2009.10.12. 02:29

A sport szépsége, izgalma

Sopron - Az Albacomp kosarasai győzni mentek Sopronba, és ez kis híján sikerült is nekik. De a rendes játékidőben a mindent eldöntő egyik büntető kimaradt, a hosszabbításban meg kikapott a csapat.

Silye Sándor

Sopron, 900 néző, vezette: Forrai, Bognár, Török.

Sopron: Richardson 15, BROOKS 39/12, Molnár 16/6, Szabó Zs. 7/3, KNIGHT 16, csere: Halmai 2, Pojbics 5/3, Gombás 3/3, Keresztes, vezetőedző: Meszlényi Róbert.

Albacomp: Simon 15/3, Hanga 10/3, RADOVICS 30/3, LEE 24/3, Bonner 6, csere: Fodor, Farkas 8, Bódi 3/3, Antal Sz., Keller 2, vezetőedző: Szrecsko Szekulovics, edző:Matus Gábor.

Kipontozódott: Radovics (40.), Szabó Zs. (40.), Hanga (42.)

Az eredmény alakulása: 4. perc: 11-2, 9. perc: 27-16, 14. perc: 38-26, 18. perc: 48-39, 22. perc: 54-54, 27. perc: 65-64, 32. perc: 70-75, 35. perc: 81-80.

Meszlényi Róbert, a soproniak szakvezetője panaszkodott: nincs együtt a csapata, bár sietve közölte, ennek ellenére egyértelműen nyerni akarnak, mert a hazai pályán nem szabad hibázni. Minárovits János, az Albacomp szakosztályelnöke szerint az ő csapata nyer, mert jobb.

Szrecsko Szekulovics a soproni légiósok mozgékony, gyors játékának, triplazuhatagának megállításában látta a győzelem kulcsát. Ezzel egyetértett Meszlényi Róbert, bár hozzátette, a győzelem kulcsa szerinte elsősorban az lehet, hogy ki nyeri a Richardson, Brooks-Simon, Hanga kettősök párharcát?

Matematikai tény, hogy a hűség városát szolgáló amerikai kettős 54, amíg a fehérvári magyar duó 25 pontot szerzett. Ehhez járult, hogy az Alba az első 20 percben 52 pontot kapott, és ilyen pontzuhataggal nem lehet nyerni. A folytatásban feljavult a társulat a játék eme területén, és az első játékrész nagy hazai fölénye változott is. Sőt, a meccs első felének utolsó perceiben is javult a csapat (ekkor csak magyarok voltak a parketten).

A folytatásban hamar ledolgozta hátrányát az Alba. Radovics és Brooks nagy párbajt vívott egymással, Borkó előtt le a kalappal, dupla-duplát jegyzett, 30 ponttal, 10 lepattanóval, Brooks meg 39 egységéhez tett hozzá 10 kiharcolt faultot és 8 pattanót. A meccs döntő momentumai: a 40. percben Radovics támadó szabálytalansága után kipontozódott, Lee 1,9 másodperccel a vége előtt dobott két büntetőjéből csak az egyik ment be, a győzelem helyett jöhetett a hosszabbítás, és Radovics nélkül kikapott a csapat. Bosszankodott is a végén Minárovits János, aki elmondta, a bírák inkább az ellent segítették. Valóban tévedtek ide-oda, bár azt nehezen lehet magyarázni, hogy az Alba ellen miért 34, a javukra meg miért csak 19 faultot fújtak? A 68 százalékos albacompos büntetőzés is része a vereségnek.

Ez egy olyan sportesemény volt, ahol mindkét csapat beleadott apait, anyait, és az egyik minimális különbséggel nyert. Ez a sport lényege, és ettől szép ez az egész!