt. A rivális Minnesota Timberwolves ezt csapatként tudta ellensúlyozni, ugyanis hét játékosa dobott minimum tíz pontot.

A keleti főcsoport rangadóján az éllovas Milwaukee Bucks görög centere remeklésével verte vendégként a harmadik Indiana Pacers gárdáját. Jannisz Antetokunmpo tripla duplát ért el 32 ponttal, 19 lepattanóval és 11 gólpasszal.

Eredmények:

Los Angeles Clippers-Phoenix Suns 134-107

Portland Trail Blazers-Golden State Warriors 129-107 Cleveland Cavaliers-Brooklyn Nets 139-148, háromszori hosszabbítás után

Indiana Pacers-Milwaukee Bucks 97-106

Boston Celtics-Detroit Pistons 118-110

New York Knicks-Philadelphia 76ers 111-126

Toronto Raptors-Washington Wizards 129-120

Chicago Bulls-Memphis Grizzlies 122-110

Minnesota Timberwolves-Houston Rockets 121-111

Dallas Mavericks-Miami Heat 101-112

Denver Nuggets-Sacramento Kings 120-118