2006.10.09. 02:29

Az eredmény jó, a pálya szép - minden rendben

Aba (sis) - Ünnepi esemény volt tegnap a településen: nyolc hét után először játszott a hazai csapat otthon. Eddig ugyanis a pálya építése miatt az eddigi találkozóikat idegenben játszották az abaiak.

nincs nev

Aba-Sárvíz: Csönge - Beke, Béres, Domján, Salacz, Vörös, Gál (Fülöp, 86.), Bobory (Gyuricza, 76.), Pálfi, Kulcsár, Szalai (Esze, 61.). Edző: Bor Dezső.

Iváncsa: Tóth - Tonka Pál, Klér, Kölcze, Szentmihályi (Kovács, 71.), Cséza, Tonka Péter, Szabó, Rakvács, Huber, Szilvási. Edző: Rákász Kornél.

3. perc: Gál beadását Pálfi fejelte mellé ígéretes helyzetben. 9. perc: Pálfi ment el, beadását ziccerben Gál hibázta el. 18. perc: Szilvási kapott jó átadást, lövése Csöngében akadt el. 29. perc: Tonka Pál elhúzta Gál lábát, 11-es. Pálfi nem hibázott, 1-0. 31. perc: Rakvács 20 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant. 32. perc: Tonka Péter beadását Rakvács belőtte, 1-1. 42. perc: Kulcsár, Pálfi összjáték végén utóbbi nagy gólt lőtt, 2-1. 52. perc: Szilvási birkózott a 16-oson belül, elesett, ez is 11-es. A büntetőből Szabó a kapufát találta telibe. 72. perc: Most Cséza lőtt húszról szabadrúgást, ő is a felső lécet találta telibe.

yxpuIfjúsági mérkőzés: 3-0. Góllövők: Asbóth, Domonkos, Gyuricza K.

játszották az abaiak.

A pálya talaját építették újjá és öntöző berendezést is kapott a csapat. A tervek szerint később folytatják az építkezést. Az ünnepet a helyi fúvósok és mazsorettek nyitották, majd Kossa Lajos polgármester, a sportkör elnöke adta át a pályát. A kezdőrúgást a leg-idősebb élő abai labdarúgó, a 82 éves Röttler Károly és a legifjabb, a 6 éves Lajtos Márk végezte el. Az első 45 percben jó iramú mérkőzést játszottak a csapatok. A találkozónak ebben a szakaszában az Iváncsa játszott szebben, az Aba veszélyesebben, főleg a visszatért Pálfinak köszönhetően. A játékos szerzett két gólt, de akár négyszer is megzörgethette volna a vendégek hálóját. A gól után még élénkebbé vált a játék.

Térfélcsere után a hazaiak mintha megelégedtek volna a vezetés tényével. Vagy ők vonultak a kapujuk elé a kontrák lehetőségére lesve, vagy az Iváncsa szorította be őket, mindenesetre a látogató diktálta a tempót. Ebben az időpontban a vendégek mellett a játékvezető színezte a játékor, összesen ötször dugta a játékosok orra alá a sárga lapot. A vendégek kihagyott büntetőjét, két kapufáját látva elmondható: a döntetlen igazságosabb lett volna.

Jók: Vörös, Kulcsár, Pálfi ill. Tonka Pál, Klér, Szilvási.