2009.11.02. 03:29

A Vidi töretlenül az élen áll!

Budapest - A 13. forduló záró mérkőzésén a listavezető Videoton FC a Vasas otthonában lépett pályára. A végén őrületbe kergető találkozón Alves mesterhármasával 4-2-re nyertek.

Akár csak az MTK elleni idegenbeli találkozó előtt, úgy a Vasas elleni tegnap esti fővárosi mérkőzésen sem maradtak szurkolók nélkül a Vidi futballistái: mert az már szombaton eldőlt, hogy a klub által biztosított 500 darab belépő elfogyott Fehérváron. Ez pedig azt jelentette, hogy a későn ébredők , illetve a budapesti és a főváros környéki Vidi-drukkerek - ha hiszik, ha nem, ők is nagyon sokan vannak, és nem csak a mostani sikerek miatt - a Fáy utcai stadion vendégpénztárában vehették át a belépőt. De ők is a fehérvári klub jóvoltából, így 600 szurkoló biztatta a Vidit. Ezért nem csoda, hogy Sitku Illésék ismét otthon érezhették magukat a mérkőzésen. Ahol a rendező Vasas választotta a piros-kék mezt, így a Vidi fehér szerelésben lépett pályára, az előre megadott összeállításban. Meglepetésre készültek a hazaiak, mondván hazai pályán az MTK és a Fradi ellen is nyertek, de idegenben a Haladást is legyűrték, így miért ne lennének esélyesek a listavezető ellen is.

Az első percek, ahogy mondani szokás, az ismerkedés jegyében teltek el, de már akkor is a Vidi birtokolta többet a labdát. Jellemző: a 9. percben már a 4. szögletet végezhették el a vendégek, s Alves mindegyik kiharcolásában benne volt, amíg a Vasas elvétve lépte át a felezővonalat. A 13. percben ismét a Vidi brazilja villant, ám 10 méteres lövését Végh bravúrosan szögletre ütötte. A hazaiak ezt követően Remili lövésével jelezték, hogy azért ők is a pályán vannak. Engedett a szorításon egy kicsit a Vidi, ismét Remili ugrott volna ki, de Sebők a kapujából kifutva felszedte a labdát. A 21. percben Nagy ívelése után Polonkai tette Elek elé a labdát, ám a 16 méteres lövés a kapu fölé szállt. A 25. percben Lipták 23 méteres sistergős bombáját Végh a jobb felső sarok elől ütötte szögletre, majd rá nem sokkal Alves okos passzáról Sitku alig maradt le a Vasas ötösénél. Fölényben volt a Vidi, s talán ezen is felbátorodva a 32. percben az exfelcsúti Bakos jó 35 méterről alig lőtt a léc fölé, majd a 35. percben Horváth mentett szögletre a kiugrásra kész Lázok elől.

Végül Iványi játékvezető percre pontosan fújta le az első félidőt, gól nem született. A szünet után a 47. percben a Vasas tizenhatosát lövés helyett körbepasszolták a vendégek, végül Polonkai sarkazását blokkolták a védők. Nyomott a Vidi, előbb Nagy huppant gyanús körülmények között a gyepre a Vasas ötöse előtt, aztán Elek lövés helyett 8 méterről rosszul passzolt Sitku elé. Az 54. percben már nem volt kegyelem: Varga bal oldali beadása után Alves 4 méterről fejelte a labdát a kapu közepébe, 0-1. Viszont ezt követően sajnos lefékezett a Vidi, s a 68. percben büntetett a Vasas: B. Tóth beadása után Remili 7 méterről fejelte a labdát a bal alsó sarokba, 1-1. És ha egy üzlet beindul: a 78. percben Balogh elvette a labdát Szakálytól, majd a kapu elé ívelt, s érkező Dobrics 10 méterről a kapuba fejelt, 2-1. A vége maga volt az őrület: a 82. percben Farkas szabadrúgása (2-2), a 86. percben Alves tizenegyese (2-3), majd egy egyéni szóló után ismét Alves gólja (2-4), vagyis a mi brazilunk mesterhármasa és a Vidi győzelme volt látható!

Mezey György, a Videoton FC vezető-edzője: - Átéltem már egy-két dolgot a futballban, így a mai történések is beleférnek. Amennyiben a Vasas az első perctől kezdve olyan energiát fektet a játékba, mint a második félidőben, akkor izgalmasabb lett volna a mérkőzés. De persze még így is az lett a vége.

Mészöly Géza, a Vasas SC vezető-edzője: - Az 55. percig nagyon rosszul játszottunk, s csak a bekapott gól után nyugodtunk meg, attól kezdve azt játszottuk, amit kell. Két szép fejessel vezettünk, majd az utolsó percekben olyan védekezési hibákat követtünk el, melyek megpecsételték a sorsunkat.

Vasas-Videoton FC 2-4 (0-0)

Illovszky Stadion, 1300 néző. Vezette: Iványi (Szpisjak, Medovarszki).

Vasas: Végh 7 - Balog 6, Kovács 5, Gáspár 5, B. Tóth 5 - Bakos 5, Pavicsevics 5, Dobrics 6 - - Remili 6, Divics 4, Lázok 5. Vezetőedző: Mészöly Géza.

Videoton FC: Sebők 0 - Andics 6, Lipták 6, Horváth 6, Varga 6 - Polonkai 6, Farkas I. B. 7, Elek 6 - Nagy 6, Sitku 6, Alves 9. Vezetőedző: Mezey György.

Csere: Divics helyett Piller 5 (59. perc), Pavicsevics helyett Kincses (66. perc), illetve Sitku helyett Alison (65. perc), Elek helyett Szakály (71. perc), Nagy helyett Purovics (78. perc).

Sárga lap: B. Tóth, Gáspár, illetve Varga.

Szögletarány: 1-8 (1-7).