2009.10.12. 02:29

Az Alba Volán bevette Zágrábot

Zágráb - A pénteki, grazi vereség után a remek hangulatú zágrábi jégcsarnokban kellett pályára lépnie a Sapa Fehérvár AV19 együttesének. Pontért utazott a kék-fehér alakulat.

Bobory Balázs

Zágráb, 5500 néző. Vezette: Jelinek, Neuwirth, Siegel (mindhárom osztrák).

Medvescsak: Kristan - Sandrock, Letang, Guidarelli, FOX 1, Smyth, Sertich (1), Martin 1, Zagar, OULETTE 1, Hecimovic (1), Powers, Brumercik, Lovrencic, J. Prpich, M. PRPICH 1, Trestnjak, Lazic, Rajsar, Blagus, Novak. Vezetőedző: Enio Sacilotto.

Fehérvár: HETÉNYI - Horváth, Tokaji, PALKOVICS 1 (1), Vaszjunyin, MIHÁLY 1, Jobb, Ackeström, VAS J. 1, FEKETE 1, KOVÁCS (1), Ondrejcik, Alen, Peterdi, Vas M., LADÁNYI (2), Flinta, Sofron, Nagy G., Benk. Vezetőedző: Jarmo Tolvanen.

Kiállítások: 10, illetve 14 perc.

Ennek a szándékuknak korán hangot adtak a vendégek, a második percben máris Ladányinak akadt ziccere, de Kristan nagyot védett. Aztán a 6. minutumban Ladányi ezúttal előkészítőként jeleskedett, passzát Palkovics remekül vette át, és balról a bal felső sarokba emelt, 0-1. Alig egy perccel később ismét remek fehérvári akció futott végig a pályán, Vas János balra, Kovácshoz passzolt, aki visszacenterezett, a feladó pedig megtalálta a bal alsó sarkot, 0-2. Veszélyesen, okosan és jól játszott a Sapa, Hetényi magabiztosnak tűnt, megérdemelt volt a vezetés.

A második harmadot jobban kezdte a Medvescsak, de egy-két perc elteltével kiegyenlítődött a játék, itt is, ott is akadtak ziccerek. Mindkét hálóőr remekelt, pedig sokszor úgy tűnt, hogy már ők is verve vannak. A 34. percben Tokaji adott el egy korongot saját kapuja előtt, Martin lövését még védte Hetényi, de M. Prpich emelésével szemben már tehetetlen volt, 1-2. A harmad végén emberhátrányban voltak a vendégek, de ezt túlélték kapott gól nélkül.

Az áthúzódó büntetést aztán Fox álomgóllal használta ki, a kapu mögül, a bot tollára felemelve húzta a korongot a rövidbe, 2-2. Számunkra ugyanilyen szép volt nem sokkal később Mihály remek találata, szintén előnyből, 2-3. A zágrábiak azonban ezt is kiegyenlítették, egy kavarodás végén Oulette volt eredményes, de ez az este a fehérváriaké volt, hiszen egy lecsorgót az 55. percben Fekete terelt a kapuba. Hihetetlen izgalmak után nyert az AV19 idegenben, a horvátok a kapusukat is lehozták, de hiába, 3-4.