2011.05.31. 02:28

Ádám, a bajnok a ralitúrára vált

Majs - A 3. futammal folytatódott hét végén az amatőr ralisok országos bajnoksága, több Fejér megyei indulóval. Az utolsó amatőr futamán elbúcsúzott a kétszeres bajnok.

Az abszolút első helyen Izsák József (Mitsubishi Lancer Evo IX.) végzett a fehérvári navigátor, Simon Nikolett oldalán. Megyénk képviselőinek a helyezése az alábbi volt: a Szabó Tamás, Bóka Attila duó (TTH, Peugeot 206 GTI) az abszolút 21., az A/5 kategória 2. helyén végzett, folyamatos ékszíj- és töltésproblémák közepette. A Sipos István, Ábrahám Zoltán (TTH, Suzuki Swift GTI) egység az abszolút 22., amíg a H/3-as géposztály 4. helyén végzett életük első murvás viadalán. Az ercsi illetőségű Kovács Attila, Repcsik Imre (Suzuki Swift) páros az abszolút 24., a H/4 kategória 7. helyén, a Szabó György, Cser Kornél (TTH, BMW E36) kettős az abszolút 38., az A/6 kategória 2., a szintén Ercsit képviselő Rapai Ferenc, Karajz Attila (Lada 2105) duó pedig az abszolút 43., a H/3 géposztály 9. helyén végzett. Az A/4-ben kétszeres magyar bajnok Matók Ádám, Matók Ákos (TTH) duó a 4. gyorsaságin kiesett, miután egy fatuskó kiütötte a Honda futóművét. A pilóta elköszönt az amatőr rali ob-tól, a ralitúrában folytatja tovább.