2013.05.01. 19:44

A Dunaújváros PASE hozta a kötelezőt

Az NB III-as labdarúgó-bajnokságban megyénk csapatai közül a Dunaújváros PASE és a Videoton Puskás Akadémia is hozta a kötelező győzelmet, a Mór otthon kapott ki.

Dráva csoport, az elmaradt 15. fordulóból:
Dombóvári FC - Dunaújváros PASE
0-3 (0-2),

300 néző, vezette: Mód István.
Dombóvár FC: Sztropkó - Gelencsér, Várai, Farkas, Kázmér  Takács (Keresztes), Méhn, Illés (Szerelem), Bán  Truszek, Kardos (Kőhalmi). Technikai vezető: Nyári Róbert.
DPASE: Milinte - Villám (Szauter), Salamon, Beleuc, Lázár  Ato, Sitku, Böőr (Perovics), Micskó  Godslove (Jakab), Csehi. Szakmai igazgató: Dobos Barna. A tabellán 2. helyezett dunaújvárosi csapat eleget tett az előzetes elvárásnak, magabiztosan győzött idegenben. Gólszerző: Sitku 0-1 (15. perc), Beleuc 0-2 (23. perc), Sitku 0-3 (56. perc). Miután a tabellán első helyezett Szekszárd 2-1-re győzött Balatonlellén, megőrizte 3 pontos előnyét a Dunaújváros PASE előtt.

Bakony csoport, az elmaradt 15. fordulóból:
Mór SE - Sárvár
1-3 (0-3),

50 néző, vezette: Móri Tamás.
Mór: Varga Z. (Varga Zs.)  - Vajay (Arany D.), Tóth L., Mayer, Farkas G. (Arany Z.)  Handl, Loi, Tóth R., Kelemen  Májer, Farkas L. Vezetőedző: Sebestyén Ferenc.
Sárvár: Osvald - Horváth, Toldi, Fülöp, Ambrus  Tancsics, Nagy, Kocsis, Csernák (Likaj)  Sinka, Tóbiás (Vass). Vezetőedző: Németh József.Gólszerző: Csernák 0-1 (2. perc), Kocsis 0-2 (3. perc), Sinka 0-3 (31. perc), Tóth R. 1-3 (51. perc). Kiállítva Loi (85. perc), a 2. sárga lap után.Elképesztő egyéni hibák után már a 3. percben 2-0-ra vezetett a Sárvár. A móriaknak szinte semmi sem jött össze, a 2. félidőben a vendégek talán kétszer lépték át a félpályát.

Duna csoport, a 30. előrehozott fordulóban:
Videoton Puskás Akadémia - Százhalombatta
3-1 (1-1),

100 néző, vezette: Schellbach Imre.Vidi II: Pajovics -  Vachtler, Tar (Varga), Sárközi, Jankovics (Kiss)  Papp, Tamás, Molnár, Károly (Pápai)  Balog, Szabó. Vezetőedző: Cordeiro da Silva Pereira.Százhalombatta: Nagy - Pregitser V., Csizmadia, Pregitzer G., Tancsik Bence (Tancsik Barnabás)  Károlyi Cs., Boznánszky, Herczeg (Sárdi), Kupi  Kovács (Győri), Móra. Vezetőedző: Károlyi Róbert. Gól: Károly 1-0, Móri 1-1, Vachtler 2-1, Károly 3-1.    Kiállítva: Móri a 90. percben.