2016.12.30. 20:45

A Titánok után az Acélbikák ellen is brassói siker

Dunaújváros - Az Acélbikák az előző napon Fehérváron győztes Brassó ellen léptek jégre a Mol ligában.

Sorsdöntő mérkőzés várt a Brassóra és a DAB-ra péntek este. A Brassónak még hét meccse van hátra az alapszakaszból, ezekből kettőt játszik Dunaújvárosban, az ezeken megszerezhető hat pont elosztása döntően befolyásolhatja a végeredményt.

A hazaiaknak észnél kell lenniük, nem követhetnek el olyan hibákat, mint legutóbb a Galati ellen, ami végül két pontjukba került. Ezt a Brassó ellen el kellett volna kerülnie a DAB-nak, hiszen kirobbanó formában érkeztek a vendégek, négy meccse nem kaptak ki, ezalatt legyőzték a MAC-ot és az UTE-t, legutóbb pedig a Titánokat. Utoljára éppen a DAB-tól szenvedtek vereséget még december elején.

A Galati elleni vereség után a Brassót sem sikerült legyőzni Fotó: Ady Géza

Az első harmadban ennek ellenére a vendégek Filip góljával szereztek vezetést rögtön a mérkőzés elején, de Hruby Gellért még az első szünet előtt egyenlített. 1-1.

A középső játékrész jobban sikerült az Acélbikáknak, akik nem csupán kapuralövésekben, de gólokban is eredményesebben zárták ezt a húsz percet, Dansereau és Azari góljára csak Klempa tudott válaszolni, 3-2.

A záró harmadban viszont már csak a vendégek találtak be, Ian McDonald, Nagy István, Gliga és Mihály Árpád révén, ezzel elvitték a három pontot Újvárosból, 3-6.