2010.11.02. 03:25

Emberfelettit küzdöttek

Felcsút - Nagyot küzdött, de legyőzte a Fradit a Vidi NB II-es labdarúgócsapata a bajnoki mérkőzésen.

Videoton-PFLA: Somodi - Margitics, Szeleczki, Rása, Présinger - Gyurcsó, Kis (Orbán, 81. perc), Vasziljevics, Fejes - Vujovics (Olasz, 89.), Baracskai (Babos, 54.). Vezetőedző: Hartyáni Gábor.

Ferencváros II.: Mester - Tóth, Dragóner, Fülöp, Sváb - Jakimovszki, Peszmeg (Danquah, 77.), Vass, Bölcsföldi - Fitos (Gárdos, 64.), Pölöskei. Vezetőedző: Lipcsei Péter.

Eltiltások, sérülések és az U19-es válogatott Európa-bajnoki selejtezői miatt nagyon sok játékosára nem számíthatott Hartyáni Gábor, aki talán azzal sem számolt - titkon azért csak reménykedett, bízott abban -, hogy játékosai emberfeletti küzdelemben legyőzik a Fradit. A fiúk megtették, így ami az NB I-es mérkőzésen nem, az a másodosztályban sikerült a Vidinek. A 3 pont sorsát eldöntő találat a 8. percben született, amikor Vasziljevics ugratta ki a bal oldalon Baracskait, aki az alapvonalig vezette a labdát, majd egy csellel becsapta védőjét, aztán pontosan középre centerezett, és az érkező Gyurcsó közelről a hálóba lőtt, 1-0. A gól után nyomott a hátszéllel támadó Fradi, ám Somodi lehúzta a rolót, bebizonyította, hogy miért is ő a kisvidi kapusa. A képlet a szünet után sem változott, támadtak a vendégek, amíg a hazaiak hősiesen védekeztek.

- Le a kalappal a srácok előtt, hiszen a rengeteg problámánk ellenére hozták a győzelmet, emberfelettit küzdöttek a masszív Fradi ellen - mondta boldogan Hartyáni.