2017.06.05. 14:17

A Velence dicstelen búcsúja - Kiesett a csapat a megyei I. osztályból

FEJÉR MEGYE A megyei I. osztályú bajnokság 30., befejező fordulóját rendezték.

A bajnoki címet korábban megszerezte az Iváncsa, az Aba-Sárvíz csapatát, pedig követte a másodosztályba a Velence.

Velence-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-7 (1-2)

Velence, 90 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Velence: Krencz - Silhány, Lantos, Harmati, Németh E. - Pál I. (Hajdú), Baranyai, Gál-Gerlach, Tóth B. - Czifra, Gulyás-Kovács. Vezetőedző: Pavlik József

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Balogh Botond (Bogács), Kocsis D., Burucz, Oláh D. - Kuti (Balogh Bence), Balogh Á., Ambrus (Tóth B.), Klauz - Hanák, Sowunmi A. (Katóka R.). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Lantos (34.), illetve. Balogh Á. (39., 58., 75.), Ambrus (27.), Katóka R. (66.), Harmati (öngól, 81.), Balogh Bence (86.)

Kiállítva: Krencz (61.)

Jók: senki, illetve az egész csapat

Lendületben a gárdonyi Balogh Ádám Márk (sárga), aki háromszor vette be a velencei kaput.
Fotó: Kricskovics Antal

A 16. percben Czifra István remekül ment el a baloldalon, két csellel tisztára játszotta a magát, majd 17 méterről alig lőtt a bal kapufa mellé. A 27. percben Sowunmi Attila robogott el a jobb szélen, beadását Ambrus Hunor 4 méterről vágta a léc alá. 0-1. A 34. percben velencei akció futott a bal oldalon, a labda Lantos Dániel elé került, aki bevezette a 16-oson belülre, majd 12 méterről a bal sarokba lőtt. 1-1. A 39. percben a vendégek előrevágtak egy felszabadító rúgást, amellyel Sowunmi A. elment a jobboldalon, majd a 16-oson belül ütközött Baranyai Istvánnal, a játékvezető szabálytalannak ítélte, a 11-est Balogh Ádám magabiztosan értékesítette. 1-2. Az 58. percben egy előrevágott labdára a hazai védők azt hitték, hogy les, ezt Balogh Á. bevitte a 16-oson belülre, és a tehetetlen kapus mellett a bal alsó sarokba lőtt. 1-3.

A 61. percben egy előrerúgott labdára Krencz Sebestyén 25 méterre kapujától kifutott, ott ütközött a vendégek csatárával, ezért a kiállítás sorsára jutott. A 66. percben jobboldali vendégtámadás végén a labda Katóka Richárd elé került, aki kilőtte a bal alsó sarkot. 1-4. A 75. percben a hazaiak labdát vesztettek a saját térfelükön, Sowunmi A. beadásából Balogh D. talált be. 1-5. A 81. percben bal oldali vendégakció végén a beadásba olyan szerencsétlenül ért bele Harmati Imre, hogy lábáról a saját kapujába hullott a labda. 1-6. A 86. percben a vendégek kihasználták a velencei védelem megingását, és Balogh Bence 8 méterről a kapu közepébe lőtt. 1-7. Még ilyen arányban is megérdemelten nyert a vendégcsapat.

Baracs-Sárosd Sport 36 1-1 (0-0)

Baracs, 150 néző

Vezette: Pekker Bálint

Baracs: Tóth N. - Oroszi, Fülöp, Sebestyén (Rezes), Bartók S. - Balogh D., Sági J. (Nagy Dominik), Éliás, Szurma (Nagy Dániel) - Ásványi (Mészáros), Varga T. (Badi). Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Sárosd Sport 36: Rigó Á. - Susa, Dvéri Zs., Truszek (Imre J.), Lendvai - Kállai, Killer M. (Arany), Ladányi (Kaltenekker), Vajda (Sárdy) - Imre G., Szabó N. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Rezes (66.), illetve Arany (78.)

Jók: Fülöp, Rezes, Áliás, illetve Dvéri Zs., Kállai, Killer M.

Nagy melegben nem év végi levezető meccset láthattak a szurkolók, hanem mindkét csapat ponttal akarta zárni az évet. Kiegyenlített volt az első félidő komoly küzdelemmel, de nagy helyzet nélkül. A szünet után tovább gyűrték egymást a csapatok. A 66. percben egy pontrúgás után Rezes János találatával vezetett a hazai csapat, de a vendégek egy szöglet után Arany Tibor góljával egyenlítettek. 1-1. Sajnálatos esemény is tarkította az összecsapást, Ásványi Norbert szenvedett komoly térdsérülést a 41. percben.

Tordas-Martonvásár 0-2 (0-1)

Tordas, 250 néző

Vezette: Altorjay Áron Gellért.

Tordas: Kires - Kerényi, Varga L., Kőszegi, Vida (Balassa) - Vörös F., Szabó T., Hermann, Bakos L. (Kun) - Farkas Zs., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Martonvásár: Nagy Gy. - Endrefalvi, Vörös F., Kővári F., Magyar B. - Cziklin (Hernádi), Szilágyi R., Kanyó, Szabó L. (Szigeti) - Radics (Gábor), Elek. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Endrefalvi (35.), Magyar B. (80.)

Jók: Kires, Varga L., Kőszegi, Bakos L., illetve Endrefalvi, Magyar B., Kővári F.

Az első félidő felénél egy eladott labdára csapott le a Martonvásár, a kijátszott akció végén, pedig Endrefalvi Tamás talált a hálóba. 0-1. Tíz perccel a lefújás előtt, pedig Magyar Balázs lőtte ki 20 méterről a hosszú felső sarkot. 0-2. A vendégek nagyon küzdős, harcias mérkőzésen nyertek, ahol sokat birtokolta ugyan a labdát a Tordas, de a meddő mezőfölényt nem tudta gólra váltani.

Lajoskomárom-Iváncsa 0-5 (0-3)

Lajoskomárom, 150 néző

Vezette: Magyar János

Lajoskomárom: Sári (Barabás) - Nyári, Kövecses, Berta (Dobai), Posta, Vései - Kunos, Németh Á., Reichardt (Csizmadia R.) - Fodor M., Nyul. Megbízott edző: Csulik Zoltán

Iváncsa: Boldog (Rajna) - Nédó, Barócsai, Márki (Hepp), Berényi - Nagy A. (Csányi), Majláth, Facskó, Godslove - Aradi (Mágocs), Fodor G. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Berényi (25., 71., 87.), Márki (10.), Nagy A. (19.)

Jók: Vései illetve Berényi (a mezőny legjobbja), és az egész csapat

A mérkőzés előtt a már biztosan bennmaradó hazaiak köszöntötték a bajnok Iváncsa együttesét, és búcsúztatták a Lajoskomárom visszavonuló gólzsákját, Reichardt Bálintot. A 10. percben gyors, formás akciót követően Márki Dénes szerezte meg a vezetést a vendégeknek. 0-1. A 19. percben eladott lajosi labdát követően Nagy Attila 8 méterről helyezett a hálóba. 0-2. A 22. percben Fodor Márton lépett ki tiszta gólhelyzetben, előbb szabálytalanul sem tudták megállítani, majd Boldog Zoltán bravúrral tudott menteni.

A 25. percben újabb hazai védelmi bizonytalanságot kihasználva Berényi Balázs volt eredményes. 0-3. Dicséretesen küzdött a szépítő találatért a lajosi csapat, újabb gólokat azonban ismét a bajnok szerzett, Berényi előbb a 71. percben, majd a 87. percben növelte góljai számát. 0-5.

Aba-Sárvíz-Ercsi Kinizsi 0-4 (0-1)

Aba, 100 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Aba-Sárvíz: Sereg - Réti G., Tóth R., Lakk (Sallai), Kulcsár - Glócz, Réti R., Esze T., Vinklár - Balogh T. (Esze Z.), Esze A. Vezetőedző: Bor József Dezső

Ercsi Kinizsi: Rácz M. - Hoffmann, Pintér L., Kondreska (Sebestyén), Mónus (Sábics) - Rebők, Nagy R., Fridrich, Juhász V. - Szalánczi, Hosszú P. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Kondreska (7.), Fridrich (49.), Szalánczi (51.), Rebők (60.)

Kiállítva: Kulcsár (52.)

Jók: senki, illetve Hoffmann, Rebők, Fridrich, Kondreska

A több kezdő játékosát nélkülöző, és az 5. helyre hajtó vendég gárda a 7. percben szerezte meg a vezetést, Hoffmann Roland tört előre a védelemből, és remek labdával ugratta ki Kondreska Rolandot, aki higgadtan lőtt a rövid sarokba. 0-1. A 11. percben Kulcsár Zoltán 17 méteres szabadrúgása kevéssel szállt a léc fölé. A 18. percben Fridrich Dávid futott el a bal szélen, az alapvonal mellől centerezett, Kondreska közeli lövését bravúrral hárította Sereg Zoltán. Az ellentámadásból Esze Attila került ziccerbe, sarokra tartó lapos lövését Rácz Martin tolta ki.

A 25. percben Réti Gábor hatalmas bedobására Balogh Tamás érkezett, de középre tartó lövése a kapus kezei között halt el. A 30. percben Lakk Péter 20 méteres pattogós lövése a bal kapufán csattant. A 36. percben Rebők Imre 25 méterről leadott löketét szép mozdulattal hárította Sereg. A 49. percben Esze A. buktatta Mónus Márkot a 16-oson belül, Fridrich büntetője a bal kapufáról vágódott a gólvonal mögé. 0-2. Az 51. percben Rebők szabadrúgását a rosszul kimozduló kapus mellett csúsztatta a rövid sarokba Szalánczi Gergő. 0-3. A 60. percben Rebők 10 m-ről jobbal zseniálisan csavarta a labdát a bal felső sarokba. 0-4.

Mór-Polgárdi 1-0 (1-0)

Mór, 200 néző

Vezette: Domak Ádám

Mór: Pap - Handl (Tetzli), Kaszás, Cseszneki, Meggyes - Radács, Tar, Cseh (Dreska), Osgyán (Bánfalvi) - Tornyai T. (Szabó B.), Gál D. (Mayer). Vezetőedző: Németh Bálint

Polgárdi: Bernáth I. - Csrepka Máté, Csizmadia G., Szabó B., Bencze J. - Csizmadia D., Farkas D., Tóth P. (Holka), Egerszegi - Csrepka Márton, Kosztolányi. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Gól: Gál D. (28.)

Kiállítva: Cseszneki (62.)

Jók: Kaszás, Osgyán, Tornyai T., Gál D., illetve Bernáth I., Kosztolányi

A hazaiak kezdettől fogva többet birtokolták a labdát, gólhelyzetek sokaságát dolgozták, ki de a kapu előterében a jobbnál jobb helyzetek is kimaradtak. A lelkes vendégcsapat stabil védekezése mellett a kontratámadásokra építette taktikáját. A 6. percben Gál Dániel fejesénél védett a röviden a vendégkapus. Rá két percre Osgyán Máté beadásából Tornyai Tamás alig fejelt kapu mellé. Majd Bencze János lövését blokkolták a hazai védők a 13. percben. A 16. percben Kosztolányi Bence éles szögből a rövid sarok mellé tüzelt, míg a félidő közepén lövését szögletre blokkolták a hazai védők.

A 28. percben a felugró Gál D. fejese a jobb kapufa tövéről a hálóban landolt. 1-0. Az első félórát követően Bencze, illetve Kosztolányi sem tudott túljárni a móri kapus eszén. A 38. percben, pedig Cseszneki Richárd lapos lövését másodszorra védte Bernáth Imre. A 62. percben Csesznekit egyből piros lappal kiállította a játékvezető, ezzel feleslegesen hátrányba hozta csapatát. A 68. percben Kaszás Kornél szabadrúgásából Gál D. kapura fejelt labdáját azonban mentették a vendégvédők.