2013.09.08. 09:50

Fontos két pont a Kohászé

Második mérkőzését is megnyerte a női kézilabda NB I-ben a Dunaújvárosi Kohász, ezúttal hazai pályán a Vácot sikerült felülmúlni.

Bobory Balázs

Dunaújvárosi Kohász KA–Vác
26–22 (15–8)

Dunaújváros, 500 néző. V: Horváth P., Marton.Dunaújváros: Vig – Hosszu 1, Rádl 1, Takács D. 3, Vincze 4, Bulath 9 (4), Ferling 4. Csere: Csapó, Pisák (kapusok), Gera 3, Sánta, Takács F. 1, Berta. Edző: Mátéfi Eszter.Váv: Triffa – Niksic 2, Kaiser, Nikcsevics, Dakos, Farkas V. 2, Szádvári 1. Csere: Bíró B. (kapus), Fülöp A. 3, Virág 1, Stefanovics 5, Kamper 7 (4), Hámori, Szondi 1. Edző: Konkoly Csaba.

Az eredmény alakulása. 7. perc: 7–1. 15. p.: 10–2. 25. p.: 12–7. 36. p.: 19–9. 46. p.: 23–16. 52. p.: 24–20.Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteres: 4/4, ill. 6/4. A Dunaújváros az első félidőben látványos támadójátékkal és remek védekezéssel tetemes előnyt szerzett, amelyet a második játékrészben sikeresen védett.