2010.01.04. 03:29

A Veszprém három góllal verte az Alcoát

Székesfehérvár - Hiába, hiányzott az ünnepek után a sport ünnepe, már fél órával az Alcoa-Veszprém meccs kezdése előtt egészen sokan gyülekeztek a csarnokban. Gyülekeztek, reménykedtek, de hiába.

Silye Sándor

Rohanással és hibákkal kezdődött, aztán a 2. percben Bernataviciute talált be, erre Szmidéliusz válaszolt. Gertsmár vezetést szerzett csapatának, majd háromgólos hátránynál Sótonyi László kénytelen volt időt kérni. Hiába, a látogatók a csapatukkal, a házigazák pedig tartalékosan játszottak. Tilinger góljaival zárkózott az Alcoa, majd egyenlített a csapat. Gertsmár vitte előre a veszprémieket, 7 góljukból ötöt ő szerzett negyedóra után. Fortuna elfordult Horváthéktól, rendre a kapufa védte lövéseiket, így újra kettő volt a vendégeknek (18. perc: 6-8). Hazai emberelőny, két fehérvári gól, szebb lett a világ, Veszeli rondított rajta. Hosszú percekig nem láttunk találatot, küzdöttek a csapatok, miközben egyenlő volt az állás, majd Tilinger hetesével először vezetett az Alcoa FKC csapata.

Térfélcsere után Rádl egyenlített, majd Veszeli kétszer betalált, ezzel megint kettő volt oda. Mondhatni, szokott menetrend, miként az is megszokottá vált, hogy Tilinger tett eleget góllövési kötelezettségének. A 35. percben a Tilinger-Gertsmár csata állása 7 (2)-7 (2) volt. Veszeli elkapta a fonalat, amit rálőtt, minden bement, háromgólos Veszprém-vezetés volt a jutalma. Négynél már baj volt, a hazaiaké volt az ifibb csapat, láthattuk, egy ember jó játékával nem lehet meccset nyerni. Igyekeztek a vendéglátók, de a játék nem volt biztató, a második játékrészben jobb volt a Veszprém. Bizonytalanul támadott az együttes, jószerivel csak Tilingerben lehetett bízni. Ott ketten játszottak kiemelkedően, itt csak ő, nyert a Veszprém, nagyon hiányzott a két sérült 13 gólja.

- A fiatalok védekezése a második félidőben nem volt jó, támadásban pedig bizonytalanok voltak - összegzett emígy Sótonyi László.

Alcoa FKC-Veszprém 23-26 (10-11)

Székesfehérvár, 800 néző, vezette: Herczeg, Tavarnay.

Alcoa FKC: Szikora - Azari 3, Kuhinkó 1, TILINGER 13 (2), Horváth 1, Bernativiciute 2, Becséri, csere: Trimmel (kapus), Németh K., Kovács, Bízik, Rádl 1, Gazdag 2, vezetőedző: Sótonyi László.

Veszprém: Lengyel - Horváth V. 1, VESZELI 7 (1) GERTSMÁR 10 (2), Szabadfi 2, Szmidéliusz 2, Bognár 3, csere: Hoffmann (kapus), Koszorús, Veszeli, Mocsai 1, Weigel, vezetőedző: Gyurka János.

Kiállítások: 8 ill. 8 perc, tétméteresek: 2/2 ill. 3/3.

Az eredmény alakulása: 8. perc: 1-4, 14. perc: 5-5, 27. perc: 10-9, 38. perc: 15-18, 48. perc: 19-21, 54. perc: 21-25.