2006.06.22. 02:29

Boldog vesztesek

Sokan azt jósolták az Anglia-Svédország rangadó előtt, hogy a felek majd kiegyeznek egy békés döntetlenben, hiszen az egy-egy pont mindkét csapatnak e ...

Mórocz Zsolt

Sokan azt jósolták az Anglia-Svédország rangadó előtt, hogy a felek majd kiegyeznek egy békés döntetlenben, hiszen az egy-egy pont mindkét csapatnak elegendő lett volna a továbbjutáshoz. A végeredmény 2-2 lett, de aki látta a mérkőzést, az tanúsíthatja mindenről szó volt, csak barátságos összecsapásról nem.

A skandinávok elleni mérkőzés első perceiben Michael Owen súlyos térdsérülést szenvedett, így minden bizonnyal már nem játszhat ezen a világbajnokságon. Kemény, lüktető iramú mérkőzést láthatott a közönség, itt is, ott is akadtak lehetőségek. A 34. percben, kissé váratlanul vezetést szerzett Anglia, Joe Cole mintegy 25 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba. A svédeknek el kellett kezdenie rohamozni, és egy pontrúgás után az 51. percben sikerült az egyenlítés egy bal oldali szögletet Allbck csúsztatott a léc alá. Az északiak ezután kétszer is a kapufát találták el, a hajrában viszont a másik oldalon a csereként beállt Steven Gerrard fejjel beköszönt. Már-már mindenki elkönyvelte az angol sikert, amikor egy hatalmas bedobásra Henke Larsson robbant be a kapu elé, és öt méterről a bal alsó sarokba külsőzött. A csoport másik mérkőzésén Paraguay 2-0-ra legyőzte Trinidad és Tobagót, így harmadik lett a kvartettben. Az angolok Ecuadorral, a svédek a németekkel játszanak a nyolcaddöntőben.

A C csoportban Portugália nyugodtan játszhatott Mexikó ellen az utolsó fordulóban, hiszen már továbblépett a csoportból. A közép-amerikaiak viszont nem ülhettek a babérjaikon, hiszen Angola akár még meg is előzhette volna őket, ha ők kikapnak az utolsó fordulóban. Az afrikai együttes Irán ellen lépett pályára.

Remek mérkőzést hozott a Portugália-Mexikó derbi. A luzitánok - Ricardo - Miguel (Ferreira, 61.), Meira, Carvalho, Caneira - Tiago, Petit, Maniche - Figo (Boa Morte, 80.), H. Postiga (Nuno Gomes, 69.), S. Sabrosa - már a hatodik percben vezetést szereztek, ekkor Sabrosa balról passzolt középre, és az érkező Maniche 14 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 1-0. A gól olyannyira megzavarta a mexikóiakat - Sanchez - Salcido, Osorio, Rodriguez (Zinha, a szünetben) - Méndez (Franco, 81.), Pérez, Marquez, Pardo, Pineda (Castro, 70.) - Fonseca, Bravo - hogy egy buta kezezés után 11-est ítélt ellenük a játékvezető a 24. percben, a büntetőt pedig Sabrosa váltotta gólra, 2-0. Úgy tűnt, akár kiütés is lehet a vége, ám a félidő hajrájában talpraálltak a közép-amerikaiak, és Fonseca remek fejesével szépítettek a 30. percben, 2-1.

A második félidőben rengeteg helyzetet dolgozott ki Mexikó, ám Bravóék sem akcióból, sem büntetőből nem voltak képesek bevenni a portugál kaput. A tengerentúliak az utolsó fél órát Pérez kiállítása miatt emberhátrányban játszották, de még így is sok lehetőségük akadt. Az eredmény viszont nem változott, 2-1-re nyert Portugália. Angola csak 1-1-re végzett Iránnal, így Mexikó továbbjutott. Fotó mti