2017.03.11. 19:07

Kikaptak az Alföldön a fehérváriak

Szolnok – A két együttes három hete a kupadöntőben, Győrben találkozott, akkor a fehérváriak nyertek, ezúttal, bajnoki mérkőzésen az Olaj KK, 90-76-ra.

Jól kezdtek a házigazdák, Eilingsfeld pontjaival indult a találkozó, majd Andric is betalált, az Alba első pontjait a zsákoló Keller Ákos szerezte. Eilingsfeld a továbbiakban is eredményes volt, a túloldalon Edwards kezdte a pontok gyártását, 6-5-nél Pavlicevic kapta el a ritmust, öt ponttal elhúztak a vendéglátók, Lóránt jóvoltából araszolt előre a Fehérvár, sőt, Edwards és Farr pontjaival a vezetést is átvették (13-15), a Szolnok mestere, Kmézic időt kért. Vojvoda hármasa és kétpontosa a gyűrűbe hullt (13-18), Dzunic is időt kért. Markovic remekelt, valamint Edwards is újra elkapta a fonalat, az első negyedet a fehérváriak nyerték, 18-24. Vojvoda és Tóth Ádám révén jött közelebb az alföldi alakulat, Vojvoda egyenlített, ám Tóth Péter pontjaival újra az Albánál volt az előny.  Lóránt Péter és center társa, Keller Ákos is elemében volt, a hazaiaknál Popovic ügyeskedett. Burgess triplája zárta az első félidőt, húsz perc után öt ponttal vezetett a Fehérvár 37-42.

Mohammed Alhaji, az Alba Fehérvár játékosa (j) kap a labda után a szolnoki Wittmann Krisztián mellett
MTI Fotó: Bugány János

Andric zsákolása nyitotta a második félidőt, Vojvoda látványos hármassal egalizált, sőt, Pavlicevic távoli kosara révén már a hazaiak vezettek, 45-42. Utóbbi ismét eredményes volt, igaz, Keller Ákos és Edwards is. Barnies kinti kosaraival 58-52-re alakult az állás, bár igyekezett, nem tudott közelebb lopózni a Fehérvár. Vojvoda pontjai után 68-57 állt a táblán, majd Edwards pontjaival jött közelebb az Alba, 71-67. A kanadai bedobó a későbbiekben is remekelt, a hazaiaknál pedig Vojvoda nyújtott kiválót, ha ő véletlenül rontott, Popovic talált be messziről, 83-71. Dzunic időt kért, de ez sem segített, végül 90-76-ra, megérdemelten nyert a Szolnok.

Tóth Ádám, a Szolnok játékosa (b) vezeti a labdát a székesfehérvári Keller Ákos mellett

Szolnoki Olaj KK–Alba Fehérvár 90-76 (18-24, 19-18, 34-21, 19-13)

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1200 néző, vezette: Kapitány G., Benczur T., Szabó G. (dr. Gincsai)

Szolnok: Pavlicsevics 16/6, Vojvoda 27/15, Barnies 12/6, Eilingsfeld 11/3, Andric 12, csere: Popovics 7/3, Tóth Á. 5, Wittmann -, Borisov -. Vezetőedző: Kmezic Zoran

Alba Fehérvár: Mohammed 2, Edwards 22, Shepard 6, Lóránt P. 10, Keller Á. 13/3, csere: Farr 11, Markovics 5/3, Burgess 5/3, Tóth P. 2. Vezetőedző: Dzunic Branislav