2013.09.11. 17:30

Győzelem, döntetlen a Ligakupában

A labdarúgó Ligakupa 2. fordulójában, a Puskás Akadémia FC a Szigetszentmiklóst, amíg a Dunaújváros PASE a szintén NB II-es Kozármislenyt fogadta. A felcsútiak győztek, az újvárosi csapat döntetlenezett.

Puskás Akadémia FC– Szigetszentmiklósi TK
4-2 (1-0),
Felcsút, 100 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Takács, Aradi). Puskás Akadémia FC: Hajdúch – Vachtler, Vaszicsku, Papucsek, Nagy Zs. – U. Nikolics (Spandler Cs.), Luque – Molnár (Gajdos), Bertus, Baracskai (Illés) – Zsolnai. Vezetőedző: Benczés Miklós. Szigetszentmiklós: Sánta – Balogh (Puskás), S. Jakovljevics, Ducic, Barna – Farkas, Csikortás (Kvekveskiri), Bonifert, Khous – Pilavdzics (Kollega), Takács. Vezetőedző: Kuntics Zorán.Gólszerző: Baracskai 1-0 (4. perc), Molnár 2-0 (50.), Zsolnai 3-0 (61.), Bonifert 3-1 (68.), Takács 3-2 (71.), Zsolnai 4-2 (81.).

Sikeres volt a PAFC hazai bemutatkozása a Ligakupában. Egy félidő után még csak egy gólt volt az előny, a szünet után már-már úgy tűnt, padlóra került a Szigetszentmiklós, de a semmiből két találattal tette szorossá a végjátékot Zoran Kuntics csapata. Végül Zsolnai zárta le a történetet a hajrában. A PAFC megszerezte első győzelmét a Ligakupában, Illés Gábor első felnőtt tétmeccsén kapott lehetőséget. Spandler Csaba másodszor szerepelt a PAFC-ban. Szombaton a Diósgyőri VTK elleni NB I-es bajnoki mérkőzés következik Székesfehérváron.

A D csoport állása a 2. forduló után: 1. Puskás Akadémia FC 4 pont, 2. Szigetszentmiklós 3, 3. Cegléd 1, 4. Budapest Honvéd 0.

Dunaújváros PASE– Kozármisleny
2-2 (1-1),

Dunaújváros, 200 néző. Vezette: Veizer Roland (Berettyán, Kis). Dunaújváros PASE: Bertus – Villám, Burucz, Farkas (Beleuc), Szalánczi (Csehi) – Kocsis Gábor, Micskó, Böőr, Birtalan – Sitku, Perovics (Sóron). Szakmai igazgató: Dobos Barna. Kozármisleny: Molnár – Vég (Kovács D.), Kovács T., Vattai, Fenyvesi – Szabó (Nagy E.), Zsdrál, Turi, Nagy M. – Vituska, Tóth. Vezető-edző: Szabó Zsolt. Gólszerző: Nagy M. 11-esből, 0–1, (29. perc), Perovic 1–1 (48. perc).