2016.12.22. 19:30

A pontszerzés már egyáltalán nem lenne meglepő

Székesfehérvár - A Fehérvár AV19-et a novemberi szünet óta mintha kicserélték volna. Azóta 17 meccsből tízet megnyertek a Volán játékosai.

A Fehérvár AV19 játékosain nem múlik, ők a maguk módján igyekeznek széppé tenni az év végét a szurkolóknak, és persze saját maguknak is. A Volánnal decemberben csak egyszer fordult elő, hogy pont nélkül kellett elhagynia a jeget, az összes többi mérkőzésen minimum egy pontot sikerült összehozniuk a fehérvári legényeknek.

Legutóbb hazai pályán azt az Orli Znojmot múlták felül, melyet ebben a szezonban addig nem sikerült legyőzni. Most viszont parádés második harmadot varázsolt a jégre a FAV19, különösen a november első felében érkezett Thomas Beauregard volt elemében, aki egymaga három gólt szerzett ebben a játékrészben 4:21 alatt.

A hazai, Znojmo elleni mérkőzésen nagyon jól feltalálták magukat a fehérváriak a kapu előtt Fotó: Koppán Viktor

Benoit Laporte vezetőedző érthetően elégedetten nyilatkozott a mérkőzést követően:

- A játékosaim nagyon fegyelmezetten és türelmesen játszottak a mai találkozón. 5-1-nél kicsit felengedtünk, és megadtuk az ellenfélnek a lehetőséget arra, hogy lőjenek két gólt, de az utolsó tíz percben irányítani tudtuk a játékot. A támadójátékunk kiváló volt a mérkőzésen. A mai Beauregard estéje volt, de sok olyan játékosunk van, akik hasonló teljesítményre képesek. Úgy gondolom, hogy a csapatnak türelmesnek kell lennie, hogy megtaláljuk a megfelelő helyzeteket a gólszerzésre, és nyomást tudjunk gyakorolni az ellenfél kapujára - mondta Laporte mester.

Most ismét a csehek ellen kellene bizonyítania a Volánnak, ám ezúttal annyival bonyolódik a helyzet, hogy Znojmoban. Ahol idén már járt a FAV19, akkor 3-2-re a csehek győztek két emberelőnyös gólt is szerezve.

Persze ez még a már említett válogatott szünet előtt történt, azóta pedig egészen más teljesítményt nyújtanak a fehérváriak. Aminek ékes bizonyítéka volt a Znojmo elleni keddi győzelem. Ahol a FAV19 megmutatta, hogy a birtokában van a győztes recept.

A mérkőzést pénteken 18.30-kor rendezik Csehországban.

1. Vienna 33 20 5 3 5 117-77 73

2. Salzburg 33 16 5 5 7 115-85 63

3. Linz 33 16 5 5 7 124-99 63

4. Bolzano 33 17 3 2 11 108-92 59

5. Klagenfurt 33 14 3 3 13 99-88 51

6. Innsbruck 33 13 3 5 12 118-117 50

7. Villach 33 12 4 5 12 105-102 49

8. Znojmo 33 13 4 2 14 82-92 49