2009.12.08. 03:26

Ellentétes félidők

Szucsou - Az első igazán nehéz mérkőzés várt a női kézilabda-világbajnokságon a magyar csapatra, a Valcea együttesére épülő Románia válogatottja ellen kellett pályára lépni.

Silye Sándor

- A ziccereket kegyetlenül be kell lőni, miért nem használjuk a szélsőket, tessék rájuk is figyelni, miként a beállóra is. Zácsiknak teremtsünk lövő helyzetet - kérte.

Megfogadták a tanácsot a játékosok, Tóth K. zárt Zácsiknak, aki a kapuba bombázott. Apróság: negyedóra után az ellenfél háromszor lehetett emberelőnyben és 3 büntetőt lőhetett, pedig jól fújtak a bírók. Mi is kaptunk hetest, Tóth T. ki is hagyta... Mélyült a gödör, nőtt a különbség, 10 perces gólcsend után már féltucat volt az ellenfél javára 7-0-ás futásuk után. Bulath végre beköszönt, majd újabb büntető maradt ki, nagy kár ezekért, meg a technikai hibákért, az eladott labdákért. A két szélsőt továbbra sem vonták be a társak a játékba, nem volt a csapatban átütőerő, védekezésben 10 gólt kaptunk középről. Jelentős volt a dobáspontosság különbsége, Románia 62, Magyarország pedig 36 százalékkal dobott és talált be.

Értékesített magyar büntetővel (végre!) kezdődött Bulathnak köszönhetően a játék a térfélcsere után, sőt, most is 3-1 volt a javunkra az elején Bulath két góljával, gólpasszával, Szabó találatával. Kiegyenlített ellenfelünk ebben a játékrészben, sőt, emberhátrányos góllal növelték előnyüket. Utána javult válogatottunk támadójátéka, 6 gólra csökkent a hátrány, mérgelődött is a románok élő legendája, Voina kapitány az időkérésnél. Tóth T. elkapta a fonalat, ebben a játékrészben 9-4 volt ide 12 perc játék után, most a maroknyi magyar had hangoskodott a lelátón. Figyeltek lányaink, már csak két gólra volt az ellen, ez pedig belátható távolság. Ébredtek a románok, két gól jelezte, hogy ők is hozzá akarnak szólni a meccshez. Tartották 3-4 gólos előnyüket az ellenfél csapatának tagjai, úgy tűnt, megfáradtak játékosaink a felzárkózástól, igaz, visszajöttek a nagy előnyt szerzettek a játszótársnál. A második félidőt a mieink, de a meccset Románia nyerte meg.

Románia-Magyarország 31-25 (16-7) Románia: UNGUREANU - Varzaru 4, Amareanu, LECUSANU 12 (5), STANCA 5, NEAGU 6, Puskasu 3, csere: Stanciu (kapus), Vedineau, Fiera 1, Manea, Moldovan, Nechita, szövetségi kapitány: Radu Voina.

Magyarország: Herr - Bódi 1, Tomori, Szucsánszki 4, Szabó 4, BULATH 6 (1), Vérten 1, csere: Pastrovics (kapus), Tóth K., TÓTH T. 7, Szekeres, Bódi, Zácsik 1, Kovacsics, Juhász 1, szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

Büntetők: 6/5, ill. 5/1. Kiállítások: 2, ill. 12 perc.

Az eredmény alakulása: 8. perc 3-1, 14. perc: 5-5, 23. perc: 12-6, 35. perc: 19-10, 43. perc: 20-17, 56. perc 30-23.