2010.01.16. 03:28

A papírforma szerint alakult

Debrecen - Az NB I-es női kézilabda-bajnokságban tegnap este Debrecenben lépett pályára az Alcoa FKC csapata. A hazaiak végig vezettek, s magabiztosan győztek.

Debrecen, 1000 néző. Vezette: Oláh, Bonifert.

DVSC: Trimmel - Csáki 1, Bulath 7, Borbás 2, Lovrics 1, Hornyák, Kazai 10, csere: Kiss (kapus), Mörtel 7/2, Bognár 2, Szabó 1, Bogdanovics 2, Slakta 2. Vezetőedző: Bakó Botond.

Alcoa FKC: Szikora - Kovács, Németh 1, Tilinger 7/3, Horváth 4, Bernataviciute 10, Vincze 3, csere: Trimmel (kapus), Bízik, Zsigmond, Be-cséri, Azari 1, Rádl, Kuhinkó. Vezetőedző: Sótonyi László.

Hétméteres: 3/2, ill. 3/3.

Kiállítás: 6, ill. 12 perc.

A hazaiak esélyeshez méltón, az 5. percben már 3-0-ra vezettek, s erre nem érkezett fehérvári felelet, mert a Loki nyitott védekezése hatékonynak bizonyult. Ráadásul Triffa két ziccert is hárított, de a kapufa is kisegítette Kovács lövésénél. A 6. percben született az FKC első gólja: Bernataviciute vette be a kaput, azzal 4-1 volt az állás. Ám félő volt, hogy idő előtt kiszáll a játékból a fehérváriak litván átlövője, hiszen pillanatok alatt kétszer is kiállították. Ám ennek ellenére az FKC első három találatát ő szerezte. Ám bosszantó volt, hogy Borbás kiállítása ellenére, a hazaiak kétszer is bevették a kaput. Már hét góllal (10-3) vezetett a Loki, félő volt, hogy nagy zakóban részesül az Alcoa, de aztán négy gólra felzárkóztak Tilingerék, akik az első félidő utolsó harmadában már felvették a mérkőzés ritmusát.

Szünet után Azari lőtte az első gólt, majd percekkel később piros lappal végleg kiállították, mert Kazaival szabálytalankodott. Közben Trimmel három bravúrját láthattuk, s két gólra, 16-14-re is felzárkózhatott volna az FKC, ám helyette zsinórban emberhátrányba került, ráadásul a helyzetek is kimaradtak, a védekezéssel is gond volt, így 9 gólos vereség lett a vége.