2009.03.23. 03:29

Dalra fakadt a tábor: győzött az FC fehérvár

Székesfehérvár - Két mérkőzés erejéig savanyú volt a szőlő, ám harmadszorra már szüretelt az FC Fehérvár NB I-es labdarúgócsapata: a piros-kékek 4-0-ra győztek a REAC ellen.

Varga István, az FC Fehérvár vezetőedzője: - Azért tartottuk nehéz mérkőzésnek, mert a közvélemény szerint az utolsó helyezett ellen kötelező győzni. Fölényesen nyertünk, de voltak hibáink. Ha nem hagyjuk ki a helyzeteinket, nagyobb a gólkülönbség.

Annak, hogy szombaton azonos időben, 18 órakor három élvonalbeli mérkőzést is rendeztek Székesfehérváron, legkább az FC Fehérvár itta meg a levét: míg a jégcsarnokban 3500, az ARÉV Sportcsarnokban 2200, addig a Sóstói Stadionban közel 1200 szurkoló foglalt helyet. Tény: a hokisok és a kosarasok általában teltházak előtt játszanak. Azért egy apró szurka-piszka a futball irányába: a szombati sóstói nézőszám, sajnos így is hagyományosnak mondható manapság...

Viszont a Vidi sem maradt hangoskodók nélkül, hiszen a Red Blue Devils kitartó hívei most sem hagyták cserben a kedvencet, sőt! Őszintén szólva, az idősebb nézők is jókat kacagtak, amikor a 200-250 fiatal ismét rázendített a korábban már hallott jókedvű nótára: Bodzát szedünk és BMW-t veszünk...! (Ezért még a Magyar Labdarúgó Szövetség felettébb kritikus ellenőrei sem jelenthetik fel a szurkolókat, illetve a klubot). De ezt megelőzően, még az első sípszó előtt az ultrák is megtapsolták id. Horváth Gábort - az 1984-85-ben legendás, UEFA-kupadöntős Videoton játékosát -, akit Kovács Ferenc, a fehérvári klub tiszteletbeli elnöke és Berzi Sán-dor ügyvezető köszöntött 50. születésnapján. Aztán bekezdett a Vidi, s azonnal beszorította riválisát. Az attak a 10. percben máris góllá érett: Farkas jobboldali szögletét Radovics 6 méterről fejelte a kapu jobb oldalába, 1-0.

No, ekkor hangzott el a bodzás fíling , majd azt követően már a csapat éltetése. Frissnek és fürgének tűnt az FC Fehérvár, ám a REAC is bejelentkezett: a 19. percben Kőhalmi 30 méteres veszélyes szabadrúgását a jobb alsó sarok elől tenyerelte ki Sebők. Kőhalmit lemásolva ezt tette a túloldalon hasonló távolságból Andics is, ám az ő lökete a felső léc fölött suhant el. Aztán ismét Kőhalmi duplázott : előbb Szakály felrúgása miatt besárgult, majd 22 méterről ismét Sebőköt vette célba. Közben Hevesi Tamás, a REAC light-rocker edzője gesztikulált hevesen a technikai zóna szélén. Ekkor ismét dalra fakadt az RBD: Szólj rám, ha hangosan énekelek! - harsogott a lelátóról Hevesi majd 15-20 éves egykori slágere. A 33. percben felhördült a lelátó: Vujovics passzát Farkas mellel továbbította a kiugró Alves elé, aki a labdát rávezette Szántaira, majd a kapus mellett a bal oldali léc mellé pörgetett, miközben a lesipuskás Nagy egyedül állt az ötösön. Aztán Sifter, majd Andics sérülése hergelte a kedélyeket, hiszen mindketten komoly rúgást kaptak, s tegyük hozzá: a lap a játékvezető zsebében maradt. A 45. percben happy enddel zárult az első játékrész: Andics remek passzát Vujovics pontosan centerezte Nagy elé, aki 3 méterről könynyedén lőtt a kapuba, 2-0.

A szünetben kiderült, hogy Sifter nem tudja folytatni a játékot, így Pavlisics állt be helyette. Viszont ő is csak két percig futballozott, hiszen egy mozdulatnál leragadt a jobb lába, s a hátsó combjában az egyik izom részlegesen beszakadt.

- Eltalálták a térdemet, ami ráadásul beakadt az egyik fővárosi játékos lábába. Azt hittem, hogy nagy a baj, de szerencsére nem így történt, ám a játékot már nem tudtam folytatni. Remélem, hogy nem kell sokat kihagynom - mondta Sifter Tamás.

- Összeért a lábam egy védővel, de nem az okozta a sérülést, hanem az, amikor a jobb lábam letapadt a gyepre. Abban a pillanatban olyan éles fájdalmat éreztem, mintha egy kést a combomba szúrtak volna - mondta a mérkőzés után a fájdalmas arccal bicegő Milan Pavlisics.

Így léphetett élete első NB I-es mérkőzésén pályára a 19 éves Máté János. Aki annyira izgult, hogy a cserepadra kikészített mezekből először a Mohl feliratút húzta magára, de még időben szóltak neki, hogy cserélje ki. A második félidőt is nagy elánnal kezdte a Vidi, majd az 52. percben Pomper az ötösön akasztotta Vujovicsot, ám Farkas Ádám játékvezető tévesen továbbot intett. Viszont az 56. percben befújta a büntetőt, amikor Vujovics Sallai szorításában esett egy nagyot. Őszintén szólva, Pomper buktatása egyértelműbbnek tűnt, de a lényeg: Farkas Balázs gólra váltotta az ítéletet, 3-0.

Iparkodott ugyan a REAC, de a piros-kék támadásokban sokkal több fantázia volt. Máté is bejelentkezett egy 19 méteres veszélyes bombával, de Szántai bravúrosan szögletre ütötte a labdát. Viszont bosszantó volt, hogy a helyzetek ismét kimaradtak. Vujovics, aki szinte űzte önmagát, hogy gólt szerezzen, két óriási lehetőséget is elpackázott: előbb a 73. percben három védőt, majd Szántait is kicselezte, de a kapus végül leszedte a labdát a lábáról; a másik a 89. percben volt, amikor nagyszerű egyéni szólójával 5 védőt is meghülyített, de végül a kaputól 6 méterre mellé trafált. Vagy említhetjük Kulcsár két kimaradt helyzetét is, ám a harmadikat a 91. percben már értékesítette, s azzal 4-0.

- Simának tűnik ugyan, pedig nem volt az - kezdte értékelését Farkas Balázs, az FCF középpályása. - Ebben az is benne volt, hogy a pálya talaja nem a legjobb állapotú, hiába hengerelik le. Messzemenő következtetéseket nem kell levonni, a helyén kell kezelni ezt a győzelmet, hiszen az utolsó helyezett volt az ellenfél. Viszont továbbra is gond van a helyzetkihasználással, de szerencsére most ennyi is elég volt a sikerhez.

- Örülök a győzelemnek, hiszen felgyülemlett a feszültség, és a morál is romlott egy kissé. Annak is örülök, hogy ha tíz percig is, de játszottam. Igaz, két helyzetem kimaradt, de lőttem egy gólt. Szeretném kiharcolni, hogy kezdő legyek - fogalmazott Kulcsár.

Annak, hogy szombaton azonos időben, 18 órakor három élvonalbeli mérkőzést is rendeztek Székesfehérváron, leginkább az FC Fehérvár itta meg a levét: míg a jégcsarnokban 3500, az ARÉV Sportcsarnokban 2200, addig a Sóstói Stadionban közel 1200 szurkoló foglalt helyet. Tény: a hokisok és a kosarasok általában teltházak előtt játszanak. Azért egy apró szurka-piszka a futball irányába: a szombati sóstói nézőszám, sajnos így is hagyományosnak mondható manapság...

Hevesi Tamás, a REAC vezető-edzője (aki 15 percet késett a sajtótájékoztatóról): - Volt egy kis mondanivalóm az öltözőben... Nehéz egy ilyen meccs után megszólalni. Hiába készültünk, a más sebességfokozatban játszó hazaiak megérdemelten győztek.

FC Fehérvár-REAC 4-0 (2-0)

Székesfehérvár, 1200 néző. Vezette: Farkas Ádám (Kelemen Attila, Demeter János).

FC Fehérvár: Sebők 6 - Lázár 6, Radovics 6, Koller 6, Andics 6 - Nagy 7, Farkas 7, Sifter 5, Szakály 6 - Vujovics 7, Alves 4. Vezetőedző: Varga István.

REAC: Szántai 5 - Kovács 5, Pomper 5, Ambrusz 5, Sallai 4 - Kőhalmi 5, Cseri 4, Erős 5, Jeremiás 4 - Dancs 5, Nyerges 5. Vezetőedző: Hevesi Tamás.

Csere: Sifter helyett Pavlisics (a szünetben), Pavlisics helyett Máté 6 (50. perc), Alves helyett Kulcsár (78. perc), illetve Jeremiás helyett Varga 5 (60. perc), Sallai helyett Ptér (63. perc), Dancs helyett Torma (87. perc).

Sárga lap: Vukovics, illetve Kőhalmi, Ambrusz, Erős.

Szögletarány: 6:2 (3:2).

Legközelebb szerdán 17 órakor a Ligakupában a Diósgyőrt fogadja az FCF

Csere: Sifter helyett Pavlisics (a szünetben), Pavlisics helyett Máté 6 (50. perc), Alves helyett Kulcsár (78. perc), illetve Jeremiás helyett Varga 5 (60. perc), Sallai helyett Pintér (63. perc), Dancs helyett Torma (87. perc).