2017.03.11. 18:34

Egy góllal verték a Siófokot

Székesfehérvár – Két, egygólos vereség után nyert az Alba Fehérvár, a hölgykoszorú a Siófokot gyűrte le, 27-26-ra.

Nze Minko átlövésével szerzett vezetést a Siófok, erre Ishitate azonnal válaszolt, ám az élsportolóvá Fehérváron váló Triscsuk találatával ismét a balatoniaknál volt az előny. Nze Minko hetesből növelte a látogatók előnyét, erre Kazai felelt a szélről, 2-3. Jezic volt eredményes, majd betörésből Mendy, aztán percekig nem esett találat. Lavko egyenlített (4-4), majd a vendégek pillanatai következtek, 5-7-nél Deli Rita időt kért. Kazai hozta közelebb a fehérváriakat. Mendy és Piedade góljával már vezettek, a balatoniak mestere, Horváth Roland időt kért, 7-8. Nem tudott ellépni egyik gárda sem, a látogatók mindig egy góllal vezettek, a hazaiak pedig egyenlítettek. Jezicet állították ki két percre, Mendy ziccerét védte Pastrovics.  Klikovac révén a hazaiak vezettek, a beállós a folytatásban is betalált, igaz, ezt tette a túloldalon kétszer Such is, a félidőben 14-14 állt a táblán.

Claudine Mendy (feketében) fontos betörésgólokat szerzett, hatszor talált be a siófoki kapuba
Fotó: Igari Balázs

Fordulás után sem tudott ellépni egyik gárda sem, a Sipekit váltó Herr komoly bravúrokat mutatott be, Nze Minko és Triscsuk is büntetőt hibázott. A jól játszó Tilinger bombájával és Lavko hetesével már két góllal az FKC vezetett (18-16), a későbbiekben is őrizték előnyüket a hazaiak. Hajduchot kiszórták két percre a játékvezetők, Nze Minko ismét elrontotta a büntetőt, Erdősi viszont nem hibázott betörés nyomán. Herr bravúrjai folytatódtak, Mendy is elkapta a ritmust, tartotta a differenciát a vendéglátó, végül elképesztően izgalmas végjátékban 27-26-ra győzött.

Alba Fehérvár KC-Siófok KC 27-26 (14-14)

Székesfehérvár, 700 néző, vezette: Felhő, Öcsi

Fehérvár KC: Sipeki – Hajduch 1, LAVKO 5 (2), Isitate 1, Piedade 1, Bandelier, Kazai 2, csere: HERR O. (kapus), TILINGER 5 (1), MENDY 6, KLIKOVAC 4, Gjorgjijevska, Májer 1, Pelczéder 1. Vezetőedző: Deli Rita

Siófok KC: Pastrovics – ERDŐSI 5, Triscsuk 2, NZE MINKO 6 (2), Jezic 2, Németh Cs., SUCH 6, csere: Gercsó (kapus), FERENCZY 4, Janjusevics, Agbaba 1, Farkas E.  Vezetőedző: Horváth Roland

Az eredmény alakulása: 5. p.: 1-3. 10. p.: 4-4. 18. p.: 8-7. 22. p.: 10-11. 26. p.: 12-11. 34. p.: 15-15. 40. p.:17-16. 46. p.: 20-18. 52. p.: 22-21. 58. p.: 25-24.

Kiállítások: 4, illetve 6 perc

Hétméteresek: 3/3, illetve 6/2